Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
    "Прав" се казваше на телефон който не е дуплекс
    И се даваше само на отговорни другари, по изключение на военни или милиционери (ма те също бяха другари), щото да могат да ги потърсят по всяко време, а не да чакат бабичката от дуплекса да освободи линията.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      През 1996 г. срещу 1000 долара ми закриха уличния монетен телефон долу пред входа и ми дадоха линията. Като ми казаха да побързам, щото имало и други мераклиЙ. Те в квартала вече бяха изчезнали уличните телефони (явно по същата схема), само на нашия блок беше останал.
      Тая схема, петилетка преди примера, я играха едни комшии.
      В моят квартал нямаше "чифтове", щото всичко (включително и тоците) е било смятано за къщи, та нови, и в излишък, прекараха преди 10 години (на къщата имам кутия с 6 или 8 свободни линии), ма кой го брига вече.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        И се даваше само на отговорни другари, по изключение на военни или милиционери (ма те също бяха другари), щото да могат да ги потърсят по всяко време, а не да чакат бабичката от дуплекса да освободи линията.
        И с рушвет ставаше (аз си признавам, ти си признаваш - друг не е склонен). И без рушвет и "другарство" можеше - ако някой на нужно място е барчет. Тогава несъстоялият се дуплекс минаваше с още няколко години назад в списъка.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
          "Прав" се казваше на телефон който не е дуплекс
          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Знам бе, много добре знам, ма не току така и съвсем не на всеки - се даваше.
          Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
          Ее саа
          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          И се даваше само на отговорни другари, по изключение на военни или милиционери (ма те също бяха другари), щото да могат да ги потърсят по всяко време, а не да чакат бабичката от дуплекса да освободи линията.
          И са кво станА ?!

          Единия израснАл У Северна корея, другия с прав телефон още от "онова време", и всички кълнете комунИзъма (дето пък въобще не го е имало) ?!
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            И са кво станА ?!

            Единия израснАл У Северна корея, другия с прав телефон още от "онова време", и всички кълнете комунИзъма (дето пък въобще не го е имало) ?!
            Нещо си се объркАл. Аз съм израснал в Северна Корея и именно затова от крехка детска възраст съм запознат с истинското лице на кАмунизЪма - поне на какво е приличал в сталинската славна епоха и на какво може да се обърне. ОбЕснявал съм из форумЪт кое-как:
            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Посещавайки различни страни и сравнявайки "общественото мнение" за тях в България, от малък установих, че "совите не са това, което са". Например за Китай, нещо не другаруващ особено по това време със СССР и НРБ, тука у нас представата беше формирана от Радичковото "Ние, врабчетата". Демек, пълчища голи и гладни китайци брулят със сопи дърветата, и не дават на врабчетата да кацнат, докато се изтощят и окапят, за да бъдат изядени, а също така "да не кълват ориза". А Китай си беше икономическо чудо още през 70-те години, ама тука никой не вярваше, щото слушаха Партията и гледаха едни филми за мизерията на маоизма по тАлАвизията. Също така по улиците на "колонията" Хонг Конг не се въргаляха умиращи от глад деца, такива се търкаляха в Корейската народно-демократическа република с космическите й технологиЙ. Безпризорни въшлясали деца се мотаеха по провинциалните улици на СССР и не бяха циганчета, а сламено руси и синеоки.
            И когато някой седне да ми реве по онова време, без изобщо да е живял съзнателно тогава, да обЕснява колко хубаво било при бай Тошо, каква хай-тек страна е КНДР, а каква мизерия е налегнала народа български сега под евроГейско колониално иго, не мога да не си кажа мнението, докато има такива теми. Като се сбъдне мечтата ти да закрият раздел "Политика", няма да четеш такива... истини.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              За Davs
              Аз понеже пиша между другото се полчават закъснения. Какво да се прави, трябва да се изкарват пари.
              Не ме разбирайте неправилно, не защитавам соца. А иняма смисъл, хубав или лош, няма дасе върне. Аз съм продукт на соца. Тогава съм се родил и половината ми живот (28 г) е минал тогава. Естествено е да имам и хубави спомени, ако ги нямаше (хубавите моменти в живота), да съм се обесил отдавна. Независимо дали са от соца или от димокрацията, те са част от мотива да доживеем до утре.
              За националните особености - и Германиа и индия са демократични държави, ама къде са едните и къде другите.
              С това може да се обяснят някой наши демократични "осбености", ама това обяснение го ползваме не за оправяне, ами за оправдание.
              Всичко това вашеше и за соца. Пак се оправдавахме с национални особености.
              От тая гледна точка айде малко помирително - какъвто ни беше соца такава ни е и демокрацията.
              Обърках думата бакшиш с рекет. Разликата между двете , че едното се взема а другото се иска.
              За да получиш сроително разрешително трябва да промениш, предназначението на земята(говоря за земеделски територии), и да имаш ток и вода. Падаш в ръцете на местния гаулайтер на местното енерго. Едновремешните селски партийни секретари ряпа да ядат.
              ОФБ ДБ X22SE
              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                ... втора употреба рециклирано, докарано от някоя софийска централа, модел А-29 (29 е годината, в която Сименс са пуснали модела...
                94-та някъде, когато БТК почна да подменя старите кабели, от къщите по идеалния софийски център сваляхме десетчифтови сименсови разпределителни кутии с дати на производство отпреди Първата Световна. Да съм имал акъл да прибирам за музея, ама пусто бяха от Халумин и заминаха по предназначение...
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                  ...какъвто ни беше соца такава ни е и демокрацията...
                  М-не'м, защото ние сега имаме демокрация, последвала и реално продукт на соца ни. Ма хич, въобще и изобщо не е било да сме нямали и друга демокрация! Съвсем национално особена и автентична, за радикална разлика с генерираната от соц извращенията.

                  Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                  ...Падаш в ръцете на местния гаулайтер на местното енерго...
                  Чак се върнах да проверя, да не би да съм пропуснал да напиша:
                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  ...България е една от последните страни в Европа изобщо (като нищо, отново е единствена, но в момента не съм абсолютно сигурен), в която реална либерализация на доставките на ел. енергия, така и не е реализирана.
                  Последно редактирано от davc; 07-08-16, 14:55.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Тамън тръгнАх да излизам !

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Нещо си се объркАл. Аз съм израснал в Северна Корея и именно затова от крехка детска възраст съм запознат с истинското лице на кАмунизЪма - поне на какво е приличал в сталинската славна епоха и на какво може да се обърне. ОбЕснявал съм из форумЪт кое-как:
                    Сега разбрах.

                    Ами поради ясни причини се оказва, че си номенклатурен продукт, което обяснява разглезеното ти социално поведение.

                    Демек, може и диагноза: проблеми в детството.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Тамън тръгнАх да излизам !

                      Сега разбрах.

                      Ами поради ясни причини се оказва, че си номенклатурен продукт, което обяснява разглезеното ти социално поведение.

                      Демек, може и диагноза: проблеми в детството.
                      Я, ако се върнеш ненамушкан с отвертка от рисковото кафепиене на открито, може ли да уточниш кои са "ясните причини", поради което "се оказва, че съм номенклатурен продукт" ?
                      Sexual harassment in the childhood не съм преживявал, не съди по... знаеш по кого.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        През 1996 г. срещу 1000 долара ми закриха уличния монетен телефон долу пред входа и ми дадоха линията. Като ми казаха да побързам, щото имало и други мераклиЙ. Те в квартала вече бяха изчезнали уличните телефони (явно по същата схема), само на нашия блок беше останал.
                        Пък моя домашен Софийски телефон беше с номер 9 10 31. Толкоз.
                        Чак после стана 89 10 31, а пък по-после 879 3131, без 02 отпред.
                        Междуградско и международно се избираше през оператор.

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Пък моя домашен Софийски телефон беше с номер 9 10 31. Толкоз.
                          Чак после стана 89 10 31, а пък по-после 879 3131, без 02 отпред.
                          Междуградско и международно се избираше през оператор.
                          Нарастване на броя на абонатите - все по-пълно и всестранно задоволяване на нарастващите потребности на трудЯщите се от Партията и Народната власт. В Каспичан в момента напр. телефоните са четирицифрени 47-12, 32-15 и т.н.
                          Някой ако знае нещо за "петолъчката", да сподели.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                            Кви са тия глупости бре... още през 93-94та в Младост 3 имахе домашен телефон, при това "прав" при това без подкупи...
                            Без връзки и без подкупи в Красно село още през 75-76 имахме телефон,вярно дуплекс но имаше.Помня че имаше защото класната от училище редовно звънеше да обяснява какви глупости съм направил.
                            Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
                            Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Нещо си се объркАл. Аз съм израснал в Северна Корея и именно затова от крехка детска възраст съм запознат с истинското лице на кАмунизЪма - поне на какво е приличал в сталинската славна епоха и на какво може да се обърне. ОбЕснявал съм из форумЪт кое-как:
                              Аз макар и малак през 80-те , имам спомен, че тогава всички въздишахме по " ОРИГИНАЛНИ КИТАЙСКИ КЕЦОВЕ " Пък ся всеки вика " КИТАЙСКИ БОКЛУК"
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                                Аз макар и малак през 80-те , имам спомен, че тогава всички въздишахме по " ОРИГИНАЛНИ КИТАЙСКИ КЕЦОВЕ " Пък ся всеки вика " КИТАЙСКИ БОКЛУК"
                                Да, де и на онзи талантлив млад (навремето) гей Васил Найденов му излезе прякор за цял живот. "Warrior" бяха кецовете, с уникална анатомична подметка, вентилирани, с усилване против "ритане по кокалчетата" и т.н. Сега младежта купува някакви буквално платненки (вж. по-горе) "Converse", че и правени във Виетнам, за луди пари. А китайските кецове бяха 7 лева. Сигурно ги има някъде из Китай, а за тука се поръчват от наши "безнесмени" и внасят боклуци - коментирано е много пъти, че на китайски производител можеш да му поръчаш "една и съща стока" за долар, два, три, тридесет и т.н., а на супер-едро, ако много настояваш, може и на 50 цента да ти я направи.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X