Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вредата от офроуд съборите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вредата от офроуд съборите

    ... или по-скоро, защо не трябва да водите жена си по такива места.

    Докато се мотахме по събора в Приморско, жената се залепи за едно от возилата на щанда на Вромос. Казвам возило, защото не е лек автомобил, не е джип, не е и точно бъги, не направих снимки, защото не го приех на сериозно.
    Обаче... от както сме се прибрали, като минем покрай някоя кола с вид на изоставена и следва "невинна" усмивка и въпрос от сорта на "Мило, на това мостовете му май са здрави... дали не става за бъги?" или "Мило, това като се понареже с флекса ... дали няма да стане за бъги?" и прочее завоалирани намеци

    Аз се правя на ударен и от време на време отвръщам с още по-прикрити намеци за пари и свободно време (тъжната истина е, че напоследък и двете са ми в остър дефицит ) обаче хем ми е криво да се правя на разсеян, хем наистина ме гризе отвътре.

    В едно друго време, когато завършвахме механото, се бяхме събрали една групичка 4-5 човека, насъскани да правим бъги за дипломна работа. Родителите бяха "За", намери се и спонсор (все пак безшевните тръби и прочее радости и тогава не се намираха под път и над път), курсовата ни ръководителка ни подкрепяше... е, накрая ни отрязаха и то гадно, заради докаченото самолюбие на един тъпак и глупостта на друг. Не искам да си спомням, че пак започвам да се ядосвам, въпреки миналите години.
    Обаче от тогава ми е останала някаква натрапчива идея за бъги. А може би от по-рано, когато баща ми ме водеше понякога по състезания и не можех да откъсна очи от окаляните машини...

    Гледам навъсеното септемврйско време навън, подсказващо недвусмислено, че зимата е много близо, опитвам се да не мисля, колко много работа ме чака и никаквото време да я свърша, дори се опитвам да не забелязвам полузапочнатия ремонт у дома (м@мка му, никога не започвайте ремонт, ако не сте абсолютно сигурни, че няма да го довършите по най-бързия начин) и на "всичкото Мара втасала" се чудя дали да не замъкна някой стар дрънгел в гаража и в свободното време (да се чете: "като ми писне от бачкане толкова, че да започне да ме избива на убийства") да го чопля по малко, хем да си чеша крастата, хем жената и без това има желание да учи занаята, а по-добро обучение от това - здраве му кажи.

    Мдааа... даже съм си набелязал един стар Акорд, въпреки че ми се вижда широчък за целта. Остана да се разберем със собственика преди да са го разфасовали нацяло и току виж наистина съм се вкарал в приключение

    П.П. Прочетох какво съм написал и се стреснах - уж исках само да се оплача от вредата от офроуд съборите, а то излиза, че само си търся оправдание как да заровя едни пари, дето и без това ги няма в някоя стара кошница
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    До: Вредата от офроуд съборите

    Радвай се, че не е харесала някой от Монстерите..
    А за бъги се ориентирай към фолцваген костенурка... че ще не и някоя Шкода 120л...
    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

    Коментар


    • #3
      До: Вредата от офроуд съборите

      Нали сме приятели, ще ти помогнем
      LZ1NBN

      Коментар


      • #4
        До: Вредата от офроуд съборите

        изгорял си, братко...

        и не се оправдавай с жената, само може да ти завижда човек за подкрепата и..

        ти си се запалил отдавна, и си изгорял...

        ще правиш бъги, работата е ясна..

        ремонта у дома - ще стане и той. Практиката е показала, че всеки ремонт има начало, но е и край..
        лека - полека..
        ще стане - таман, докато дойде времето за следващия..

        ама бъгито ще стане преди това - със сигурност.
        ами направо отваряй една нова тема - бъгито на tef4o, вади фотото и почвай - с чертежи, скици, снимки и ..
        и догодина - в първата седмица на септември - на платформата - и на Събора.

        Стискам ти палци, леко ти завиждам, и съм духом с тебе

        Успех!!!

        PS и ти си в списъка на хората, дето ме е яд, че не можах да им стисна ръката наживо в Приморско..
        Последно редактирано от Veni1; 13-09-09, 20:22.

        Коментар


        • #5
          До: Вредата от офроуд съборите

          Пускай жената да тренира "елементарни занаятчийски умения" на ремонта, докато сдадеш поне нещо от работата.
          Хм. А защо Акорд? Защо не нещо със заден двигател?

          Коментар


          • #6
            До: Вредата от офроуд съборите

            немисля, че направата на бъги ще повлияе на ремонта в къщи - напротив, ще имаш стимул да завършиш по-бързо ремонта!
            а за донора - ако е с напречно разположен двигател много лесно се премества отзат, където му е мястото. Май ще има оживление в раздела за бъгита!

            Коментар


            • #7
              До: Вредата от офроуд съборите

              @Нейчо Наков: Аха, точно за това симпатично животинче на снимката става въпрос Благодаря!

              @gadeff: Признавам си, и аз очаквах да се залепи за "монстрите", но учудващо, единствения коментар беше, че "За това чудо ще трябва да ми преместят лебедката вместо асансьор". По-скоро аз си поплаках пред 250-цата, ако и да е асолютно непрактична, поне за България.

              @Veni1: "Ремонта ще стане...бъгито преди това" - Вени, като се знам какъв съм, тъкмо от това ме е страх най-много
              На събора умишлено не се обадих на никого, просто ми беше интересно да съм "страничен наблюдател" и да се порадвам на всичко. Пък и бяхме съвсем за малко.

              @Стефан: Жената и сега я пускам, естествено под наблюдение, да бърника тук-таме по колите които карат за ремонт и които все се заричам да не ремонтирам повече, че уж отдавна смених занаята, ама пусто като ми замирише на бензин и ... какво ли ви обяснявам, тук всички сте болни от тая болест

              Защо Акорд - никаква причина, освен, че ми е на 300метра и почти без пари. И въпреки, че купето е овършано (потрошени стъкла и врати предимно+2 липсваща гуми), останалото си е там, вероятно защото не се сваля лесно "в движение".
              Има и Шкода наблизо, но първо собственика явно си мисли, че е нова (предвид цената, която иска) и второ имам сериозни съмнения в здравината по принцип.

              Иначе е ясно, че силовия агрегат ще замине отзад и ще трябва да се търси/прави друга предница, но това по-нататък, ако (или по-скоро когато) довлека някой мъртвец в гаража. Тогава ще има и тема, ще си призная какво по-конкретно ми се върти из главата, ще има и много въпроси.

              Сегашната умишлено я пуснах в спама, защото точно в момента повече си мрънкам, отколкото да правя нещо наистина. И идеята наистина беше да си излея мъката и да ми мине, тоест да се откажа. Но явно не съм се "оплакал" на правилното място или съм по-зле, отколкото си мислех досега

              Само се надявам ремонта на жилището да не прерасне в смяна на такова, че тогава сбогом на всички идеи за неопределено време. Но това е съвсем друга тема.

              П.П. @Jordan-bg: раздвижването може да се отложи доста, може и до декември даже, но както е тръгнало - ще го има.
              Последно редактирано от tef4o; 13-09-09, 21:09.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                До: Вредата от офроуд съборите

                Първоначално публикуван от jordan-bg Преглед на мнение
                немисля, че направата на бъги ще повлияе на ремонта в къщи - напротив, ще имаш стимул да завършиш по-бързо ремонта!
                а за донора - ако е с напречно разположен двигател много лесно се премества отзат, където му е мястото. Май ще има оживление в раздела за бъгита!
                Ето този човек е прекрасен консултант за направа на бъги, заедно с Кольо са бъгишампионите на България....поне за мен

                Коментар


                • #9
                  До: Вредата от офроуд съборите

                  Стефане, да налея малко масло в огъня-Давай тази вечер да те заведа на полигона. Да пробваш моето бъги, и да се запалиш още повече.
                  Само няма да ме обвиняваш за забавения ремонт у вас.

                  То и аз съм започнал едни ремонти, вече почти година ги влача, и не се знае кога ще завърша. Познай защо
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Вредата от офроуд съборите

                    Такааа... Това продължение май трябва да го кръстя "Вредата от Кольо и Данчо или защо не трябва да запознавате жена си с тях"

                    Вчера се озовах малко по случайност в Шуменския край и звъннах на Кольо с идеята да се видим, да пием по бира и да се прибираме, че бачкане ме чака. Привечер, тъкмо влизам в Шумен и телефона звъни. И не знам как точно, вместо в Шумен се озоваваме в с. Иванци, на небезизвестния полигон, с една Витара и две бъгита, в компанията на Кольо и Данчо и на още един пич, за съжаление не му запомних името, дано не ми се разсърди.

                    Какво стана на полигона ли? Тъй като не носеме нищо снимащо (все пак бяхме тръгнали за по бира) и да ви разказвам, няма да да пресъздам достатъчно вярно усещането от вертикалните излитания по "хълмовете" (пиша го в кавички, защото на някои места по-скоро би подхождало определението "стена"), нито кефа от също толкова отвесните спускания, нито усмивките и добронамереността на нашите домакини. Ще ви кажа само крайния резултат - когато жена ми слезе от бъгито, думите и бяха "Не ме интересува кога ще стане ремонта, ИСКАМ БЪГИ!!!"

                    А, и да спестя труда на Кольо, който обеща да ме разнесе по целия форум какъв съм бъзльо, но нали си е пич на място, гледам спестил го е
                    Ами да, бъзльо съм си. Нямам нищо против да си "полетя" нагоре и надолу (и си полетях доволно), стига кормилото да ми е в ръцете. Обаче да ме возят... брррррр... И на лек автомобил, по нормален равен път да ме возят, пак се припотявам по 100 пъти, камо ли по тия диви екстрими

                    Нямам думи да изразя благодарноста си към Кольо и Данчо, за топлия прием, за раСотката по полигона, за споделения опит. Надявам се само до напролет да има с какво да се похвалим и да им върнем жеста както подобава

                    П.П. ако някой си мисли, че преувеличавам с описанията, може да попита варненската група
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Вредата от офроуд съборите

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      И не знам как точно, вместо в Шумен се озоваваме в с. Иванци, на небезизвестния полигон, с една Витара и две бъгита, в компанията на Кольо и Данчо и на още един пич, за съжаление не му запомних името, дано не ми се разсърди.
                      Малка поправка: селото е Ивански.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Вредата от офроуд съборите

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        А, и да спестя труда на Кольо, който обеща да ме разнесе по целия форум какъв съм бъзльо, но нали си е пич на място, гледам спестил го е
                        Аааа, не съм си спестил нищо-просто не бях на линия, че трактора по това време не може без мен.
                        И така-Стефан е начетен човек, много неща научих от него за краткото ни общуване, но много го е страх да се вози. Именно-да се вози! То и аз така, де, ама чак пък толкова...
                        Иначе е карач-не му трябваше много, и започна да кара така, като, че ли цял живот е карал бъгита!

                        Ама нали съм обещал-ще попитам хората дали ги е страх да ги возят. Пускам нова тема, накрая ще кажа и защо съм я пуснал...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Вредата от офроуд съборите

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          ... или по-скоро, защо не трябва да водите жена си по такива места.
                          Ще се сетите вие защо аз и Кольо бяхме без жени на събора.....причината не е само в това, че на бостан с дини не се ходело..., ще се сетите, ама ще е късно....

                          Коментар


                          • #14
                            До: Вредата от офроуд съборите

                            Ъъъ... гледам пред темата пише "преместен". Чисто любопитство - къде е местена, след като поначало я бях пуснал в спама?
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Вредата от офроуд съборите

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              Ъъъ... гледам пред темата пише "преместен". Чисто любопитство - къде е местена, след като поначало я бях пуснал в спама?
                              При мен се вижда в този раздел.

                              Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
                              Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X