Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да изгоним къртиците

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Как да изгоним къртиците

    Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
    ...А между другото може ли инфо как се праи димка че, срам не срам като дете не съм напраил ни една димка ...
    Сипваш в една кофа 1-2л. вода, слагаш 1-2 шепи амониева селитра и бъркаш докато се разтвори. После накисваш в сместа нарязани парчета от вестници- режеш на размер горе-долу колкото носна кърпа. Като се накисне хубаво хартията я разстилаш някъде да изсъхне. Като изсъхнат парчетата, взимаш 2-3 и ги навиваш на руло. Не много стегнато, да има малко въздух за да може да гори. После палиш от единия край и като се разгори леко настъпваш "димката"- за да изгасне пламъка, но да остане да тлее. И готово. В общи линии е това.

    Коментар


    • #77
      От: Как да изгоним къртиците

      https://pakosti.wordpress.com/2008/1...e-pravi-dimka/

      http://skill-bg.com/?p=497
      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

      Коментар


      • #78
        От: Как да изгоним къртиците

        Парчета стара,надрана винилова(грамофонна) плоча,завита в алуминиево фолио.
        Нищо не мога,и нищо не знам...

        Коментар


        • #79
          От: Как да изгоним къртиците

          На мен ми хрумна една идея-въглероден двуокис.
          Както добре се знае-той няма миризма, респективно няма да разтревожи гадината, и тя да затваря проходите както става с доста от посочените методи. Като видят, че отнякъде идва опасност-просто затварят с пръст прохода, и си живеят в останалата част, и си копаят нови.
          А въглеродния двуокис няма да ги уплаши(обаче трябва за се пуска съвсем по малко, за да няма шушнене и вятър от струята), и газа ще изпълни всички проходи малко по малко. И гадините ще умрат от задушаване, като в затворен гараж с работещ двигател.

          А разните писаници за миризлива зелева чорба и люти чушки са баси невероятните глупости...

          Дева Мария щяла да забременее от помирисване на рядко цвете, та същата работа с лютите чушки. А още повече гонене чрез миризма на кисело зеле. Абе вие имате ли мозък в главите си
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #80
            От: Как да изгоним къртиците

            В някaквa другa темa писaх че съм изпробвaл сумa ти и методи и се предaдох зa минaлaтa годинa. Сaмия фaкт че имa толковa вaриaнти покaзвa колко сa ефективни. Нищо пушещо не свърши рaботa-последният нaпън беше с много мaсло и резaчкa без шинa. Везувий през двa метрa.
            Селитрa+други видове димки-"0" резултaт. Пропaн - бутaн-"0". 4 видa бръмчaлки от мaгaзинa-"0".
            Неделя сутрин зa по 1-2 чaсa пих кaфе с цигaрa с желязо в ръкa-не можaх дa утрепя нито едно.
            Изливaх сернистa , солн, сярнa киселинa в дупките и зaтaпвaх-"0" резултaт.2 коткинa дворa/определено сa ловци/, никaквa не я свършихa и те.
            ......
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #81
              От: Как да изгоним къртиците

              "..Имам един електропастир ...." - това НЕ РАБОТИ !!!
              Ония там друсачки , вибратори ...до две седмици след поставяне .
              Котки, лалугери, белки , всяква там гад дето ги лови за манджа - нямат интерес ама точно към моя проблем.
              Зарин , Зоман , V-газове - не искам да ползвам , производните им димки (както споменавам "ДИМКИ") , правил съм ги преди 35 години- не ми се вярва да фанат дикиш - по-скоро димки.
              "А разните писаници за миризлива зелева чорба.." може би работят ..!
              Я ми кажете кое животно пие ракия и пуши цигари?
              Въглеродния двуокис като идея ... може да се пробва .
              Май само вратигата остава като идея ...природата си знае работата.

              П.П.Като гледам с Радо сме писали по едно и също време - май и едно и също..

              Коментар


              • #82
                От: Как да изгоним къртиците

                Той въглеродния двуокис ще подейства ама трябва да замести всичкия въздух от дупките.
                Как това ще стане и колко бутилки под налягане ще идат - един господ знае
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #83
                  От: Как да изгоним къртиците

                  Румен Милков да каже колко кубически метра газ излиза от една бутилка, ама не е никак малко. Та с една бутилка преспокойно може да се напълнят всички ходове, и ще остане. Колко обем ще имат ходовете на една къртица? Надали ще имат и половин м3. А в бутилката има мноооого повече от един кубик.

                  Само трябва съвсем леко, и ако има под ръка-с обезшумител за газове, по пневматиките го има. Че подземните обитатели имат много силен слух.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Как да изгоним къртиците

                    Вместо бутилки - ауспуха на колата в земята. Правил съм го - ползата е за кратко. Седмица затишие, после май идват на съседа гадините. Дебита на газовете е доста голям, не вярвам да успява да запуши тунелите толкова бързо. Пък и винаги можеш да смениш дупката - половин час на една, после на друга на диагоналния край на двора. По нета бях чел, че американските фермери така правели. Ауспиха на трактора в земята и не оставали. Ама дали пък т'ва, че колата ми е на газ и няма тоя дебит на изгорелите газове като дизеловите тракторите ме спъна - не знам. Само зна, че куртичините си се появяват регулярно все още .

                    Работи по-добре със слепи кучета. Тяхната дупка нали е различна уж - няма изровена пръст от горе. Та след като няколко пъти правих тая схема сега всички дупки имат изровена пръст от горе. Пък и нямах набези по реколтата с изключение на няколко нагризани тиквички и домати.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Как да изгоним къртиците

                      Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                      срам не срам като дете не съм напраил ни една димка да са ева...
                      Оптималната рецепта е следната: вестник от най евтиния, (в никакъв случай галнциран) и наситен разтвор на амониева селитра. Наситен разтвор означава да добавяш селитра до момента в който тя спре да се разтваря.
                      Вестниците се накисват в разтвора за час, след това се сушат на силно слънце. Амониевата селитра е много хигроскопична така че трудно съхне, а при по влажно време поема влага от въздуха.
                      След като листата изсъхнат, се нарязват на подходящи ленти и се навиват на стегнати рола. Хубаво е да се носят ръкавици.
                      Сяртата се посипва по време на навиването на ролата. По мой впечатления точно тя е веществото което отвратява къртиците. От обикновенната димка се отделят най вече водна пара и СО2, но когато има добавена сяра се отделя значително количество серни оксиди с много остра миризма, а къртиците имат много добро обоняние мразят и силните трайни миризми, които ги отблъскават.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Как да изгоним къртиците

                        Трактор/автомобил да вкарвам между лехите, не е вариант.
                        Докато още всичко е мокро, дали си струва пиратките да се заменят с впръскване на пропан-бутан в дупките (разчитам, че е по-тежък от въздуха и ще "изтече" надолу в земята) и подпалване? С лични предпазни средства и 10л пожарогасител под ръка, разбира се. Местния агроном предложи някакви гранули, с отрова (действала на гризачи и не се усвоявала от растенията). Спомена също за някаква машина за вкарване на гореща пара в почвата. Ползвала се за обеззаразяване на почви, борба с мицели и нематоди. Страхувам се обаче, че за нея е малко късно, тази пролет.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Как да изгоним къртиците

                          Засега само котката се справя успешно.Голям ловец ще дойде.Сигурно защото е млада и не я мързи.
                          Какво ли не пробвах,но без успех.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Как да изгоним къртиците

                            Значи това си е война, при това подмолна из отдолу, с окопи, тунели и внезапни партизански атаки. И щом е война, да е като на война







                            И нашия вариант - за без пАри

                            Последно редактирано от D-MAX; 19-04-16, 10:39.
                            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                            Коментар


                            • #89
                              От: Как да изгоним къртиците

                              Браво, точно нещо такова си представях. Бих могъл да пригодя канален "звънец", че да не заравям дюзата и да преработя пиезо запалката за камината (и без това никой не пали с нея). Специални адмирации за последното видео, с възможните издънки. Странно, че не ползват поне предпазни очила! Интересно, дали трябва непременно да се ползва кислород, за впръскваната смес или може да се кара само на пропан?

                              П.С. За тези, които предлагаха CO2 - не е ли по-добре да се ползва въглероден оксид (CO), който е доста по-токсичен? Предложиха още някаки китайски ароматни свещи, но твърдят, че котките бягали от тях.

                              П.П.С Гледам, че има промени в ЗЗЖ, където е оставено изключение само за "професионална" борба с вредни гризачи. Това означава ли, че ако аматьор хване вкъщи мишка (гръбначно) в премазващ капан, подлежи на санкции, ако не успее да докаже самозащита?
                              Последно редактирано от Absolut; 19-04-16, 11:02.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Как да изгоним къртиците

                                Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
                                Браво, точно нещо такова си представях. Бих могъл да пригодя канален "звънец", че да не заравям дюзата и да преработя пиезо запалката за камината (и без това никой не пали с нея). Специални адмирации за последното видео, с възможните издънки. Странно, че не ползват поне предпазни очила! Интересно, дали трябва непременно да се ползва кислород, за впръскваната смес или може да се кара само на пропан?
                                П.С. За тези, които предлагаха CO2 - не е ли по-добре да се ползва въглероден оксид (CO), който е доста по-токсичен?
                                Само с пропан, най-вероятно няма да се запали поради недостиг на кислород, но мисля въдух от компресор би заместил кислорода, за да има подобен взривен ефект.
                                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X