Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Последното хубаво място, или на 100 км южно от потъналата подводница.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Последното хубаво място, или на 100 км южно от потъналата подводница.

    Вчера, колегата targa, трябваше да се спусне на 36 метра във варненския залив, за да снима потънала през Втората световна война, съветска подводница... Уви, неведоми са пътищата господни, targa се орзова със 100 км на юг от точката Х.
    Снимката не е особено качествена, но това ми беше първия папарашки опит, а разстоянието до обекта (targa & Nik Nikolov) е към 200 метра...



    Заглавието на темата взаимствах от името на едно приятно заведение в Бургас, което за съжаление от 5 години вече не съществува... Надявам се този райски кът, който ще ви представя, да не последва съдбата на това заведение...
    Ето го и "последното хубаво място":











    Толкова е красиво, че едва сега, на снимките забелязах боклука по плажа...



    Безлюдно, диво... напомня декор от филм ала "Индиана Джоунс".



    Всъщност това са останките от параклис. Грижовна християнска ръка е сковала и поставила в средата на олтара кръст от дъски... След консултация с археолози от бургаския исторически музей се оказа, че всъщност на това място е имало манастир, с картирани вече темели, но все още не проучен...
    Открихме и стар кладенец, макар и занемарен, съхранил в себе си живителната вода...



    Върху камък, висок не по-малко от 10 метра, издълбана дупка... Предстои консултация с археолозите, относно произхода и предназначението и...



    Не липсваха останки и от по-нова трудова дейност - кариера за павета...



    В тази импровизирана експедиция не липсваха и моменти, напомнящи популярната кръчмарска песен за капините...



    Срещнахме случайно возилото на колега от Приморско, но последният не беше наоколо за да се запознаем лично.



    Вечерта targa разказа как не снима подводницата, в компанията на Tramp и Blago4x4. Ники Николов, Жоро-капитана и моя милост, не сме в кадър... хех, нали сме си скромни и срамежливи...

    Последно редактирано от giorgio; 20-07-08, 13:07.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

  • #2
    До: Последното хубаво място, или на 100 км южно от потъналата подводница.

    Наистина много красиво място !

    Коментар


    • #3
      До: Последното хубаво място, или на 100 км южно от потъналата подводница.

      Само не разбрах ще има ли снимка на подводницата
      Тарга, успя ли да намериш апарат? Голям проблем се оказаха тези подводни снимки
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • #4
        До: Последното хубаво място, или на 100 км южно от потъналата подводница.

        Къде се намира това райско кътче,и достъпно ли е с лек автомобил,че жената и детето и без това ще ме водят в Созопол другия месец,да разнообразим малко престоя.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          До: Последното хубаво място, или на 100 км южно от потъналата подводница.

          Страхотно местенце, струва ми се че не е лошо да организираш 1 вечер на палтки там
          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

          Коментар


          • #6
            До: Последното хубаво място, или на 100 км южно от потъналата подводница.

            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
            Къде се намира това райско кътче,и достъпно ли е с лек автомобил,че жената и детето и без това ще ме водят в Созопол другия месец,да разнообразим малко престоя.
            И на мен ми се иска да го знам, но информацията със сигурност не е за интернет форум. Би трябвало да се дава само срещу сериозна клетвена деклация за неиздаване и неопорочавене. Подписана с кръв .
            Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 20-07-08, 22:33.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Последното хубаво място, или на 100 км южно от потъналата подводница.

              Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
              И на мен ми се иска да го знам, но информацията със сигурност не е за интернет форум. Би трябвало да се дава само срещу сериозна клетвена деклация за неиздаване и неопорочавене. Подписана с кръв .
              Е,то ясно,че току-така не се казва/покозва ,ма щом трябва ще се кълнем.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #8
                До: Последното хубаво място, или на 100 км южно от потъналата подводница.

                Супер за жалост и това място популяризирате.
                - не ви ли чакаше патрулка на асфалта от МОСБ - Бургас- защото сте в резерват "Ропотамо"
                siko

                Коментар


                • #9
                  До: Последното хубаво място, или на 100 км южно от потъналата подводница.

                  Първоначално публикуван от siko Преглед на мнение
                  Супер за жалост и това място популяризирате.
                  - не ви ли чакаше патрулка на асфалта от МОСБ - Бургас- защото сте в резерват.......
                  Киро, като виждаш, нищо не сме писали за местоположението )
                  Последно редактирано от Nik Nikolov; 21-07-08, 10:42.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #10
                    До: Последното хубаво място, или на 100 км южно от потъналата подводница.

                    И така, парахода, който трябваше да откара Таргата до подводницата, се повреди, бутилката пълна, такъмите готови
                    и ... сърце юнашко не трае.
                    Тарга каза някаква приказка за Плажът... като едноименния филм - приказен плаж, дето веднъж попаднал,
                    но не помни как и къде - не поради алкохол, а по други причини получил амнезия )))

                    И ето ни на път. Мястото бе намерено благодарение на познанията на Джорджо.



                    Такъмите / жилетка и бутилка / са готови, за оглед на залива.



                    Ей такъв кефал - има !





                    На другия ден . Камен бряг. Яйлата или Иейлата, за по учените дето за заършили Иейл )



                    Крепостта. Има паркинг и късат билетчета по лев и половина.

                    Едно време беше девствено място ((



                    Тарга ще " разчеши " дъното.



                    По това време звънна Kro /Димо/.



                    Ще ни показва подводна пещера !!!!



                    Ей тук долу е пещерата. Виждате пяната от вълните, като кръгче от цигарен дим ))



                    Докато се усетим и Kro се бухна във водата.





                    Последно редактирано от cveti; 21-07-08, 22:10.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #11
                      До: Последното хубаво място, или на 100 км южно от потъналата подводница.

                      Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                      Само не разбрах ще има ли снимка на подводницата
                      Тарга, успя ли да намериш апарат? Голям проблем се оказаха тези подводни снимки
                      Имам в момента апарат( благодарение на KRO), Направих и подводни снимки на мястото, но са малко мътни и леко компрометиращи.
                      Ще ги пратя на собственика, пък той да си решава. На подводницата разчитам да се ходи сега в събота или неделя. Ама знае ли човек.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Последното хубаво място, или на 100 км южно от потъналата подводница.

                        Ей го на, снима гадината, обаче се беше изпотил джама на защитния корпус. Изглежда е пуснал отнякъде. И това е резултата. Отворил съм го да съхне.
                        Прикачени файлове
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Последното хубаво място, или на 100 км южно от потъналата подводница.

                          Ник Николов се маскира. Ама пак го познах.
                          Прикачени файлове
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Последното хубаво място, или на 100 км южно от потъналата подводница.

                            Ей с такива теми се популяризират и най-закътаните места ... и догодина - долу пред пещерата ще ни чакат с билетчета

                            Тарга, ами познах те Апаратчето снима - ти си. На втората снимка нали , в пясъка
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #15
                              До: Последното хубаво място, или на 100 км южно от потъналата подводница.

                              Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
                              Ей с такива теми се популяризират и най-закътаните места ... и догодина - долу пред пещерата ще ни чакат с билетчета

                              Тарга, ами познах те Апаратчето снима - ти си. На втората снимка нали , в пясъка
                              Аз съм бре, маскиран като попче.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X