Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идиотски катастрофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Идиотски катастрофи

    Освен изнервящи и нерядко трагични, понякога при леките "градски" катастрофи се получават и абсурдни ситуации, като във виц. Да де, не на всички им е смешно, но то винаги има някой ...ъъъ... обиден

    Не толкова отдавна, чакаме с едно приятелче на едно от най-големите кръстовища в СЗ с неговото LC70, подготвено както си трябва за в гората. Пред нас, първа кола, трбантче, отгоре се чува приближаваща сирена. Светва жълто, никой не мърда, всички чаката пожарната, само тоя с трабантчето се юрва мъжки напред.
    На средата на кръстовището вижда двете пожарни коли, панира се, спирачки, задна и с пълна газ влита в Тойотата. Шах!
    Задницата на трабанта придоби любопитно аеродинамична форма, на LC-то му няма нищо. Всичко това става за секунди. В същия момент пожарникарите отминават, и трабито на пълен форсаж се изнася напред.
    Моят приятел ошашавя окончателно. След 2 преки застигнахме трабанта, оня пребледня - голям джип, шофьора с бръсната глава и видимо физически здрав...ясно какво си е помислил
    Подава се моят човек през прозореца и му казва "Спокойно, няма да се разправяме, то ти си пострадалия. Само ми кажи защо ме блъсна?"
    И отговора беше....."НЕ ТЕ ВИДЯХ"!
    Тогава се замислих, колко точно трябва да ти е голяма колата и колко фара трябва да има светнати, че да те забелязват идиотите?

    И една по-стара случка, тъкмо Лада Самара беше станала "модерна" кола. Оживено кръстовище, в средната лента чисто нова самара първа кола. Чака зеленото и припомпва мотора, явно е решил да се "изстреля" човека, да се порадва на новата придобивка. Аз на тротоара, пешеходец, чакам да пресека.
    Светва зелено, самарата форсира яко и ... се забива в опела ЗАД нея. Всички присъстващи с ей такива очи. Оказа се, че задната скорост на Самарата е същата идиотщина като на голфетата, и човека, като няма привичка, вместо на първа включил задна... Добре, че разстоянието между колите беше няма и метър и мина без сериозни поражения.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    До: Идиотски катастрофи

    Аз пък на каква катастрофа станах свидетел.....Варна, бул. Мария Луиза, кръстовището на Чаталджа, пазара на цветята. Аз бях пешеходец, т.е. бях паркирал някъде и отивах до една банка пеша. Чакам си на светофара. Светва зелено за движещите се по булеварда и колите тръгват към центъра с газ. Неква мацка, първа кола в колоната, кара на отворен прозорец и говори по телефона с ръка, изкарана отвън, подпряна на сваления прозорец. На 2 метра след кръстовището шахта. Колата друсва, мацката изтърва телефона в градинката и набива спирачка. Зад нея баничарка успява да спре на 2 см. зад задната и броня. Мацката дърпа ръчната, слиза, взема си телефона, качва се и продължавайки да говори, отпрашва. А зад нея става верижна катастрофа от 5 коли. В баничарката, успешно спряла, са нанизва Лада Нива пикап на Е-Он. В Ладата - Мерцедес МЛ. В него отзад се удря Пежо. И накрая в Пежото - Фиат Брава. Слиза онзи от баничарката, поглежда смляните врати, хваща се за главата, качва се, пали и заминава. Той няма никаква вина, но няма и каско, а е петък вечер и не му се занимава. Слиза шофъора на Ладата, поглежда отпред - нищо. Поглежда отзад смляната от МЛ-а броня, вика "абе тя, мойта, служебна, в сервиза ще я оправят, пали и заминава. Слиза мутрата от МЛ-а, вади парцал, забърсва боята от Пежото отзад, вика му "ти си виновен, опраяй са", качва се и отлита с мръсна газ, сърдит, че се е забавил две минути. Само на него му нямаше абсолютно нищо. Слизат тея от Пежото и Фиата, Пежото смляно отпред и отзад, Фиата само отпред.....останаха да чакат КАТ. Жената от Фиата звъни на мъжа си по телефона и реве. Като пусне светофар във Варна, всички дават газ до дупка.....

    Коментар


    • #3
      До: Идиотски катастрофи

      това със Самара ми се е случвало и на мен - там задна е много близо до 1ва, а при първо каране не го очакваш

      Коментар


      • #4
        До: Идиотски катастрофи

        Тъпо, но аз със моята Самарка, "блъснах" една баба два пъти, на едно кръстовище
        Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

        Коментар


        • #5
          До: Идиотски катастрофи

          Първоначално публикуван от Адриан Преглед на мнение
          Тъпо, но аз със моята Самарка, "блъснах" една баба два пъти, на едно кръстовище
          Чи са и хвалиш
          [LEFT][URL="http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/"][COLOR=#0000ff]http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/[/COLOR][/URL] :arrow:[/LEFT]
          [LEFT][URL]http://forum.mobile.bg/member/FreestyleR/[/URL] :arrow:[/LEFT]

          Коментар


          • #6
            До: Идиотски катастрофи

            Първоначално публикуван от Адриан Преглед на мнение
            Тъпо, но аз със моята Самарка, "блъснах" една баба два пъти, на едно кръстовище
            Как успя, разкажи повече де, само демо-версии пускаш
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              До: Идиотски катастрофи

              Първоначално публикуван от FreestyleR Преглед на мнение
              Чи са и хвалиш
              Еми то си е за хвалене,само по себе си си е рекорд да пази Господ
              Око за око и светът ще ослепее

              Коментар


              • #8
                До: Идиотски катастрофи

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                Светва зелено, самарата форсира яко и ... се забива в опела ЗАД нея. Всички присъстващи с ей такива очи. Оказа се, че задната скорост на Самарата е същата идиотщина като на голфетата, и човека, като няма привичка, вместо на първа включил задна... Добре, че разстоянието между колите беше няма и метър и мина без сериозни поражения.
                ХИХИХИХИХИХИХ!!! Имал съм такова. Класика в жанра. Задна е преди първа - наляво и напред. При това няма никакви ограничители, които да натискаш, дърпаш, или нещо такова. Само лекичко и неангажиращо задържане. Като се качи да я кара някой не свикнал - шоуто е пълно.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Идиотски катастрофи

                  Явно производителите са си направили изводите от тези случеи,защото в другите коли ако задната е до първа за да влезеш на задна лостът се натиска леко надоло и тогава влиза.Това добре,но явно в началото на това подобрение не са го изпипвали,защото на VW Transporter (1988 май беше) доста зор виждам докато я вкарам.To едно натискане то не е удряне на ръката в таблото,а и за 3-та също се удрям в таблото като бутна лоста по-рязко (все пак съм начинаещ).
                  ROCK ON

                  Коментар


                  • #10
                    До: Идиотски катастрофи

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    Как успя, разкажи повече де, само демо-версии пускаш
                    Предполагам че деиствието се е развило по следния начин:
                    Веднъж напред и след това се е върнал на зад за да е сигурен че я е блъснал
                    . LRE Bulgaria.
                    RRC SE V8 91г.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Идиотски катастрофи

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      ХИХИХИХИХИХИХ!!! Имал съм такова. Класика в жанра. Задна е преди първа - наляво и напред. При това няма никакви ограничители, които да натискаш, дърпаш, или нещо такова. Само лекичко и неангажиращо задържане. Като се качи да я кара някой не свикнал - шоуто е пълно.
                      И на мен ми се е случвало. На времето, като търсих джипка за вилата и ме пратиха в едно ТКЗС да видя една ГАЗ 69 (ТКЗСарка). Гледам я аз - от вън доста добре направена...изглежда здрава и под капака, шасито здраво. Викам на продавача, дай да и врътна едно кръгче и той само ме предупреди, че няма спирачки(това си е по спецификация на тези модели ). Скачам аз, ръчкам първа и с мръсна газ потеглям...но за мое голямо учудване не напред, а назад...въъйй. Натискам спирачката и в този момент си спомних думите на продавача - "внимавай, че няма никакви спирачки" иии хайде в довара. Та така разбрах, че на тези джипки на мястото на 1ва скорост е задната
                      LZ1DWW

                      Коментар


                      • #12
                        До: Идиотски катастрофи

                        Един ден се пребирам към нас и ме удари един комшия,понатъртих се.Решавам,че трябва да ида на едни приятел на вилата и на един завой ме удари една лелка с една омега.Кво да се прави,вечерта се утеших с няколко чашки .
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Идиотски катастрофи

                          Преди 3-4 години, на гости у едно приятелче. Тъкмо се беше родил малкия му син и, сещате се... Обаче, пак по повод бебето, в апартамента не се пуши, а ние половината пушачи и хайде на терасата. Още повече средата на есента, времето приятно...

                          По някое време се вмъква един пасат на паркинга пред блока, домакина вика "Ха, ей го и Петьо дойде". Въпросния Петьо тръгва да паркира до Пежото (106) на домакина и .... тряс, в задната врата. Изскача от колата, видимо притеснен, ние отгоре, естествено "Ууу, ааа, к'во пра'йш бе готин, къде блееш...". Оня ми ти човек нещо съвсем се притесни, влезе в Пасата, уж го премести по-далеч от пежото, и в следващия момент тряяяяс, предния калник.
                          На пежото ламаринките и без това са тънички, беше заприличало на смачкан вестник.
                          А оня ми ти серсемин се панира окончателно, газ напред и откъсна предната броня на Пежото, пак слезе, погледна какво е съторил и ... си замина!

                          Ние горе се търкаляме по терасата от смях, само на домакина не му беше чак толкова весело. В крайна сметка се оказа, че "пилотът" на пасата е купил колата същия ден и това било първото му излизане. А човека свикнал 10тина години на Трабант и тихия мотор, хидравликата, двойно по-големите габарити и най-вече паниката са му дошли в повече...
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Идиотски катастрофи

                            Е това си е зловещо.Да дойдеш да празнуваш детето на приятеля и да го натряскаш и да си заминеш.Не,че аз щтях да дода да празнувам след такъв инцидент.
                            ROCK ON

                            Коментар


                            • #15
                              До: Идиотски катастрофи

                              Беше преди 20-ина години в София. На едно кръстовище е спрял Москвич 407 и търпеливо си чака да текне ментата (зеленото де), а отзад с "несъобразена скорост" се приближава почти нова Лада, чийто водач явно беше зает с нещо друго, различно от пътната обстановка. Човекът видя червения светофар, видя и Москвича само, че - малко късно. Спирачки, свирене на гуми..ех, за малко..за малко да спре. Не му достигнаха десетина сантиметра. Подпря Москвича, колкото да събуди звяра в него - в лицето на водача му. Онзи от Мустанга се огледа, разбра какво е станало, мръдна напред около 2 метра, след което със "задна" и "мръсна газ" така изтряска горката Лада, че й паднаха очите..или поне едното. Показа се през прозореца и каза:
                              –Ей така се удря, не като теб!
                              ..и замина..оня с Ладата нищо не можеше да направи, само мигаше неразбиращо с очи..да-м
                              00359893488603

                              ....нямам си вече LR...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X