Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

    Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
    И още има изостанали държави!Швейцария,Австрия,Словения са си с лепящи се винетки и не се въвежда номер на автомобила.
    Тук малко, колега, бих ти противоречил. От 1.12.2019г. в Австрия се предлага вече и дигитална винетка, но може да се купи от сайта само на фирмата имаща права за стопанисване на магистралата.
    ПОвече инфромация може да се види тук:
    https://www.asfinag.at/maut-vignette...tale-vignette/
    Имат си даже и мобилно приложение и е доста удобно. От всеки друг сайт,който предлага винетки за повечето страни в Европа като: https://www.tolltickets.com/ не е възможно да се купи дигитална винетка за Австрия, а само стандартна за залепяне срещу допълнителни такси от 2,40 Евро за доставка с плик по пощата на домашния ти адрес. Все още не предлагат от 2-та фирма винетки дигитални за Австрия за съжаление. Но примерно за Унгария, Румъния и някои други страни в Европа е много удобно да се купува от този сайт съответните дигитални винетки.
    Надявам се да съм бил полезен.
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

    Коментар


    • #47
      От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

      https://www.facebook.com/1847618118/...1729307908680/

      Те ви качеството на ТОЛците!
      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
      0888854582
      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

      Коментар


      • #48
        От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

        Качество???????

        Коментар


        • #49
          От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

          Добре де!!!Професионализма!!!
          Подобна случка но с полицаи /не катаджии/ имах аз миналата седмица!
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #50
            От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

            Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
            Добре де!!!.....
            Добре де ....е няма такава тъпня.Защо не пуснете тема "ще ходя на кръчма у северозападо или у пернико ша пия и ям на корем и нема да платя " кво ще стане.Некой мераклия да се пробва???

            Коментар


            • #51
              От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

              ТОЛ служителите от къде ги докараха ?
              От чужбина ? От друга планета ?
              Ами не , те са от нас , от нас българите...
              Проблем имаме цялостно като нация за съжаление.
              Но от друга страна се радвам , че имаме проблем . Защото ако нямаме , ще заприличаме на онези , стриктните , чудесните държави...., където живота е пълна скука.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #52
                От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                Ивка бре!Що ти станА бре!Ми факти бре!Да ти не пиша случката с полицията в Зелен Дол /село преди Благоевград/ посока от границата към Благоевград насред село!Скандал голЕм им вдигнАх!
                Ако нещо си засегнат-извинявай ама тъй не става бре!
                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                0888854582
                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                Коментар


                • #53
                  От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                  Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                  Ивка бре!Що ти станА бре....
                  Ако нещо си засегнат-извинявай ама тъй не става бре!
                  Ич ,не съм засегнат .Толкова простотии на шосето съм видял...
                  Пиши бре.Най малкото мене една година у Пазарджик са ме учили как се спират коли...

                  Коментар


                  • #54
                    От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Пиши бре.
                    О.К.
                    Прибирам се от Северна Македония.ГКПП Станке Лисичково.Карам си аз и стигам въпросното село.Има един десен завой с Т-образно кръстовище /главен път направо,наляво път без предимство/.
                    Непрекъсната линия,автобусна спирка точно преди пътя без предимство от ляво посоката ми на движение.Ако идваш от Благоевград,имаш опция да завиеш на дясно по пътя без предимство или да продължиш на право по пътя с предимство къмто границата.Основният път през селото.Спирката е след Т образното кръстовище посока Благоевград границата!Дано съм бил ясен!
                    Та-влизам в селото,влизам в десният завой,непрекъсната линия,една лента за движение в посока,от ляво спирката на автобуса където имаше паркирани две коли,една на гранична полиция и една на обикновена полиция /Митсубиши некво с много ламби/ и полицаите ме спират!Спирам аз и единият юнак идва,представя се и ми иска дукюментите!О.К. казвам ама питам дали наистина е сигурен че тряа да спирам баш на те тва мЕсто щот нали десен завой,таме летят гондоли с товар руда по 40 тона и ко прайм ако един такъф юнак ми налети!?!?!Щот таме ограничения много се не спазват!
                    Тоя юнак почна да ми обеснява че щом той тъй е решил значи тъй е!!!Е.....подпалих.....и скандал порядъчен!Та не исках да им отворя празния бус та труп съм бил карал та .......Абе пуснаха ме бързо ама и на мен устата ми не знае мяра!НО-спирането им не беше по правилата!!!!Та ти имаш некви принципи ама ТИ!!!!Тия сите са ..........
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                    0888854582
                    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                    Коментар


                    • #55
                      От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                      Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                      Тук малко, колега, бих ти противоречил. От 1.12.2019г. в Австрия се предлага вече и дигитална винетка......
                      Това дванадесети януари ли е,или техническа грешка?Както и да е!Важното е че има и хартиени.До сега винетките(лепящи) съм си ги купувал от ADAC. И не ме питат за коя кола.За България ще е от сайта на АПИ..
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар


                      • #56
                        От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        Ич ,не съм засегнат .Толкова простотии на шосето съм видял...
                        Пиши бре.Най малкото мене една година у Пазарджик са ме учили как се спират коли...
                        Иво, теб са те учили и си го научил, ама явно кремиковските ти ”колеги” са биле избягали от час, щом се опитваха да ме спрат насред Т-образно кръстовище. Е спрех, ама 20 метра надолу и. като дойдоха, ги питаФ що нарушават ЗеДеПето, спирайки там.
                        Резултата беше- айде бегай...
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • #57
                          От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                          Ич ,не съм засегнат .Толкова простотии на шосето съм видял...
                          Пиши бре.Най малкото мене една година у Пазарджик са ме учили как се спират коли...
                          Тебе и полицаите от по старото поколение . Сега като гледам много много на нищо не ги учат най малкото за собствена безопасност . А на тия новите истърсаци от пътното тепърва ще им гледаме сеирите .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #58
                            От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                            Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                            ...О.К. казвам ама питам дали наистина е сигурен че тряа да спирам баш на те тва мЕсто щот нали десен завой,таме летят гондоли с товар руда по 40 тона и ко прайм ако един такъф юнак ми налети!?!?!Щот таме ограничения много се не спазват!....
                            В подобна случка не съм вдигал никакъв скандал... На Аспарухов мост посред нощите малко след отклонение, където трябваше да слизам от моста. Спрях там, където сметнах за безопасно (да, блокирайки пресечката, но извън бързият трафик)...
                            'Отидете при колегата за проверка за алкохол'... Е да, ама колегата седнал като тюмбелин в автомобила на моста и аз трябва да изляза в бърза лента посред нощите, където колите рядко се движат с под 80км/ч за да отида до вратата на автомобила ..
                            Спокойно му казах, че там не е безопасно - ако искат проверка за алкохол - да заповядат на тротоара. Дойдоха си с апарата - какво да правят... Реално нямаше негативна реакция от тях нито какъвто и да е спор... Разумно предложение - приеха го.
                            Убедил съм се, че с караници трудно стават нещата. Обаче имаш ли добро предложение (съвсем не го приемай финансово - просто разумно предложение за решение на ситуацията), хората го приемат почти винаги (особено администрацията - по-добре да те махнат от главата си с разумното предложение, отколкото да влизат в конфликт и да си губят времето).
                            С ТОЛ системата предполагам нещата ще са по същият начин... От скоро се появи работа извън града - не са ме спирали.. Винетката си я купих на табелата 'винетка' - който иска да ме спира - аз съм изряден, а проверка в системата незабавно показа, че съм с валидна винетка
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #59
                              От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                              Много мърляв ТОЛаджията. Как са го пуснали патрул, в такъв вид? Поражда основателни въпроси, дали наистина е служител на МВР, дори без нарушението на ЗДП.

                              Коментар


                              • #60
                                От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                                Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                                Това дванадесети януари ли е,или техническа грешка?Както и да е!Важното е че има и хартиени.До сега винетките(лепящи) съм си ги купувал от ADAC. И не ме питат за коя кола.За България ще е от сайта на АПИ..
                                Не, това е 1. декември 2018 (малка грешка с годината ). Но трябва да се знае, че ако купите електронна винетка от https://www.asfinag.at/maut-vignette...tale-vignette/, то нейната валидност започва да тече едва след 18 дена !!! Това значи,че трябва да си купувате електронната винетка от този сайт поне 18 дена по-рано по причини свързани със закона за купуване на електронни продукти в Австрия, където имате право да "върнете стоката" обратно в течение на 14 дена и още макс. 4 дена има за връщането на пари. Но ако искате дигитална винетка с валидност още същата минута, то трябва да си я купите от ÖAMTC, ADAC или други търговци от местата им с физическа продажба, където вече нямате електронна търговия и продавачът не е длъжен да чака да Ви върне стоката, тъй като не сте я купили онлайн. Информация за магазините,откъдето можете да си купите електронна винетка за Австрия търсете тук: https://www.asfinag.at/maut-vignette/vertriebsstellen/ . Специално писах е/майл на фирмата, която продава онлайн винетките и те ми отговориха доста вежливо.
                                надявам се да съм помогнал.
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X