Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВИЕ КЪМ КОИ ПРИНАДЛЕЖИТЕ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ВИЕ КЪМ КОИ ПРИНАДЛЕЖИТЕ?

    1. 5 (пет) къщи, всяка с различен цвят;
    2. Във всяка къща живее един човек от различна националност и всеки един от тях предпочита определено питие,
    пуши определен вид цигари и гледа едно домашно животно;
    3. НИКОЙ от 5-те човека не пие същото питие, не пуши същите цигари и не гледа същото животно като някой друг.



    ВЪПРОС: Кой гледа рибката?



    Указания:
    -Англичанинът живее в червената къща;
    -Шведът гледа куче;
    -Датчанинът пие чай;
    -Зелената къща е от ляво на бялата;
    -Собственикът на зелената къща пие кафе;
    -Човекът, който пуши Pall Mall, гледа птичка;
    -Мъжът в средната къща пие мляко;
    -Собственикът на жълтата къща пуши Dunhill;
    -Норвежецът живее в първата къща;
    -Пушачът на Marlboro живее до този, който гледа котка;
    -Мъжът, който гледа кон, живее до този, който пуши Dunhill;
    -Пушачът на Winfield пие с удоволствие бира;
    -Норвежецът живее до синята къща;
    -Немецът пуши Rothmans;
    -Пушачът на Marlboro има съсед, който пие вода.




    Тази задача е измеслена от Алберт Айнщайн преди около 100 години. Наблюденията му и статистиката показват,
    че само 2% от хората по света могат да я решат.



    ВИЕ КЪМ КОИ ПРИНАДЛЕЖИТЕ?

  • #2
    Отговорът е Немецът, който живее в чртвъртата зелена къща пуши Ротманс пие кафе и си храни шибаната малка рибка, докато аз си бласкам тиквата с на Айнщайн смотаната главоблъсканица!
    иначе първата къща е жълта , там живее норвежеца, пуши Дънхил, пие вода, има котка, на второ място е синята къща , обитавана от датчанина, пуши Марлборо пие чай и има кон, на трето място със червена къща е англичанина, който пуши Палл Малл , пие мляко и си има птичка, за четвъртото място ефаворита и на края е бялата къща с шведа вътре , пуши Уинфилд, пие бира и има куче!

    Коментар


    • #3
      НАПУЛНО ВЯРНО
      Не знам колко време ти отне, но аз съм го решавал това преди около година
      Ходих на театър и ми дадоха брошура за представлението "Пикасо в бистро "Пъргавия заек" там тази логическа игра беше описана по абсолютно същия начин, но без отговора след един ден мъдрене аз получих абсолютно същото като joro
      Мисля че си приличаме с този Айнщайн
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • #4
        Абе около час си блъсках и без друго празната глава, но мисля , че тия 2 процента са били наистина преди 100 години, според мене е във възможностите на всеки да реши главоблъсканицата , просто отнема време

        Коментар


        • #5
          Във възможностите ня всеки който е учил (поне малко) системи от уравнения с повече от едно неизвестно
          Аз лично съм я решавал няколко пъти (защото през година две напълно забравям отговора), но използвам ексела са по-добро онагледяване
          1 2 3 4 5
          човек норвежец датчанин англичанин немец швед (бял)
          цигари dunhill marlboro pall mall rothmans winfield
          пие вода чай мляко кафе бира
          животно котка кон птичка рибка куче

          Коментар


          • #6
            попадна ми преди около 2 години. седнах с лист и моливче, за около час го подредих. след което го дадох на сина ми, малкия, тогава беше на около 7-8 год. след 15 мин. дойде да ме пита дали вярно го е решил . викам ти откъде го преписа, той казва - не съм, то е много лесно. изтръпнах - май сме като динозаврите - на изчезване
            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от митко
              попадна ми преди около 2 години. седнах с лист и моливче, за около час го подредих. след което го дадох на сина ми, малкия, тогава беше на около 7-8 год. след 15 мин. дойде да ме пита дали вярно го е решил . викам ти откъде го преписа, той казва - не съм, то е много лесно. изтръпнах - май сме като динозаврите - на изчезване
              супер идея ще пробвам малката Тя вече е почти на 6 месеца, или да изчакам малко

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от alex_markov
                Първоначално публикуван от митко
                попадна ми преди около 2 години. седнах с лист и моливче, за около час го подредих. след което го дадох на сина ми, малкия, тогава беше на около 7-8 год. след 15 мин. дойде да ме пита дали вярно го е решил . викам ти откъде го преписа, той казва - не съм, то е много лесно. изтръпнах - май сме като динозаврите - на изчезване
                супер идея ще пробвам малката Тя вече е почти на 6 месеца, или да изчакам малко
                Мани, недей, че има голяма вероятност после да получиш комплекс за малоценност когато изстреля отговора след 2 секунди размисъл
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Като се опитам да влезна в двата процента и ме заболява главата
                  затуй по-добре да си остана в 98-те %
                  На хартия става, но наум трудно.
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Димитър
                    ...На хартия става, но наум трудно.
                    Много трудно освен ако не си шахматист - виртуоз и по принцип играеш без дъска

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от alex_markov
                      супер идея ще пробвам малката Тя вече е почти на 6 месеца, или да изчакам малко
                      Алекс, не се бъзикам, това е самата истина
                      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от митко
                        Първоначално публикуван от alex_markov
                        супер идея ще пробвам малката Тя вече е почти на 6 месеца, или да изчакам малко
                        Алекс, не се бъзикам, това е самата истина
                        Аз не се бъзикъм
                        просто се шегувам, но наистина децата тъй като не са обременени, много често намират вярният отговор много по-бързо.

                        Коментар


                        • #13
                          Ако живеех в техните къщи ,щях да мисля като тях и по лесно да отговоря ,но живея в замак и сам султан хабиб алуш ал паша имам сто петролни кладенеца и се затруднявам.
                          Густо майна , пътят свърши !!!

                          Коментар


                          • #14
                            Айде и една бърза от мен за стереометрично мислене:
                            Ако върху едната страна на правилна квадратна пирамида построиш тетраедър, колко стени ще имаш общо?

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X