Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И внимавайте в снега !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И внимавайте в снега !

    Това е да живееш на запад. Дори не знаят къде се закача въжето !!!

    http://htftp.offroad-bulgaria.com/JORO_HD/bumper.wmv
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

  • #2
    Ей това им е проблема на Нивите, като ги дръпне УАЗ или друг голям(((

    Коментар


    • #3
      О да това се казва необразованост Аз съм сигурен че в България нема човек който незнае каде се закачва важе да дърпане или ако не знае то той може за секунди да се ориентира
      SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
      +359 0878 888 874
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

      Коментар


      • #4
        Ама как няма да знаем. Аз тази седмица дърпах 3-ма, а е само четвъртък

        Коментар


        • #5
          Трудно ми е да повярвам, че това може да се случи където и да е, просто не мога да го проумея!

          Коментар


          • #6
            А бе момчета, не си правете майтап!
            ТОВА СЕ СЛУЧВА С ВСИЧКИ САМОНОСЕЩИ КОНСТРУКЦИИ ПРИ ДИНАМИЧЕН УДАР!!! Малко по-трудно с правилно еластично въже, но също се случва. Затова никоя машина без рама не може да се вади с резки дърпания, и затова по принцип всички без рама, колкото и да вряскат че са SUV или нещо друго модно, не стават за нищо! За съжаление от това страда и любимата Нива.
            На истинските джипове с камионска конструкция с достатъчно мерак се късат тегличите, гънат рамите, късат мостовете, ако някой направи популярната грешка да се върже там.
            На това кино юзерите явно с много газ късат недопривод със стоманено въже - това пък е редовната градска глупост. Не знам защо, но не можеш да убедиш хората, че стоманеното въже е самоубийство в тая работа((( Или убийство, както се случи. Или просто ново стъкло на някоя от колите
            Ей го, нали превеждах тука, откъснатия теглич на УАЗа пробива половината мотор на КРАЗа. А той е голям почти колкото самия УАЗ и е от чист чугуний!

            Коментар


            • #7
              като гледам, беше си закачена точно където трябва - за "ухото"... Вината си е на шофьора на пикапа - трябва да дава газ чак след като се опъне въжето...

              На теория /ако пренебрегнем еластичността на колана/ в момента на удара силата клони към безкрайност...

              У нас по-рядко стават такива изцепки, щото са рядкост тия колани, а обикновеното въже просто се къса и спасява положението... Лошото е ако е стоманено и се скъса - не се знае кой ще удари...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                А бе братче, не само на теория - ето че не достига безкрайност, само заради разрушаването на едната точка на прилагане ...
                А ако искат да се теглят динамично, тогава трябва да се засили наистина, докато опъне въжето до струна. Това са от 20 до 80% разтягане на въжето, зависи какво е. И в тоя момент да скочи на спирачките, а дръпването да остане само за сметка на еластиката на въжето.
                А тия като не знаят за кво става дума, вярно щеше да е по-добре да го закачат за пластмасата, щетите щяха да са по-малки

                Коментар


                • #9
                  като гледам, беше си закачена точно където трябва - за "ухото"...

                  Незнам вие как видяхте че е закачено "точно където трябва - за "ухото"...", но според мен онова момче с шапката си му прасна куката точно за ръба на бронята там където е подвид долния и край.
                  Ако си е закачено където трябва това неможе да се получи, защото ухото е захванато за една от гредите, това че не е на шаси не значи че конструкцията не се усилва отдолу с греди и ако се откъсне ухото по теглената кола няма да има никакви значителни поражения, а за теглещата....... е вече друг въпрос. Аз така я виждам ситуацията.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Жоро XR 600
                    онова момче с шапката си му прасна куката точно за ръба на бронята там където е подвид долния и край.
                    Ако си е закачено където трябва това неможе да се получи, защото ухото е захванато за една от гредите, това че не е на шаси не значи че конструкцията не се усилва отдолу с греди и ако се откъсне ухото по теглената кола няма да има никакви значителни поражения, а за теглещата....... е вече друг въпрос. Аз така я виждам ситуацията.
                    ами помисли малко - ако е закачено за пластмасовата броня:
                    1. би трябвало куката да сцепи самата броня или в най-лошия случай...
                    2. да падне само бронята, а не цялата задна престилка...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      1.-
                      2.-
                      Както добре се вижда от записа и бронята, и престилката барабар със стоповете са на една основа(са едно цяло), което е нормално за по-съвременните автомобили. Това което се счупи, всичко беше пластмаса(добре се вижда), а не мисля, че ухото за теглене ще го сложат точно на пластмасовите елементи на автомобила.
                      Загледай, хубаво се вижда още при първото придърпване(а то не беше нещо кой знае какво) как му подава бронята с близо 6-7 см. Тя издържа веднъж, дваж, щеше дори да изтегли колата макар, че не беше закачена където трябва, но той просто дръпна много ряско при хлабав колан и затова я изкърти.
                      Всички "уши" се слагат на най-здравите места по автомобила, когато няма шаси това са носещите гредите от долу на купето. Нали не мислиш, че това беше най-здравата част на този автомобил, щото ако е така той при едно по-рязко тръгване би си откъснал задвижващия мост(или носачи).
                      Най-общо казано това представлява случая с изкъртената броня.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X