Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с УАЗ

    Наскоро се сдобих с УАЗ 469
    имам следния проблем като вдигна 100 км. и ми
    тресе предницата ще ми откъсне ръцете а при 120 км.
    вибрацийте ги няма но тогава ще ми скъса джоба
    Какво да правя да я карам с 80 км. ли.

  • #2
    А над 120 как е

    Коментар


    • #3
      Първо виж налягането в гумите.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Стефан
        Първо виж налягането в гумите.
        Гумите са наред 4бр. налягането е как си трябва.

        --------------------------------------------------------------------------

        Първоначално публикуван от Пламен Исаев
        А над 120 как е
        Над 120 не съм вдигал но ще пробвам на околовръсното
        ако не става ще му слагам 5.2 двигател и ще го пробвам.
        Последно редактирано от cveti; 02-05-08, 16:16.

        Коментар


        • #5
          А-а ... Сигурно не си установил хоризонталният стабилизатор на 0 градуса. Не давай на щурмана да пие преди да излетите, че стават ей кви елементарни грешки(((

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Стефан
            А-а ... Сигурно не си установил хоризонталният стабилизатор на 0 градуса. Не давай на щурмана да пие преди да излетите, че стават ей кви елементарни грешки(((
            Не се бъзикам на една разходка изпреварвам на Goldi джипа
            и на следващата спирка на бензиностанцията Goldi вика Булдог
            предната гума не ти стъпва на асфалта, а аз му казвам че карам
            на задно и за това, като включа предното тогава предните
            стъпват на пътя.

            --------------------------------------------------------------------------

            Първоначално публикуван от Стефан
            А-а ... Сигурно не си установил хоризонталният стабилизатор на 0 градуса. Не давай на щурмана да пие преди да излетите, че стават ей кви елементарни грешки(((
            Това ме пита и Volk на една от разходките.
            Последно редактирано от cveti; 02-05-08, 16:16.

            Коментар


            • #7
              Чакай сега, едното предно колело се вдига от асфалта, така ли? Толкова крива рама май не съм виждал ...

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Стефан
                Чакай сега, едното предно колело се вдига от асфалта, така ли? Толкова крива рама май не съм виждал ...
                Като включа предното и си стъпва на пътя.

                Коментар


                • #9
                  Сефте чувам такова чудо... Гледай геометрията. На къде се въртеше кардана, по часовника май. Значи сигурно се вдига дясното. Не знам, това е някакво изумително изкривяване на дявол знае какво ...

                  Коментар


                  • #10
                    МАй на тоя етап 50км/ч трябва а ти е абсолютния максимум. Ако въобще имаш смелост да я караш
                    УАЗ - Where I go there are no roads!!!

                    Коментар


                    • #11
                      Темата ми беше тук
                      "Разкази, случки, хумор, поздравления и игри"
                      Днес е 1 Април.
                      Проблемите с Уаза ги решавам така

                      Коментар


                      • #12
                        чакай малко пич ако е нормална уазка 469 тия километри дето ги разправяш нещо не ми се струват да са верни аре до 100 110 максимум ама нагоре не става ако си с карбураторния двигател и то с много зор и много харчене просто джипа конструктивно е до 90 км направен да вдига тъй като не е шосеен джип
                        а това за гумите ме уби или нещо ни пързаляш или тая рама трябва да е на s

                        --------------------------------------------------------------------------

                        забравих да спомена за вибрацийте ако са кам 60 и при подаване на газ се оправят то значи имаш или лошо балансирани гуми или разбит лагер
                        Последно редактирано от cveti; 02-05-08, 16:17.

                        Коментар


                        • #13
                          Чакай сега, ако така се решава проблема, значи се дига лявото колело. Не е типично, ама и не е удобно, пробвал съм още на трабантите ... Не, гледай рамата, нещо му има на тоя УАЗ(((

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Стефан
                            Не, гледай рамата, нещо му има на тоя УАЗ(((
                            и аз мисля че нещо му има на този уаз. значи пуснах в търсачката на мугъл-а " уаз- предно ляво/предно дясно" и ми излезе, че при включено само задно и двете предни гуми трябва да не стъпват по земята, тоест да са във въздуха, и то при всяка скорост над 6 бири/час. обратно, при влючено предно - задните порят въздуха. ако са включени и двата моста - нито едно колело не трябва да е на земята, но преди това трябва да се натисне копчето за вертикално излитане, което се намира в багажника, между крика, ключа за гумите и двата буркана с компот от сини сливи и авокадо. това казват в нета и затова съм напълно съгласен със стефан - тази рама е крива, и то в посока, обратна на въртенето на гълфстрийма. което е опасно за участниците в движението, но за щастие лесно оправимо - достатъчно е в междуосевия планетарно-хидро-диференциален редуктор да се монтира един блокаж, но само от тип перник-locker, модел кракра@#а(мин. размер - Ф16 висококачествена арматурна стомана) и нещата се оправят. така че - нема се пуашиш
                            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                            Коментар


                            • #15
                              Смени музиката, това сиртаки дето го слуша Уаза го пощурява пусни му ръченица да видиш колко по добре ще е (само внимавай с родния казачок)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X