Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полицейски радари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Полицейски радари

    Случи ми интересна случка.В неделя пътувах по магистрала "Хемус".Около Пловдив ме спират полицаи.Важно ми показват радара:166 км/ч.Приготвят фиш и акт и започват:какво ще правим сега?Аз като пич им показвам GPS и питам къде виждат такава максимална скорост.Те ми обясняват,че нямам лепенка за тариране,и как техните GPS купени от магазин дават отклонения.Показват ми и часа,който горе-долу отговаря.Аз свалям и навигацията и започвам да им показвам/не знам дали може/разни справки за скоростта.И в тоз момент те ядосани ме гонят да си тръгвам.Абсурдистан!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Стоян Драев тел:+359877915301
    blood 0 RhF +

  • #2
    До: Полицейски радари

    без коментар
    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

    Коментар


    • #3
      До: Полицейски радари

      Колега..тези теми са обсъждани и тук и навсякаде и се обсъждат постоянно. Извода е един: Спасение НЯМА !
      OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

      Коментар


      • #4
        До: Полицейски радари

        Колега, че тия са за сапун, за сапун са..

        ама я светни, откъде караш по Хемус през Пловдив?

        че то е интересно - ако е така, то стражарите с право не са повярвали на навигацията

        Коментар


        • #5
          До: Полицейски радари

          От Пазарджик за Стара Загора не е ли Хемус?
          Стоян Драев тел:+359877915301
          blood 0 RhF +

          Коментар


          • #6
            До: Полицейски радари

            Първоначално публикуван от draev Преглед на мнение
            От Пазарджик за Стара Загора не е ли Хемус?
            Тракия
            Y260

            Коментар


            • #7
              До: Полицейски радари

              Вярно!Но случката си остава.
              Стоян Драев тел:+359877915301
              blood 0 RhF +

              Коментар


              • #8
                До: Полицейски радари

                Не е Тракия е...
                А такива опити да ти лепнат чуждо показание на радара са чести. Предишния си е платил рушвета и те трябва да съставят акт на някого(щото радара е с фискална памет). В такива случаи трябва да се гледа часовника и да се вземат всички данни на полицаите- кои са, откъде са, и т.н. Когато са нередовни бързо омекват Когато са в правото си пишат акт и аз не протестирам.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #9
                  До: Полицейски радари

                  Много често полицайте се опитват да ти пробутат неверни данни от радар или дрегер за алкохол. С цялата си наглост, половината полицай (не КАТ, те си имат законни) в София имат дрегери ,без да имат право на тях. Това си е обществена тайна. Просто ако някога ви спрат и ви поднесат дрегера, попитайте ги откъде го имат и им поискайте да си запишете имената и номера на значката. И гледайте цирк..... Даже може и някой лев да им искате

                  Коментар


                  • #10
                    До: Полицейски радари

                    На мен ми се случи подобно нещо между Плевен и Бяла. Само че там ограничението беше 60, а казаха, че съм бил с 80. Принципно бих повярвал, но имам радар детектор, който изобщо нищо не "детектна", дори когато ме засичаха... Накрая ги убедих, де.
                    Ето един линк и за вас с доста точки, по които може да спорите по въпроса:
                    http://psabev.blogspot.com/2007/08/blog-post_16.html
                    Петър Събев

                    Коментар


                    • #11
                      До: Полицейски радари

                      Eй,вярно ли че могат да стават такива работи???
                      Направо не мога да повярвам.Повечето хора се панират от такива проверки и ще си ги надупят без проблем.
                      Браво на полицията-евала!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Полицейски радари

                        Знайте си правата, и действайте внимателно. Не се панирайте, дори и да сте виновни. Правата и в тоя случай са ви същите. Ако има нещо неизрядно от другата страна, натъртете. Обикновено ефекта е добър. В тоя смисъл, стремете се при вас всичко да е наред, по отнощение на документи, прегледи, круши по колата, триъгълници, аптечки, пожарогасители. Тогава няма за какво да се заядат, колкото и да злобеят.

                        Мен са се опитвали дори и без включен радар да ме спират за превишена скорост, и за изпреварване, при положение че маркировката и знаците го позволяват. Когато разберат че сте наясно с номерата им, се правят на ядосани, но ви пускат.

                        Не мога да я разбера тая държава. 1-2 пъти са ме хващали в наистина сериозно нарушение, и точно тогава ми се е рзминавало. А винаги, ама винаги ме глобяват за абсолютни глупости.

                        Това са им "адекватните" мерки, изглежда. Затова и нямам никакъв респект към тях, а почти винаги като ги видя някъде, ми се пораждат лоши мисли в главата.

                        За съжаление не виждам обаче как биха могли да се оправят нещата. Не виждам воля за това, нито от служителите, нито от шефовете им, нито от някой друг изобщо.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Полицейски радари

                          Не е точно по темата с радарите, но... Вчера до Плевен на жена ми са и написали фиш за без колан на задната седалка. Две са били отзад и на двете фиш по 50лв., на водача - нищо. Интересното е, че във фиша на полето "водач на..." пише пътник, в полето "нарушение" - "без колан"/какъв, на кръста ли?/, час на нарушението - 08.05., а часът е бил около 15.00. Този, който е подписал фиша не е този, който се е представил. Изобщо много въпроси, но тя се е панирала а и няма книжка и не познава добре закона и се е подписала на фиша. Та съвета ми е - четете какво ви пишат внимателно и трезво, може още веднага да откриете разминавания.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Полицейски радари

                            Тия 2 по 50 си ги е сложил в джоба. В това може да си сигурен.

                            Аз за това си искам актове, обикновено. Особено пък сега, дето им се и плаща на място.

                            Щото, акта трябва да мине през КАТ, няма как иначе. А документи всякакви, барабар с печата, могат да се изфабрикуват твърде лесно в наши дни. Тоест е много вероятно парите, дето се дават просто да отидат в нечий джоб, да се почерпи, за не заслабне.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Полицейски радари

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Тия 2 по 50 си ги е сложил в джоба. В това може да си сигурен.

                              Аз за това си искам актове, обикновено. Особено пък сега, дето им се и плаща на място.

                              Щото, акта трябва да мине през КАТ, няма как иначе. А документи всякакви, барабар с печата, могат да се изфабрикуват твърде лесно в наши дни. Тоест е много вероятно парите, дето се дават просто да отидат в нечий джоб, да се почерпи, за не заслабне.
                              Не, само фишове им е дал, без да им взема пари.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X