Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цитати разни.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цитати разни.

    „Една скулптура е съвършена не когато няма какво да добавиш, а когато няма какво да отсечеш.” Леонардо

    „В ограничението се познава майсторът” Гьоте.

    „Леснотата не е тръпка” Теди Москов

    Сега под девиза на Дж.Родари: За да прокарам мои мисли, често уж цитирам известни авторитети. И обратно.

    -Днес енциклопедиите изместиха енциклопедистите.

    -Образоваността прави глупостта още по-заплашителна.

    -Ако у нас някога са ценели мъдростта, тя е на равнище Хитър Петър, или „ я ся да видим кон боб яде ли?”. А защо нямаме Храбър, Частен, Можещ и Работлив Петър? Нямаме и Петър Велики. Имаме Петър Хитри.

    -И какво постигна Петър Хитри:
    По-рано нещата, които не межехме да си купим, можехме да видим в „Неккерманн”.
    Сега нещата, които не можем да си купим са в „Метро”, „Карфур”, „Кауфланд”.

    -Цялото човешко развитие е било борба между разум и чувство, мозък и сърце. Победител, за жалост, излезе червото.

    -Преди тъпакът си имаше само партийна подкрепа, днес подкрепата е от страна на цялата човешка цивилизация.

  • #2
    До: Цитати разни.

    Любовта е необуздана сила. Когато се опитваме да я контролираме, тя ни унищожава. Когато се опитаме да я вкараме в затвор, тя ни поробва. Когато се опитваме да я разберем, се чувстваме изгубени и объркани. Тази сила съществува на Земята, за да ни носи радост, да ни позволи да стигнем до Бог и до ближния ни; и въпреки това заради начина, по който обичаме днес, изкупваме всяка минута спокойствие с един час тревога."
    Паулу Коелю
    [LEFT][URL="http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/"][COLOR=#0000ff]http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/[/COLOR][/URL] :arrow:[/LEFT]
    [LEFT][URL]http://forum.mobile.bg/member/FreestyleR/[/URL] :arrow:[/LEFT]

    Коментар


    • #3
      До: Цитати разни.

      Да премълчаваме и да не съобщаваме на другите това,което знаем,ни прави бедни,подобно на човек,който не влага средствата си в предприятия,можещи да му донесат печалба.Когато пък споделяме с другите своите знания,тогава умножаваме и собственното си богатство.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        6-те грешки на човека
        1.Заблудата,че личния напредък се постига чрез
        потъпкване правата на другите.
        2.Склонноста да се тревожим за неща,които
        не могат да бъдат променени.
        3.Твърдението,че нещо е невъзможно,защото
        ние не сме способни да го направим.
        4.Отказът да оставим на страна
        дребните си предпочитания.
        5.Пренебрежението към развитието
        и усъвършенстване на духа.
        6.Опита да натрапваме на другите
        своите убеждения и начина на живот.(Цицерон)

        Не всички могат да бъдат
        красиви,богати и умни,но
        всички могат да бъдат добри.(Конфуций)
        Последно редактирано от cveti; 27-06-09, 22:05.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          До: Цитати разни.

          Липсата на доказателства за,
          съществуването на нещо,
          не е доказателство за
          неговата липса.
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #6
            До: Цитати разни.

            Сега ми е криво, та чак ми се плаче. Естествено, криво ми е не защото вчера изобщо не можах да стигна до Курската гара. Чудо голямо: вчера като не съм стигнал — днес ще стигна. И, разбира се, не защото заранта се събудих на нечие непознато стълбище (излезе, че вчера съм седнал на едно стъпало на стълбището, четирийсетото отдолу нагоре, притиснал съм куфарчето до сърцето си и съм заспал). Не, за друго ми е криво. Криво ми е, защото едва сега пресметнах, че от улица "Чехов" до това стълбище съм изпил още за шест рубли - а какво и къде съм пил и в каква последователност? За хубаво или за лошо съм пил? Това никой не го знае и оттук нататък никога няма да го научи. Както и ние до ден-днешен не знаем: цар Борис ли е убил престолонаследника, Димитрий, или наопаки?
            Какво беше това стълбище? И досега си нямам понятие; но така е редно да бъде. Всичко е наред.. Всичко на тоя свят трябва да се извършва бавно и неправилно, та да не може да се възгордее човек, а да бъде тъжен и смутен.
            Венедикт Ерофеев "Москва-Петушки"
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #7
              До: Цитати разни.

              Една цигара съкращава живота с 11минути.
              Един полов акт удължава живота с 11минути.
              Извод:пушачите са длъжни засилено да се
              грижат за продължителността на живота си.
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X