Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не е смешно, ама е истина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не е смешно, ама е истина

    Влизаме с отбора в ресторант за вечеря. Млада келнерка ни донесе менюто. Тежката категория галантно го грабна от ръцете й и подкара наред. Девойката очаквателно почукваше с молив по тефтера. По едно време колегата я погледна и каза "Момиче, аз не чета на глас менюто - аз поръчвам!"
    - Да, ама не е смешно...
    - Не е смешно, ама е истина!
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Не е смешно, ама е истина

    Аре ве, истина...
    Отбора по какво е?
    Сумо?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Не е смешно, ама е истина

      1.Смешно, пък дали е истина.

      Габровец готви с Ути Бъчваров супа грах.
      Командва:
      -Ути, пробвай едно зърно на сол и го върни в тенджерата!..

      2.Редник чисти лук в казарметана кухня. Оплаква се на старшината:
      -Във века на космоса няма ли да измислят машина за тази работа?
      -Ами ти си последният модел на машината...-се шегува фатмакът.

      Коментар


      • #4
        От: Не е смешно, ама е истина

        Вчера си купувам сладолед и сметката ми е 5.26лв. подавам банкнота от 10лв. и продавача ме пита дали имам 26 ст.Ровя,ровя и намирам само 25 , той казва: - Няма проблем дай ги , след което ми връща 4.99 .
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • #5
          От: Не е смешно, ама е истина

          Имат някаква договорка с банките и нарочно го правят, за да се ползват повече карти.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Не е смешно, ама е истина

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Имат някаква договорка с банките и нарочно го правят, за да се ползват повече карти.
            Точно пък продавачът да има договорка с банкиТЕ, не ми се вярва, но пък е смешно.
            В миналото ще остане, каквито сме били...

            Коментар


            • #7
              От: Не е смешно, ама е истина

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Имат някаква договорка с банките и нарочно го правят, за да се ползват повече карти.
              Не можах да ти схвана мисълта .Склонен съм да мисля ,че момчето зад щанда трудно би могло да има уговорка с каквито и да е банки.Беше невъзмутим .

              Ако имаш предвид,че това да пробутват дребни за да създават неудобство и оттам да се ползват повече карти ми звучи като конспиративна теория, ама де да знам,всичко е възможно.

              В случая не разбрах защо ми поиска моите 25 стинки, след като това не го улесни а и не му спести никакви дребни,които често са кът.Като ми каза дай 25 вместо 26 , аз си рекох: -Еййй ударих келепира и го метнах този замаен продавач. Но уви , човека съвсем акуратно и по всички закони на математиката ми върна 4.99лв.
              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

              Коментар


              • #8
                От: Не е смешно, ама е истина

                Така де. Това нещо преди няколко месеца го нямаше. Започна от известно време. Не съм фен на конспиративните теории, ама тая работа не може да е случайна. Като човек, който пазарува 99% в брой, рядко са ми се задържали стотинки. Сега не знам какво стана....по един джоб на седмица. Късат ми джобовете. У нас взех да ги събирам в една бирена халба...вече аха да хване "връхче". По малките магазини продължават да нямат стотинки.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Не е смешно, ама е истина

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Имат някаква договорка с банките и нарочно го правят, за да се ползват повече карти.
                  Да имат (имаме) договорка с банката (банките) всяко плащане с карта в търговси обект струва пари на продавача. Такса превод или нещо от сорта (по принцип има и годишна такса за самото устройство, но не винаги)
                  Та въпросната такса варира в зависимост от картата и банката на клиента и е от 2-3 до 50-60ст на транзакция, което в не малко случаи си означава жива загуба за продавача.
                  Та в тоя ред на мисли - продавача не иска да му се плаща с карта, предпочита си класическото кешово разплащане.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #10
                    От: Не е смешно, ама е истина

                    И в нашата квартална бакалия собственика(той и продавач) махна ПОС терминала.
                    То и преди се мръщеше като извадя картата, и обясняваше, че имал разходи заради картовото плащане.

                    Отделно от ваучерите за храна му удържали 4%, а като знам на какъв процент печалба работят бакалиите...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Не е смешно, ама е истина

                      На марешки за това не се плаща с карта.


                      Коментар


                      • #12
                        От: Не е смешно, ама е истина

                        Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                        На марешки за това не се плаща с карта.
                        Тъй де_ спирате да зареждате там и си е жив умрел!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Не е смешно, ама е истина

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Тъй де_ спирате да зареждате там и си е жив умрел!
                          Българина е такова хм как да кажа .... , една стотинка да е ама да е по ниска цената.В този ред на мисли няма как да стане да се спре да се зарежда там.Нищо, че не се мисли за качество и количество на горивото.Та те така.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Не е смешно, ама е истина

                            Първоначално публикуван от zik7777 Преглед на мнение
                            Българина е такова хм как да кажа .... , една стотинка да е ама да е по ниска цената.В този ред на мисли няма как да стане да се спре да се зарежда там.Нищо, че не се мисли за качество и количество на горивото.Та те така.
                            Хайде да не спорим за това.Преди години ми се наложи да купувам голямо количество гориво и твърдя че качеството от Марешки си е съвсем същото.В сравнение с ОМВ примерно в моя случай.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Не е смешно, ама е истина

                              Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                              На марешки за това не се плаща с карта.
                              И един мармот завива шоколада в станиол.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X