Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

    Ползвай повечко тръби и квадратни/правоъгълни профили, тия П и Г винкели не носят колкото трябва. Те си носят, ама на усукване за зле, обърни джантата, сложи и фланец. В момента са само прикапани, така че можеш да изправиш нещата лесно. Направи го чук, да не мърда. Идеята кефи.

    Коментар


    • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

      За това, кое е здраво и кое не, не коментриам. Но докато си караш с 45 км из калчицата и едно по-дебело клонче се шмугне под веригата... к'во правим?
      Последно редактирано от musovir; 14-06-13, 16:00.
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

        Прегледах темата с интерес, тъй като съм стар трабантаджия се сетих, че при ровенето в нета бях сейфал следната снимка на Траби. Желая от сърце на колегата да го измайстори така.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:58_pics_ziza.jpg
Прегледи:1
Размер:3.1 КБ
ID:5493178
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

          Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
          За това, кое е здраво и кое не, не коментриам. Но докато си караш с 45 км из калчицата и едно по-дебело клонче се шмугне под веригата... к'во правим?
          За това се взимат превантивни мерки,решено е вече че ше има предпазител за веригата.Или си мисля даже да бъде цял предпазител,поставен под ъгъл спямо колелото че да се намали съпротивлението в кал сняг.

          Коментар


          • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

            На заварките обаче,би завидяла всяка лястовица...

            Коментар


            • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

              С поялник толкова...
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                С това изнасяне на гумата, ресьора няма да може да го носи.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                  Сега ще го вкараш във филма да смята натоварени греди...
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                    Браво за проекта! Довърши го и го карай само по асвалта. От вас до кафето, примерно. Да пукнат турбогазарите от яд

                    Коментар


                    • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                      Колеги, моля придържайте се към заглавието на темата.
                      Ако, някой има опит с Моднати Трабанти ... да казва ....
                      Другите мнения се считат за спам! .....
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Явно съм тъп, защото това с кардана не го разбирам. А за Траби ставам все по нетърпелив.
                        Аз също имам подобен проект.Но той е за машина способна да се придвижва в район не повече от няколко километра,със скорост на пешеходец,но в дълбок до метър сняг.С метални високи "ефирни" колела.Двигателят от трабант,е лек,прост,с въздушно охлаждане и пали зимата.Теренът е с голям наклон,няма джип който да го качи при метър сняг.Приемам съвети.
                        Дори го мислех електромобил,но е безмислено,чакам да ми изпаднат два трифазни телфера,-също може да стане,акумулатори и инвертор,но е по нелочично и скъпо отколкото с трабанта.Включително може да е със заварени диференциали,или цели оси,даже купе не му трябва ,една рама.

                        Коментар


                        • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                          Каква е идеята? Трябва ли да завива доста? Трябва ли да стига до здраво или трябва да върви върху снега? Трябва ли да носи някакъв товар?
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Каква е идеята? Трябва ли да завива доста? Трябва ли да стига до здраво или трябва да върви върху снега? Трябва ли да носи някакъв товар?
                            Идеята е да стъпва на здраво,както гуменото колело стъпва на здраво дъно на еднометрова дълбока река. Грозна,примитивна машина с колела подобни на виенско колело,тежки колела,тоест центърът на масата да не е "скоклив" Няма да пренася товари,може би едно гребло за сняг отпред.Наклонът на терена е 6 метра денивелация на 30 метра,не знам как се привежда в градуси.Случи се сняг в който човек не може да се придвижва пеш,може би освен ако имаш снегоходки.Затъваш,понеже е рехав снега,и не дава шанс да ходиш върху него.Основното като идея е че се цели да се стъпи на здрава земя,и снегът по никой начин да не може да се затепа в колелата,а да изпада встрани.Ако прибегнем до сравнение с решетъчестите сита,там важно е съотношението на светлата площ към плътната.Тоест,ако приемем обиколката на колелото,ведно със ширината му за ивица с площ 100 единици,светлата част да кажем е 85 .Не се сещам за други насочващи термини, "рехаво" за сняг колело "ефирно" като структура колело,но не и леко.Подобно "ефирно" колело се явява това отпред на комбайна за житният слой,въпреки че неговото предназначение е само да накланя стръковете.

                            Коментар


                            • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                              Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                              Идеята е да стъпва на здраво,както гуменото колело стъпва на здраво дъно на еднометрова дълбока река. Грозна,примитивна машина с колела подобни на виенско колело,тежки колела,тоест центърът на масата да не е "скоклив" Няма да пренася товари,може би едно гребло за сняг отпред.Наклонът на терена е 6 метра денивелация на 30 метра,не знам как се привежда в градуси.Случи се сняг в който човек не може да се придвижва пеш,може би освен ако имаш снегоходки.Затъваш,понеже е рехав снега,и не дава шанс да ходиш върху него.Основното като идея е че се цели да се стъпи на здрава земя,и снегът по никой начин да не може да се затепа в колелата,а да изпада встрани.Ако прибегнем до сравнение с решетъчестите сита,там важно е съотношението на светлата площ към плътната.Тоест,ако приемем обиколката на колелото,ведно със ширината му за ивица с площ 100 единици,светлата част да кажем е 85 .Не се сещам за други насочващи термини, "рехаво" за сняг колело "ефирно" като структура колело,но не и леко.Подобно "ефирно" колело се явява това отпред на комбайна за житният слой,въпреки че неговото предназначение е само да накланя стръковете.
                              А защо не направиш нещо като въжена линия, предвид, че ще се ползва по един маршрут.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                А защо не направиш нещо като въжена линия, предвид, че ще се ползва по един маршрут.
                                Няма да е по един маршрут.Направил съм теснолинейка,40 метрова,самосвална,за половин кубик пръст.Модулна,релсите могат да се наставят.Да я наречем невертикален хаспел.
                                Ако има интерес бих я продал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X