Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кофти е да попаднеш на когото не трябва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кофти е да попаднеш на когото не трябва

    Dash camera и излизат колкото искаш,около 200-250 долара парчето.После те чака захващането - огледалото,таблото,сенника.......избираш и памет и записваш.Особено полезно при кютек или в задрьстване.

    В Тубата пусни Обичаме Раша и гледай 7-8 серии с клипове от различни екшьни по улиците там.Мислех,че всичко сьм видял,но каране на задна с мрьсна газ не бях виждал,избягване на задрьстването един вид.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Кофти е да попаднеш на когото не трябва

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      ...Особено полезно при кютек или в задрьстване.
      ...
      Та не ми стана ясно, с какво камерата ти оправя проблема на момента ?

      Каквото търсиш, много вероятно е, това да намериш.
      Ако се качваш в колата с идеята за конфликт, е повече от ясно, ще се случи.
      Та тогава, на който попаднеш, на него.

      Аз се качвам в колата (а в София и на мотора с тази цел) за да се преместя от т.А до т.Б, и ако се впрягам на всички идиоти през 50 метра трябва да има ММА-ски срещи.
      Като стане ПТП, или друг проблем, камерата не ти го оправя по никакъв начин.
      Ако някой ме размаже докато съм с мотора (или ако сам го направя), кво ме грее, че някоя камера ще ме увековечи ?!

      Няма начин в София да спазваш правилата на 100%, и да си навреме за където трябва, освен ако не бързаш, ама тогава може да се разхождаш и пеш, и всеки конфликт на пътя ме забавя, а и не мога да очаквам от другите участници в движението да са като роботи, при положение, че и аз не го правя.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: Кофти е да попаднеш на когото не трябва

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Няма начин в София да спазваш правилата на 100%, и да си навреме за където трябва
        Някои го правят. Ако има повече такива камери, ще го правят и другите.

        Коментар


        • #34
          От: Кофти е да попаднеш на когото не трябва

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Някои го правят. Ако има повече такива камери, ще го правят и другите.
          Прав си, но ти много добре знаеш какво е в София, особено с необходимите ифрасртуктурни ремонти, които се правят в момента, и ако ти си от тези някои, шапка ти свалям, но аз не мога да си го позволя като време, а иначе мога и аз да напиша, че съм света вода ненапита, ама няма да е верно.
          А камерите, и то не охранителните, а КАТ-аджийските, снимат само за червено и бус лента, и не виждам с какво помагат за движението, освен да прибират глобите на тези които са хванати в нарушение.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Кофти е да попаднеш на когото не трябва

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            А камерите, и то не охранителните, а КАТ-аджийските, снимат само за червено и бус лента, и не виждам с какво помагат за движението, освен да прибират глобите на тези които са хванати в нарушение.
            Ще се смаяш колко други неща снимат и за колко други цели се ползват тези снимки.

            А иначе, всеки може да си позволи спазването на правилата. Да бяха свестни от КАТ, даже щеше да е много изгодно да спазваш правилата, ама те не са и изгодата не е очевидна.

            Коментар


            • #36
              От: Кофти е да попаднеш на когото не трябва

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ще се смаяш колко други неща снимат и за колко други цели се ползват тези снимки.

              А иначе, всеки може да си позволи спазването на правилата. Да бяха свестни от КАТ, даже щеше да е много изгодно да спазваш правилата, ама те не са и изгодата не е очевидна.
              Знам, но не са КАТ-аджийските, за които писах в предния пост, и Оруелския реализъм с нищо не оправя трафика и движението на МПС-тата.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #37
                От: Кофти е да попаднеш на когото не трябва

                Оправя го, но не в България.
                Тук честитката идва след 9-10 месеца. Аз съм забравил у кого е била кошницата тогава.

                Коментар


                • #38
                  От: Кофти е да попаднеш на когото не трябва

                  Обикновен смартфон с камерка става за същата цел. Просто дърпате една безплатна програмка тип "черна кутия" и си записва и скорост и ускорения и видео.
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кофти е да попаднеш на когото не трябва

                    Когато по горе казах че завиждам на руснаците,то беше за това ,че са успяли да си извоюват направените записи да се признават в съда.Не забравяйте ,че в БГ е забранено!Спомнете си осъдения румънски журналист които беше осъден че минал през митницата с очила с камера която записва.Ако гледаме закона тези предавания като "Господари на ефира',разкритията на журналиста Васил Иванов и други които записват без съгласие трябва да имат проблеми.
                    Колкото до камерите в колите има и на смешни пари,или с програмка на телефона/безплатна/но какъв е смисъла,като не можеш с нея да докажеш , че си минал на зелено например, а другия на червено? А дали е необходим напишете в тубата на български "видеорегистратор'и сами решете.
                    Ето няколко примера:
                    http://www.youtube.com/watch?v=YsV6PAlMI6U

                    http://www.youtube.com/watch?v=7hAfY5ab_5Y

                    http://www.youtube.com/watch?v=AnRcft8Vh-s

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кофти е да попаднеш на когото не трябва

                      Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                      Когато по горе казах че завиждам на руснаците,то беше за това ,че са успяли да си извоюват направените записи да се признават в съда.Не забравяйте ,че в БГ е забранено!Спомнете си осъдения румънски журналист които беше осъден че минал през митницата с очила с камера която записва.Ако гледаме закона тези предавания като "Господари на ефира',разкритията на журналиста Васил Иванов и други които записват без съгласие трябва да имат проблеми.
                      Колкото до камерите в колите има и на смешни пари,или с програмка на телефона/безплатна/но какъв е смисъла,като не можеш с нея да докажеш , че си минал на зелено например, а другия на червено? А дали е необходим напишете в тубата на български "видеорегистратор'и сами решете.
                      Ето няколко примера:
                      http://www.youtube.com/watch?v=YsV6PAlMI6U

                      http://www.youtube.com/watch?v=7hAfY5ab_5Y

                      http://www.youtube.com/watch?v=AnRcft8Vh-s
                      Хаха тоя от последното линкче ме уби , как се метна върху колата.

                      Колкото до съда, някъде беше коментирано, но общо взето за да има някаква тежест въпросният запис, трябва да е иззет по предвиденият от закона надлежен ред. Колкото до митницата, там май е забранено снимането , нали трябва да са спокойни и да не "работят" под стрес митничарите .

                      Мен лично камерите не бих казал, че ме бъркат. То камери има и по банки, молове, магазини и общо взето на доста обществени места. Не правиш глупости на обществени места и няма да "лъснеш" в някой сайт, или пък някоя институция да те погне Нали уж затова има разни закони, норми на поведение и т.н.
                      Крадеца ще ми налита на бой че случайно съм го снимал . Камерите се продават свободно, то на тоя принцип да не ходиш да снимаш из града, че все ще хванеш някой човек.
                      Руснаците се съмнявам да ходят да "докладват" за всякакви дребни пътни натрушения , виж за инцидент, нещо дето лично го засяга и т.н. и има интерес било то обществен или личен защо да не е в помощ при разследването .
                      Като цяло има и недостатъци има и предимства. Вярно, че се забиваме в някакъв "Биг брадър" ама....
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X