Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ей това е технологичен подход!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ей това е технологичен подход!

    Короче, достало! Вскрыл машинное помещение, выставил лифт между 1-м и 2-м этажом, чтобы добраться до пола лифта. Потом просверлил две дырки и
    вставил два штифта - получился датчик. Как только ссыкyн обмочит датчик, сразу же опрокидывается триггер и реле замыкает контакты кнопки "стоп".
    Все!. Клиент начинает колотить в дверь, соседи зовут меня, я поднимаю лифт на свой этаж, открываю и заезжаю прямо в роговой отсек (я вешу 95 кг
    и мало еще никому не казалось :-) Теперь у нас самый чистый лифт в округе, самое главное - механизм никому не ведом. Никто даже не видит две
    маленькие шляпки винтов около плинтуса :-) Соседи считают меня ясновидящим, потому что точно знают: если уж я вышел из квартиры с обрезком
    трубы, то кому-то в лифте щазз точно придется туго :-) Осталось решить проблему наскальных надписей...

  • #2
    До: Ей това е технологичен подход!



    ако има и тъч-сензори по стените на асансьора, ще избие половината етаж, че и гостите дори

    Коментар


    • #3
      До: Ей това е технологичен подход!

      Винаги съм им се чудил и възхищавал на протичките и ефективни инженерни решения - няма да давам примери, че няма да стигне паметта на сървърите....
      00359893488603

      ....нямам си вече LR...

      Коментар


      • #4
        До: Ей това е технологичен подход!

        ДА де ... ама за "твърдите" .... отпадъци, няма решение ...
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          До: Ей това е технологичен подход!

          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
          ДА де ... ама за "твърдите" .... отпадъци, няма решение ...
          не се смей, положението е тежко

          в блока, където живея, на 10 етажа има по 16 апартамента

          и 3 работещи ( от 4 ) асансьора.

          и на някой малоумник му се струва много лесно и приятно да си хвърля боклука в асансьора...

          е, против това какво решение може да има?

          дори руския технологичен гений пасува тук..

          Коментар


          • #6
            До: Ей това е технологичен подход!

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            на някой малоумник му се струва много лесно и приятно да си хвърля боклука в асансьора...
            Имитация на охранителна видеокамера - 15лв

            Коментар


            • #7
              До: Ей това е технологичен подход!

              " Тежко, брате, се живее
              сред глупци и неразбрани....."

              беше казал поета...

              защитата и срещу вандализъм ще струва повете от имитацията...

              Коментар


              • #8
                До: Ей това е технологичен подход!

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                " Тежко, брате, се живее
                сред глупци и неразбрани....."

                беше казал поета...

                защитата и срещу вандализъм ще струва повете от имитацията...
                Виждал ли си някога счупена охранителна камера?

                Коментар


                • #9
                  До: Ей това е технологичен подход!

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Виждал ли си някога счупена охранителна камера?
                  не, сигурно ще я откраднат здрава...

                  при положение, че се крадат крушките - на 24 или 36 V , не знам точно, ама знам ,че за нищо друго не стават...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ей това е технологичен подход!

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Короче, достало! Вскрыл машинное ...
                    Браво бе! Откъде го изкопа това? Досега съм се търкалял по пода от смях
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ей това е технологичен подход!

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      при положение, че се крадат крушките - на 24 или 36 V , не знам точно, ама знам ,че за нищо друго не стават...
                      Крушките отдавна са 220, за по-евтино.

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      Браво бе! Откъде го изкопа това? Досега съм се търкалял по пода от смях
                      Фишките.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ей това е технологичен подход!

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        ...
                        при положение, че се крадат крушките - на 24 или 36 V , не знам точно, ама знам ,че за нищо друго не стават...
                        Деведесет и някоя година, Пловдив, общежитието на Медицината в Смирненски. Така се получи, че заделиха 2 етажа за ТУ и аз бях един от късметлийте. Всичко ОК, обаче ... управителката свикнала с бъдещи доктори, а те бяха хора изненадващо улегнали и кротки като цяло.
                        И естествено, каквото и да станеше, все "инжинерите" бяхме виновни. На втората или третата седмица - общо събрание и се започва с "начукване на канчетата". Кой правил купони? Кой се промъквал през втория етаж в 3 сутринта? Кой това? Кой онова? - все ние, новодошлите. И понеже в повечето случаи си бяхме ние, мълчим си и клепаме.
                        По едно време се стига и до асансьорите, обвинение, че пак ние сме откраднали лампите в двата асансьора. Тук вече едно приятлче не издържа и се надигна:
                        "Аааа, госпожа, това вече няма как да е наша работа. То на лампата си пише 36V. По-добре вижте кой "доктор" е с опърлени вежди..."

                        П.П. Две лампи 25W/24V последователно обикновено решават въпроса с кражбите. Идиотско е, но като има идиоти, май трябват и идиотски решения.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ей това е технологичен подход!

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Короче, достало! Вскрыл машинное помещение, выставил лифт между 1-м и 2-м этажом, чтобы добраться до пола лифта. Потом просверлил две дырки и
                          вставил два штифта - получился датчик. Как только ссыкyн обмочит датчик, сразу же опрокидывается триггер и реле замыкает контакты кнопки "стоп".
                          Все!. Клиент начинает колотить в дверь, соседи зовут меня, я поднимаю лифт на свой этаж, открываю и заезжаю прямо в роговой отсек (я вешу 95 кг
                          и мало еще никому не казалось :-) Теперь у нас самый чистый лифт в округе, самое главное - механизм никому не ведом. Никто даже не видит две
                          маленькие шляпки винтов около плинтуса :-) Соседи считают меня ясновидящим, потому что точно знают: если уж я вышел из квартиры с обрезком
                          трубы, то кому-то в лифте щазз точно придется туго :-) Осталось решить проблему наскальных надписей...
                          Всички се радвате, а за мен този език е непонятен, та чичо гугъл ми го преведе :

                          Накратко, достатъчно е достатъчно! Отворен на машинното отделение, поставени лифт между 1-ви и 2-ри етаж, за да стигнем до пода асансьор. Тогава той пробиват две дупки и
                          Поставете два ПИН - обърна сензор. След ssykyn сензор натопи веднага преобръщане на спусъка и реле затваря контактите бутон "стоп".
                          Всичко!. Набиващи се в съзнанието на клиентите започва на вратата, съседите ми се обади, аз лифт на асансьора, за да ви етаж, открит, и да спра право в залива рог (I претегля 95 кг
                          и няколко други не изглеждат :-) Сега ние имаме най-чистите лифт в района, най-важното - няма един механизъм се осъществява. Никой дори не вижда два
                          малки винтове капачка около перваз :-) съседи мисля, че съм ясновидка, защото знаят, че сигурно: ако аз напуснах апартамент с парче на
                          тръби, тогава някой в асансьора schazz точно ще бъде в затруднение :-) остава да решим проблема на скални надписи ...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ей това е технологичен подход!

                            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                            Всички се радвате, а за мен този език е непонятен, та чичо гугъл ми го преведе :
                            Приблизителен превод, мързи ме да го изпипвам, но би трябвало да е достатъчно:

                            Аааа, писна ми! Отворих машинното отделение, паркирах асансьора между първия и втория етаж, за да се добера до пода. Пробих две дупки и сложих два щифта - ето ти датчик. Поредния пикльо като напикае датчика, веднага се задейства един тригер и релето закъсява контактите на бутона СТОП. А сега! "Клиента" започва да тропа по вратата, съседите ме викат, аз вдигам асансьора на моя си етаж, отварям и бой между рогата (95 кила съм, няма празно). Сега имаме най-чистия асансьор в околността, а най-важното - никой не е зацепил как става. Никой не обръща внимание на двете болтчета на пода. Съседите си мислят, че съм ясновидец, защото знаят със сигурност: щом излезна от апартамента с парче тръба в ръката, е те сега някой ще види голям зор. Остана да реша само проблема със "скалните" русунки...
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ей това е технологичен подход!

                              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                              Всички се радвате, а за мен този език е непонятен, та чичо гугъл ми го преведе :
                              Имаш 1 година да научиш офроудърски. Сега заради тебе трябва да си преведа и подписа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X