Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На светофара...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На светофара...

    Вече 40 години не смея да попитам за едно правило при преминаване на кръстовище със светофар:
    Навлизам "на зелено" с ляв мигач. Като отида до центъра на кръстовището и погледна наляво , оттам ми свети червено. Знам си, не мога да карам срещу червеното! Спирам, а отзад ми свирят с клаксони, въртят пръст около слепоочието си! Аз си чакам "зеленото"!
    С времето се научих да навлизам в края на зеления сигнал, после - жълто - и зелено и наляво и надясно.
    Въпреки че малко от вас са минали повече километри от мен, може да знаят повече правилата.
    Помогнете! Синът, дъщерята, внукът сигурно знаят, но не искам да ставам за смях и не ги питам...

  • #2
    До: На светофара...

    И аз се чудех навремето. После се замислих за софистиката, и спрях да възприемам проблемът толкова лично))

    Коментар


    • #3
      До: На светофара...

      аз съм минал повече километри от тебе, въпреки това ще дам съвет.... Съветът ми е, да търсиш светофари с лява секция и да минаваш за по-сигурно само от там.... Пак си срещу червеното, но сигналът свети само и единствено за твоята посока, което ще ти помогне да нямаш угризения....

      Коментар


      • #4
        До: На светофара...

        Ех, добре е, че все пак знаете правилника. Сега новите водачи, плеснат левия мигач, и въобще не помръдват на светофара, при зелено, камо ли да се изнесат до средата на кръстовището.
        И накрая като им дойде жълтото се изнасят по най-краткия диагонал. По този начин на светофар, минава само една кола, а не минимум три, както при спазване на правилника. Веднъж на едно натоварено кръстовище, попитах ченгето дето дремеше, защо не ги санкционира, но и той не знаеше този малък нюанс на правилника.
        Така се генерират, задръствания в големите градове.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          До: На светофара...

          offtopic:

          Направи ми интересно впечатление като бях в Щатите т.г., че десният завой на червено там е разрешен.

          Коментар


          • #6
            До: На светофара...

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            offtopic:

            Направи ми интересно впечатление като бях в Щатите т.г., че десният завой на червено там е разрешен.
            Със забележката, че сме в раздела за Бисери и бясъци, ще си позволя следния коментар: Ами спираш на светофара, обръщаш си главата на 90 градуса на дясно и срещу нея свети зелено!
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: На светофара...

              Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
              аз съм минал повече километри от тебе, въпреки това ще дам съвет.... Съветът ми е, да търсиш светофари с лява секция и да минаваш за по-сигурно само от там.... Пак си срещу червеното, но сигналът свети само и единствено за твоята посока, което ще ти помогне да нямаш угризения....
              Горби, погледни в кой раздел сме! То бива сериозно отношение към въпроса, ама чак толкоз!
              Чудя се на Nik Nikolov като как тъй се перчи от аватара си с емблематичната шапка, която от три седмици е в колата ми

              Коментар


              • #8
                До: На светофара...

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Ех, добре е, че все пак знаете правилника. Сега новите водачи, плеснат левия мигач, и въобще не помръдват на светофара, при зелено, камо ли да се изнесат до средата на кръстовището.
                И накрая като им дойде жълтото се изнасят по най-краткия диагонал. По този начин на светофар, минава само една кола, а не минимум три, както при спазване на правилника. Веднъж на едно натоварено кръстовище, попитах ченгето дето дремеше, защо не ги санкционира, но и той не знаеше този малък нюанс на правилника.
                Така се генерират, задръствания в големите градове.
                Правят задръствания, но пък явно нямат проблема на Симеон. Щото в момента в който той вижда червеното и изпитва сериозни терзания, те виждат зелено и живеят пълна хармония и спокойствие.

                Коментар


                • #9
                  До: На светофара...

                  Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                  ...Знам си, не мога да карам срещу червеното! Спирам, а отзад ми свирят с клаксони, въртят пръст около слепоочието си! Аз си чакам "зеленото"!...
                  ...Почему же - вожак, дай ответ! -
                  мы затравленно мчимся на выстрел
                  и не пробуем через запрет...
                  Искам България чиста!

                  Коментар


                  • #10
                    До: На светофара...

                    По тукашните земи въпросът е решен ...
                    Бог напред, ний след него!
                    Сега, нямало Бог и нам си кво. Ние па от де да знаем че няма. Така си и вървим

                    Коментар


                    • #11
                      До: На светофара...

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      offtopic:

                      Направи ми интересно впечатление като бях в Щатите т.г., че десният завой на червено там е разрешен.
                      Яро, преди няколко години и тук за няколко седмици важеше това правило. После го промениха по следния начин: Да важи само там, където изрично е указано със светлинен знак преминаването надясно. Шантава работа в шантава държава. А ако направиш изключение и минеш надясно, въпреки че не ти е разрешено, но и не прчиш на никой, познай кой чака зад ъгъла?

                      Коментар


                      • #12
                        До: На светофара...

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        По тукашните земи въпросът е решен ...
                        Бог напред, ний след него!
                        Сега, нямало Бог и нам си кво. Ние па от де да знаем че няма. Така си и вървим
                        ...................................................
                        Ние всички вярваме в Бог: едните - че го има, другите - че го няма...

                        Коментар


                        • #13
                          До: На светофара...

                          На светофара трябва да си по голям или по нахален газ до дупка сички бегат ти минаваш
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X