Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чували ли сте за ЛАДА-ПОРШЕ 2103

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чували ли сте за ЛАДА-ПОРШЕ 2103

    http://fakti.bg/avto/45784-chuvali-l...a-porsche-2103Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30b0df1f4dd9cd48de3981ab2921363a_big.jpg
Прегледи:1
Размер:82.2 КБ
ID:5981306
    HONDA DOMINATOR 650
    ОРЕЛ ASTRA
    РСПБЗН-Приморско

  • #2
    От: Чували ли сте за ЛАДА-ПОРШЕ 2103

    Интересно, не го знаех това... Мерси
    Доколкото знам, общото м/у Порше и Лада е, че се палят от ляво
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Чували ли сте за ЛАДА-ПОРШЕ 2103

      Шкода Фаворит пък беше дизайн на Бартоне ли, на Пининфарина ли...ама явно не са си платили чехите
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #4
        От: Чували ли сте за ЛАДА-ПОРШЕ 2103

        Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
        Шкода Фаворит пък беше дизайн на Бартоне ли, на Пининфарина ли...ама явно не са си платили чехите
        Те хубо не са си платили,а руснаците пак са се възгордели.
        HONDA DOMINATOR 650
        ОРЕЛ ASTRA
        РСПБЗН-Приморско

        Коментар


        • #5
          Не знам за какво е всичкият този автоматичен негативизъм...

          - не бях чувал за този прототип, но в конкретния случай руснаците с право са му се присмели. Лада 1500s е в пъти по красива. А май тя е поела щафетата вместо този жабок.

          - купето на фаворита си е съвсем официален дизайн на Бертоне, отстрани си има плочка Бертоне, рекламираше се като дизайн на бертоне... От къде тази дълбокомислена мъдрост че чехите не са го платили ? Защо да не са го платили ?

          - двигателят на Самарата също е разработка на конструкторско бюро порше. На сеат ибиса също. Цялото окачване на първото Хюндай Купе (първия Хюндай с окачване на ниво) беше поръчано в конструкторското бюро на Лотус.

          Това са съвсем приети, и официални, търговски взаимоотношения. Нито са тайни, нито са срамни, нито са неплатени.

          И фолксваген са платили през 1962ра незнайни пари на чехите след многогодишни съдебни дела, задето са копирали костенурката от Татра. Пък нещо не гледам някой да им се подсмихва ехидно.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Чували ли сте за ЛАДА-ПОРШЕ 2103

            На мен това на снимката ми прилича на жигула пипната с фотошоп.

            Коментар


            • #7
              От: Чували ли сте за ЛАДА-ПОРШЕ 2103

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              ...... От къде тази дълбокомислена мъдрост че чехите не са го платили ? Защо да не са го платили ?
              .....
              Защото това например е плод на същите дизайнери от онези, че и по-ранни години:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1969-bertone-bmw-spicup-c-66887.jpg
Прегледи:1
Размер:112.0 КБ
ID:5398804

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1969-bertone-bmw-spicup-c-0d279.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5398805

              Но на вкус и цвет таварища нет
              The Flat Earth Society has members all around the globe.

              Коментар


              • #8
                От: Чували ли сте за ЛАДА-ПОРШЕ 2103

                Аз пък си мислех, че "Порше " са помагали за дизайна на Самарите?
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Чували ли сте за ЛАДА-ПОРШЕ 2103

                  Въпрос на задание.
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чували ли сте за ЛАДА-ПОРШЕ 2103

                    За тази от първия пост,мисля,че някъде беше ми изпаднала из някоя страница Прототип на 2103
                    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чували ли сте за ЛАДА-ПОРШЕ 2103

                      Колата от първия пост ми прилича на опит за махленски тунинг на жигули. При това неудачен.
                      Ако има някаква намеса на Порше при ладите-то тя е при двигателите. Руснаците не биха изръсили излишна валута само за един гол дизайн.


                      Пък може и наистина да е фотошоп, и сега да ни гледат сеира...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                        Защото това например е плод на същите дизайнери от онези, че и по-ранни години:

                        [ATTACH=CONFIG]480867[/ATTACH]

                        [ATTACH=CONFIG]480868[/ATTACH]

                        Но на вкус и цвет таварища нет
                        По-горе си го пише. Въпрос на задание. Фаворита за времето си изглеждаше съвсем читаво.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чували ли сте за ЛАДА-ПОРШЕ 2103

                          Тази информация е някаква абсолютна партенка. Лада 2103 /1500/ си е дело открай-докрай на ФИАТ. Тя е част от целия първоначален договор, който включва закупуване на документация, оборудване и пр. за производство на два модела автомобил - "народен" и "луксозен" - тя е в ролята на луксозния. Представлява модел, никога не произвеждан в Италия и специално разработен за случая. Първоначално италианците предложили онзи Фиат, който правиха поляците (125), но руснаците не го приели, защото имал много голямо количество невзаимозаменяеми детайли и агрегати с 2101. Затова от ФИАТ предоставят този (по същество) "фейслифт" на "124". А и изобщо - от Порше никога не са се славили нещо много с дизайн, та руснаците пък точно с тях да сътрудничат по въпроса. Сътрудничиха вярно по-късно, при разработването на поколението Спутник/Самара. Това се изразяваше главно във ползване под наем на аеродинамичен тунел и някои дреболлии по двигателя, но само дребни детайли, защото той (двигателя) си остава по-нататъшно развитие на предишните.
                          А Шкода Фаворит беше много красива кола и наистина по дизайн от Бертоне - без никаква мистика поръчан, закупен и платен по най-нормалният начин.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X