Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отец Василий и планината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отец Василий и планината

    Софиянци да внимават по горите! Да не ви среща отец Василий, че глобите са тлъсти.http://men.hotnews.bg/n/otets-tarapo...che.12693.html
    Аз петото писание не успях да го прочета.
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

  • #2
    От: Отец Василий и планината

    Това е за нобелова награда за литература.
    Писание пето към края:
    И в този момент останах изумен от неповторима гледка в средата на полянката една мечка се беше изправила на задните си крака, с предните лапи държеше за рогата стоящата пред нея крава, а отдолу под кравата две малки мечета бозаеха мляко от вимето й.
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Отец Василий и планината

      Уникално!
      Както пише отдолу в коментарите, дрогата не прощава.

      Коментар


      • #4
        От: Отец Василий и планината

        ... и един мармот...
        JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

        Манол Денев

        Коментар


        • #5
          От: Отец Василий и планината

          Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
          Уникално!
          Както пише отдолу в коментарите, дрогата не прощава.
          .....или гъбките. Но спор няма, отец Василий има дар списувание. Сега обаче цяла нощ няма да мога да мигна от притеснение за зъбките на отец Тарапонтий. Пък и като вече знам колко е плачлив, направо не ми се мисли, че ще ревна и аз.

          Коментар


          • #6
            От: Отец Василий и планината

            Остави друго, ами е в района, дето караме най-често! Дали няма да отнесем по някоя глоба?! Обещавам при всяко пресичане на реката, да се оглеждам за ченетата!
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Отец Василий и планината

              Абе Вие чувство за хумор нямате ли бре?!?
              Похвално и богоугодно е делото на отчето. Ако трЕБЕ и ние ще глобяваме, само да опазим планината от опасните животни.

              Коментар


              • #8
                От: Отец Василий и планината

                Много добре написано , но с прекалено много художествени измислици , защото река Егуля е до глезените и да придойде най-много до коленете да стигне . За да стигнеш Турмачката махала на село Плана въобще не е нужно да пресичаш река Планщица , дори е абсурдно защото са в различни посоки
                А това пък за мечката не знам дали въобще да го коментирам . Когато бяхме деца ни плашеха , че има мечка за да не скитосваме по горите , за 20 години из тези гори съм виждал лисици , зайци , сърни , прасета , но мечка никога . И Тане горския съм го срещал , той е страшен селяндур . И бракониери съм срещал и чичо Сашо дори познавам , който скита из гората за да се зарежда с "космическа енергия" Добре , че досега пътищата ни с отеца не са се пресичали Но в бъдеще като ходим на палатки в района , ще се оглеждам повече и за отеца и за мечката

                Коментар


                • #9
                  От: Отец Василий и планината

                  Баш под заслона преди няколко години на 14 март се срещнахме с мечката, така че има в района мечка.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отец Василий и планината

                    Хайде само не започвайте със споровете има ли или няма мечка, и дали е държала кравата за рогата или бика за топките! Достоверността тук няма никакво значение, важното е майсторството на езика на отеца и хумора в писанията му.
                    А, без малко да забравя - и зъбките на отец Тарапонтий!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отец Василий и планината

                      Дори знам кой се крие за псевдоним Отец Василий.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отец Василий и планината

                        Определено писачът "Кърти мифки", та даже и плочките с тях падат. А иначе на Плана планина и на Витоша си има меци. И на двете места съм срещал, даже едната с мече над Драгалевци, на нивото на горната воденица на няма и 50м. от пътя за Алеко.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отец Василий и планината

                          С едната сме се засякли миналата година в начало на декември под Резньове. Много умна е, исползва туристическа утъпкана пътека за разходка. И възпитана, не се блъска в хора, дава им път.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отец Василий и планината



                            Ето я, стопанка на Витоша.

                            Мечка под вр. Резньовете на Витоша. Клипчето е заснето по Коледа 2010 г.от Лъчезар Христов.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отец Василий и планината

                              Пуснах темата за да се посмеете. А и да покажа (със сигурност това нещо е писано от някой младеж на не повече от 24 години), че младото поколение не е деградирало. Просто е неразбрано, за мен това е един млад Чудомир. Много му се отдава.

                              П.С. Още не мога да прочета петото писание от смях.
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X