Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оцеляване в Родопите за западняци...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Оцеляване в Родопите за западняци...

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Ял съм кюфтета от тази мечка. Германецът възмутено хвърлил пушката и си поискал обратно парите. Мечката в крайна сметка я застреляли за да не се шляе из Пампорово. Зет ми работеше в БНТ-то тогава и отразяваше въпросното Световно ловно изложение. Върна се с 5 кила едно възчерно месо, което счупи месомелачката вкъщи. Та той ми разказа тази история. По-късно попаднах на същата в разказ на Георги Мишев ли, Дончо Цончев - някой от сорта.
    Разказа е от Дончо Цончев, Ако някои държи ще намеря и да цитирам книгата и заглавието на разказа.

    Коментар


    • #77
      От: Оцеляване в Родопите за западняци...

      Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
      Разказа е от Дончо Цончев, Ако някои държи ще намеря и да цитирам книгата и заглавието на разказа.
      Ми дай го за прегледност - горе има версия за Тодор Живков, друга за Леонид Брежнев в СССР и трета за някакъв японец... по шопско (ако се съди по опита да се пресъздаде литературно диалектът на разказвача).
      Аз от самото начало предупредих, че става дума за многократно тиражирана в различни варианти история и бях учуден, че никой не беше чувал или чел за нея.
      Кюфтета така или иначе ядох, бих се радвал да не са били от "бракувана" поради старост циркаджийска мечка.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #78
        От: Оцеляване в Родопите за западняци...

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        .. и бях учуден, че никой не беше чувал или чел за нея.
        Кюфтета така или иначе ядох, бих се радвал да не са били от "бракувана" поради старост циркаджийска мечка.
        Дано не си се задавил с някой курбел, нипел, или усукана спица..

        Имам спомен от Чудомир, и също и от Хайтов за такива случки.
        Явно мечката е била една, ама лакардиите - много.

        Тия, дето не са чували за нея, или са нечетящи, или твърде млади, или и двете.

        те още една

        Коментар


        • #79
          От: Оцеляване в Родопите за западняци...

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Явно мечката е била една, ама лакардиите - много.

          Тия, дето не са чували за нея, или са нечетящи, или твърде млади, или и двете.

          те още една
          Нечетящи определено има. Ибо:
          Първоначално публикуван от turtey, пет часа по-рано Преглед на мнение
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #80
            От: Оцеляване в Родопите за западняци...

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Човекът прави зрителите си на идиоти.
            Обратното. Идиотите винаги са били значителна част от населението, но напоследък придобиха значителна покупателна способност и станаха ценена аудитория. Не би трябвало да те учудва че се правят продукти нарочно предназначени за тях. Ако някой си мисли че програмата е със сериозен замисъл, проблемът е в неговия телевизор

            Коментар


            • #81
              От: Оцеляване в Родопите за западняци...

              Да водиш мечка в Родопите е като да си носиш пясък в Сахара. В Кормисош мечки бол, той и за това е създаден, ама вицове и легенди....
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #82
                От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                Да водиш мечка в Родопите е като да си носиш пясък в Сахара. В Кормисош мечки бол, той и за това е създаден, ама вицове и легенди....
                Още един не чел темата.
                В Кормисош бил Тато на лов по същото време и УБО-то отрязало всякакъв достъп на други персони там, независимо колко пари плащат. Това според версията, свързана със Световното ловно изложение 1981 г. Затова завели германеца в Пампорово и му докарали циркова мечка там.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #83
                  От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                  Само заебваш един фелюсипед некъде из Кормисошо и глей сеир.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #84
                    От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                    Няма мечка която да подкара стоково колело намерено на пътя. Техните колелета са лифтнати и тунинговани.
                    Иначе историята винаги ме е развеселявала.
                    По темата:
                    Родопи са най-коварната планина. Така може да се овъртиш на 10 кв. км., че свят да ти се завие. Нищо, че е най-населена.
                    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                      Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                      Няма мечка която да подкара стоково колело намерено на пътя. Техните колелета са лифтнати и тунинговани.
                      Не им личи много-много, ама сигурно е така:

                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #86
                        От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                        ...Родопи са най-коварната планина. Така може да се овъртиш на 10 кв. км., че свят да ти се завие. Нищо, че е най-населена.
                        То при добро желание и на десет квадратни метра може. Нали не вярваме сериозно, че сървайвълистки предавания от този сорт гледат хора, които разбират нещо пребиваване сред природата? Все едно лекар да гледа "Откраднат живот"
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                          Така е. Даже колелото на клипа е преработено.
                          Ицо аз не ги гледам.
                          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                            Чак пък туних -
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #89
                              От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                              Стига напъни. Променени са кормилото, седалката и задвижването. Колелото е съобразено с ръстта и тежестта на животното.
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар


                              • #90
                                От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                                Е то и аз , като си намеря колело, това са първите неща дето гледам и променям.
                                Най-вече кормило и седалка, с'я да не ме изкарате мечка !?
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X