Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правя свирки - 5лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Правя свирки - 5лв.

    Много ми е чудно какво ще се получи , като се знам какъв музикален инвалид съм...

    Коментар


    • #92
      До: Правя свирки - 5лв.

      Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
      Много ми е чудно какво ще се получи , като се знам какъв музикален инвалид съм...
      В добрия случай звук или поредица от звуци .
      В лошия случай ( не знам как точно вече да го кажа ) - въздушно течение произлизащо от устата облъхващо музикалния инструмент , без последствия предизвикващи дразнения на слуховите рецептори ...


      А за кавала - прекомерната дължина не е желателна тъй-като не е удобно
      (при транспортиране и пр.) Кавала трябва да се отреже около 63тия - 64тия сантиметър.
      Може да се отреже също на 49тия сантиметър и се получава по компактна свирка .




      Не съм хубавата Елена за да се карате заради мене .
      Простете ми ако правя грешки , но този форум ми е първият .
      Зная че не мога да задоволя всички едновременно ,
      но поне ще се опитам .
      Не разбирам много от Джипки и Мотори ,
      но всеки ден паркирам офроуд...
      Благодарение на това че ме допуснахте във форума ,
      научавам много неща (които ,докато кърмя
      и сменям памперси иначе пропускам -
      и от природата , и от емоциите...)
      В замяна на това пуснах тази провокативно -полезно -смешна
      тема , която се надявам да е предизвикала малко повече смях ,
      и по малко отвращение , а ако някой вземе да свири ---
      ще съм много доволна от себе си .



      Темата ще продължи със инструкция: Как се духа на кавала ... Буквално!!! - за да излезе -
      Звук .
      Последно редактирано от iai-bg; 28-04-08, 15:54.
      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

      Коментар


      • #93
        До: Правя свирки - 5лв.

        Спокс, не се коси. Разни хора, разни идеали, различно носят на майтап. Аз се радвам , че обичаш хумора и ти казвам добре дошла в нашето малко общество!
        Ама с тази свирка ще видя зор, голямо дърво съм в музиката, по-добре я дай на някой, който знае какво да изкара от нея.

        Коментар


        • #94
          До: Правя свирки - 5лв.

          Не пречи да опиташ !

          Коментар


          • #95
            До: Правя свирки - 5лв.

            Изтървала съм нещо важно ...- размерът на дупките на кавала ...

            Фи 8 е най-подходящото свредло - аз ползвам за дърво , защото се забива и не се хлъзга . Добре е и да се внимава за да не станат дупките проходни .. че пръстите после не стигат ...
            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

            Коментар


            • #96
              До: Правя свирки - 5лв.

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              Опитвам да си представя, ..... дори и с пони не ми се отдава..
              ........................................................................................................
              Край! И в цитаделата на хубавия български език - Бургас - се оТдават.
              И то познат. Бъчви кафе сме изпили заедно!
              Giorgio - покай се!

              Коментар


              • #97
                До: Правя свирки - 5лв.

                Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                ........................................................................................................
                Край! И в цитаделата на хубавия български език - Бургас - се оТдават.
                И то познат. Бъчви кафе сме изпили заедно!
                Giorgio - покай се!
                Симеоне, Симеоне, правилно съм го написал, в случая иде реч за... хммм... много моралисти тука, как да се изразя сега, без да им накърня моралните устои... Млъквам! Сещай се сам...
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #98
                  До: Правя свирки - 5лв.

                  Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                  Симеоне, Симеоне, правилно съм го написал, в случая иде реч за... хммм... много моралисти тука, как да се изразя сега, без да им накърня моралните устои... Млъквам! Сещай се сам...
                  Ммм, пак не е правилно. Ако искаш да използваш "отдава" не трябва да използваш "с". В такъв случай би излязло това "...дори и пони не ми се отдава" , тоест дори и то не ти пуска гювеч/образно казано/. А в другия вариант с използване на "с" би трябвало да използваш "удава" и тогава мисълта ти би звучала така "...дори и с пони не ми се удава", което макар и звучащо подобно има съвсем друг смисъл, а именно , че не ти се удава да свършиш работа дори и с пони.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Правя свирки - 5лв.

                    Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                    Репортаж.
                    тема:
                    Как се прави свирка.

                    Намира се тръба водопроводна тъмно сива .
                    Ама то за такава свирка ли ставало въпрос вече толкова страници?
                    А вече си мислех да си поръчам и аз
                    Сериозно-колежке, и аз нямам жипка или мАтор, но ме приеха добре в този форум, надявам се и ти да си така.
                    Добре дошла, продължавай в този стил!
                    Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 28-04-08, 20:36. Причина: оправяне на цитат
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • До: Правя свирки - 5лв.

                      Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                      Ммм, пак не е правилно. Ако искаш да използваш "отдава" не трябва да използваш "с". В такъв случай би излязло това "...дори и пони не ми се отдава" , тоест дори и то не ти пуска гювеч/образно казано/. А в другия вариант с използване на "с" би трябвало да използваш "удава" и тогава мисълта ти би звучала така "...дори и с пони не ми се удава", което макар и звучащо подобно има съвсем друг смисъл, а именно , че не ти се удава да свършиш работа дори и с пони.
                      Всъщност има и още няколко възможности. Например "дори и с пони не ми се отдава на ...", където "..." е някакво занимание, т.е. заедно с понито да вършат нещо. В случая след отдава има и многоточие, а действието е дефинирано в предните изречения и се подразбира от контекста, така че може да се брои за недовършване на мисълта
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • До: Правя свирки - 5лв.

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Ама то за такава свирка ли ставало въпрос вече толкова страници?
                        А вече си мислех да си поръчам и аз
                        Сериозно-колежке, и аз нямам жипка или мАтор, но ме приеха добре в този форум, надявам се и ти да си така.
                        Добре дошла, продължавай в този стил!
                        Благодаря !
                        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                        Коментар


                        • До: Правя свирки - 5лв.

                          След като се оттърсих от ценичното си подсъзнание и разбрах за какво става въпрос вече не се срамувам и аз да си поръчам един музикален инструмент. Стиага да не е късно за пръчката. Нека да е шарена ако е възможно ако не по твой вкус. Не съм музикален но пък ще се забавлявам със свирката, която ще ми напомня за тази забавна тема.
                          О899 2б2 1З2

                          Коментар


                          • До: Правя свирки - 5лв.

                            iiopo, какъв кавал искаш да надуваш - дълъг или по-компактен ? И двете си имат предимства и недостатъци
                            VW Touareg V10, 5000cc

                            Коментар


                            • До: Правя свирки - 5лв.

                              Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
                              iiopo, какъв кавал искаш да надуваш - дълъг или по-компактен ? И двете си имат предимства и недостатъци
                              НЕма да го надувам, ще свиря. Ей са се ровя из нета за уроци по солфеж, че нещо жена ми отказва да ме образова музикално.
                              О899 2б2 1З2

                              Коментар


                              • До: Правя свирки - 5лв.

                                Много са ми 5 лева, не мога да си ги позволя на куп. Може ли на лизинг?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X