Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оцеляване в Родопите за западняци...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Оцеляване в Родопите за западняци...

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ...и все такива интересности.
    И все толкова основателни, колкото и мечките.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #47
      От: Оцеляване в Родопите за западняци...

      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
      Баш! Какво ви направи човека, от какъв зор си го мерите, колко били километрите... 18 или 18 и 3/4. Защо не се зарадвате, че идват в България и снимат такива неща. ...
      Човекът прави зрителите си на идиоти. А кои са такивата неща, дето трябва да ни радват?!? Че, ако тръгнеш да се разхождаш в българските планини, ще те изядат мечките?
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #48
        От: Оцеляване в Родопите за западняци...

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        И все толкова основателни, колкото и мечките.
        Абе в някои държави (говоря за една конкретно и нарочно не я назовавам) са си съвсем основателни. При това съвсем не претендирам за изчерпателност, но за сметка на това информацията ми не е от само един източник и не е от свързани такива, нито пък нарочно съм я търсил. Натъртвали са ми че в момента, в който слезеш на нивото на "простолюдието" като условия за живеене и работа, или малко под него, например смениш квартала с не до там привлекателен и скъп такъв, определени неща започват да се набиват на очи.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Оцеляване в Родопите за западняци...

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Майтап, ама...мен са ме питали как така съм хем българин, хем бял.
          Това е стара класика. На французите "Бюльгарѝ" им звучи като "Бюрюндѝ" (Бурунди), пък нашите мангали наляво и надясно обясняват из Ойропата, как истинските българи изглеждат като тях, а ако има някакви по-светли, те са "руска пета колона".
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #50
            От: Оцеляване в Родопите за западняци...

            За французите не знам. В по-далечните държави с не толкова разпространени езици като например Норвегия знаят малко за нас и знаят предимно това, която е разпространила либерастката и соросоидна пасмина. Например, че мангалите били нашите "нейтив пипъл", а белите тук сме окупатори и завоеватели, натикали местните насила в гета. Това позволява системно да точат пари за "интеграция".
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #51
              От: Оцеляване в Родопите за западняци...

              Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
              А кога ще пуснат изрязаната сцена с октопода по родопски?
              След традиционното щраус-чеверме.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #52
                От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Това позволява системно да точат пари за "интеграция".
                Дрън-дрън ярина. Всеки може да си разправя какво си иска, даже може някой (на съответното ниво) да му вярва. Но да се твърди, че официалната администрация, черпи информация от подобни - във връзка с функиите си и като основа за реализирането им - е абсурдно да се твърди.

                ПП
                При все цялата условност на понятието "раса", циганите безусловно са представители на "бялата".
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #53
                  От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  ......?!? Че, ако тръгнеш да се разхождаш в българските планини, ще те изядат мечките?
                  Не, не. Само 3 има в зоопарка. И още 5 в буквара за 4-ти клас.
                  Такивата неща дето не ме радват, е че по-възрастните от мен демонстрират единствено и само негативни емоции и няма тема с позитивизъм. Да бе ясно, казармите и трудния преход, че са ви напрегнАле ...ама ако можеше да се погледнете отстрани с тия чуденки и удивителни щеше да е много добре.

                  Поне да го бяхте обърнали на конструктивен разговор за истинското оцеляване. Вашата стратегия, подходи, кой какво е направил, къде е спал, някоя снимка да се завърти... Яко жлъч.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                    Не знам кой е надъхал циганите с тази "идеологема", но още по Таатово време (поклон...) я развиваха пред властите на държави, които не бяха в добри отношения със СССР. Например от Китай беше забранено да се изнасят повече от 3 метра естествена коприна от физически лица. Мангалът купи 300 метра и ги увие около циганката като руло - "дебела бременна буля" уж. Гепят ги на митницата и они почват да ривът: "Ма ний клети сюрмаси бря, онез изедници руснаците всичко ни земАха, нема кво да ядем, затуй го праЙм, търговийка малко, да нахраним дечицата!!! Щото ние, ние сме истинските българи, българите така изглеждаме, не ги гледайте другите - те са руснаци-окупатори!!!" И чичко китаец вземе, че се разчувства и не ги вкара у затвора, а само им конфискува 300-те метра коприна (струваше някакви жълти стотинки там).
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #55
                      От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                      Не, не. Само 3 има в зоопарка. И още 5 в буквара за 4-ти клас.
                      ...
                      Поне да го бяхте обърнали на конструктивен разговор за истинското оцеляване. Вашата стратегия, подходи, кой какво е направил, къде е спал, някоя снимка да се завърти... Яко жлъч.
                      Мнеее. Мечки си има там. Само в землището на наше село са няколко семейства май. Ама чак пък до оцеляване да е стигнала работата - не е. Та някакси тъпо ще ми дойде да си пусна репортажче за планинска разходка и с шепот на фона на напрягаща музика да лъготя как едвам съм оцелял.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                        За мечката, дето в Родопите профучала на велосипед покрай заложилия се на пусия немски ловец - истинска история, увековечена от писателя Георги Мишев ли, кой беше писателят, предполагам сте чели?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #57
                          От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          За мечката, дето в Родопите профучала на велосипед покрай заложилия се на пусия немски ловец - истинска история, увековечена от писателя Георги Мишев ли, кой беше писателят, предполагам сте чели?
                          Не сме.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                            Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                            Не, не. Само 3 има в зоопарка. И още 5 в буквара за 4-ти клас.
                            Такивата неща дето не ме радват, е че по-възрастните от мен демонстрират единствено и само негативни емоции и няма тема с позитивизъм. Да бе ясно, казармите и трудния преход, че са ви напрегнАле ...ама ако можеше да се погледнете отстрани с тия чуденки и удивителни щеше да е много добре.

                            Поне да го бяхте обърнали на конструктивен разговор за истинското оцеляване. Вашата стратегия, подходи, кой какво е направил, къде е спал, някоя снимка да се завърти... Яко жлъч.
                            Не се котира не-хейтенето, брат!
                            'ку пишеш - треа си яко куул и по актуалните тематики!

                            Ед го гледам от години, че тва не му е първата поредица. Който не му аресва - цък дистанционното на преателе или подобните по бичивиту и потъва в неговото си блаженство.
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Не сме.
                              вЕрно ли?
                              Значи, 1981 г. по времето на Таатов (поклон - знаете...) беше изключително плодоносна за прослава на Народната ни република година. Имаше кръг от европейското по ски-алпийски дисциплини на Боровец, та Таато се бръкнА (бръкнА у хазната бездънна на Нашата рОдина, де) та построЙ кабинковия лифт там, дет не смогваме да го боядиШеме.
                              Есента на същата гОдина имаше Световно ловно изложение в Пловдив! Страшно, невероятно събитие от световна, вселенска направо, величина! Събраха се тука едни ми ти елитни ловци, йегермайстери и дийрхънтъри, мани-мани! ДошЕл и един германец, от ГеФеРето, поискал да отстреля мечка и плаща 40 000 бундесмарки (ихааааа!!) за това. Да, ама Таато (поклон-тряс...) в същото време завел по-така ВИП-гостите на лов на Кормисош и УБО-то категорично запретило да се мяркат каквито и да било ловци в радиус от ХХ километра! Ма нашите отговорни другарЕ, за да не изтърват четиридесето иляди бундес-дойчемарки, брЪже намерѝли решение - закарали германеца на Пампорово и уредили една бракувана мечка от Софийския Народен Цирк да му я докарат да я гръмне. Германецът малко се посмутил от асфалтовите алейки в Пампорово, но бързо му било обяснено, че в Народната Република всичките ни ловни полета са така благоустроени и всъщност тука е бъкано с диви, страшни и опасни мечки. Сложили го да чака на пусия и му казали, че сега гоначи ще подплашат и подкарат към него някоя мечка. В същото време стоварили около километър по-нагоре от специализирания за превоз на такива животни камион бракуваната мечка и я подгонили по асфалтовата алея в посока пусията на германеца. Нооооооооо, не предвидили появата на бай Пешо, домакина на близката почивна станция, който в същото време на велосипед щрапал по алейката, отивайки на работа... Като срещнал мечката бай Пешо фърлил велосипеда и бръже се изкатерил на едно дръво. Виждайки велосипед, мечката, бидейки такава от цирка, макар и вече бракувана, го яхнала и се спуснала надолу по алейката
                              Та може да си представите - залегнал напрегнато германският ловен турист и чака да се появи страшна и опасна родопска мечка. В този момент се задава и профучава покрай него... мечка на колело (велосипед).
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #60
                                От: Оцеляване в Родопите за западняци...

                                Гагич, ако сеограничиш до писане на неща за които те бива (хумарески) цена няма да имаш
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X