Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
    Абе ние сме по дърти,па не си спомняме с тва да се е пуцало на НВО.А освен на мойто НВО съм бил и на НВО на 71ви и 72ри набор.И,май след тия вече немаше НВО...
    Ей , човек и да не излъже бре.
    Аз на НВО не съм бил , че бех у гипс тогава.
    Кво да правя от малък съм си кротък.
    Иначе съм гранатометчик по специалност.
    Колко съм се изучил за два месеца в Крумовград.
    Ма поне покопахме дупки за танкове доволно.

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
      Да беее фотограф с Драгунов... ама може..ю през оптиката да си снимал
      Прочети ми подписа и пак пиши...Имаш сериозни разминавания в познанията си за оптика и мотика....

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Защо им е на гранични войски драгунов?
        А виж , за гранични не знам , но това се учеше в Пазарджик.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Защо им е на гранични войски драгунов?
          Със гранични войски под шапката на МВР сме били на съвместни учения и тревоги,ние с драгунов и АК 5.45 и те с драгунов и АК 7.62,но никога не съм се замислял защо гранични с драгунов,след като техните функции са други от борба с въздушни и наземни десантни групи примерно като нашия род войски примерно
          Ми, знам ли какво им е било в главите на шапкарите в РО?
          Като ходех с фотото да снимам към Турско мъкнех и бая железа.5.45 още не беше се появил.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Защо им е на гранични войски драгунов?
            Със гранични войски под шапката на МВР сме били на съвместни учения и тревоги,ние с драгунов и АК 5.45 и те с драгунов и АК 7.62,но никога не съм се замислял защо гранични с драгунов,след като техните функции са други от борба с въздушни и наземни десантни групи например като нашия род войски примерно
            В гранични войси по спомен имахме за задача наред с другите неща и охрана на небето от ниско прелитащи летателни средства колкото и смешно да звучи.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              .. - на 16-17 години да ти връчат Манлихер.
              Ха! С Манлихер стрелях за първи път, когато бях в 1-и клас. Пущината беше по-голяма от мене и риташе като катър ... :-)


              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              Ма вие толкова ли сте дърти бре ?
              НЕкои другари сме си откровено дърти. Факт! :-P
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Ха! С Манлихер стрелях за първи път, когато бях в 1-и клас. Пущината беше по-голяма от мене и риташе като катър ... :-)
                То и аз лично някъде там, не помня баш в кой клас, па може и в никой да не съм бил. Но далеч не всички, та за впечатляване си имаше мегдан.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Е на нашия лагер се пуцаше. И именно защото и още тогава беше антика, ни беше много по-интересна от калашник, който си беше тривиалност (най-малкото, 'щот във всеки час по НВО, а не само на лагера го размахвахме). Интересното е, че имаше Манлихер, а нямаше Наган (Мосин).
                  <br><br>Манлихери и патроно за тях имаше в изобилие. На мен в ОСО-то ми се водеха 45 учебни /рязани/ и 30 бойни.<br>Патрони - колокото съм искал /сандъци по 1080 бр./ толокова съм взимал. Към 1984 г. поставихме въпроса да ни отпускат патрони за АК за стрелбите със заводските колективи, те искаха Калашников, дотогава ни отпускаха патрони за АК само за СВТО /младежите в средните училища, преди лагера по НВО/, но ни се отговори, че в ОСО има наличност от 20 милиона / мм патрони за Манлихер и докато не ги изстреляме да не се надяваме на АК за масови стрелби. Пак по това време някъде австрийците си изкупиха обратно учебните и част от бойните Манлихери.<br>7.62 мм винтовка "Мосин-Наган" имаше, но бяха в малки колическтва и не се ползваха. Манлихерите бяха много по-точти от тях с открит мерник.  
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                    Манлихерите бяха много по-точти от тях с открит мерник.  
                    Това сме го коментирали някъде в раздела за оръжие. "Манлихер"-а е като Г-класата при джипките Че и от същия (исторически) производител. Произвежда се и днес като ловно оръжие почти без изменения, само с насадена оптика. Ритане-натъртени рамене - ако се дава на деца на НВО, може и да има някакви такива поражения. Иначе винаги съм го считал за по-доброто оръжие от... знаете кое По-леко, по-точно и по-далекобойно. Автоматичната стрелба в ГВ хич не беше на почит, освен за покриване на разни армейски нормативи на стрелбището. Пуцането с АК на къси редове се налага от неточността на самото оръжие.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      <br><br>Манлихери и патроно за тях имаше в изобилие. На мен в ОСО-то ми се водеха 45 учебни /рязани/ и 30 бойни.<br>Патрони - колокото съм искал /сандъци по 1080 бр./ толокова съм взимал. Към 1984 г. поставихме въпроса да ни отпускат патрони за АК за стрелбите със заводските колективи, те искаха Калашников, дотогава ни отпускаха патрони за АК само за СВТО /младежите в средните училища, преди лагера по НВО/, но ни се отговори, че в ОСО има наличност от 20 милиона / мм патрони за Манлихер и докато не ги изстреляме да не се надяваме на АК за масови стрелби. Пак по това време някъде австрийците си изкупиха обратно учебните и част от бойните Манлихери.<br>7.62 мм винтовка "Мосин-Наган" имаше, но бяха в малки колическтва и не се ползваха. Манлихерите бяха много по-точти от тях с открит мерник.  

                      Тъй де, М.калашников трябва да го удостоят със званието " Велик счетоводител" За без пари - толкоз.

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Така както усещам масовите настроения във форума, а и в обществото като цяло, заслужаваме да ни натресат социализма обратн (ако може компле с Тато) и да спреме да мрънкаме
                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Именно! Не бяха в затвора по татово време, не са в затвора и сега. Сега си ги избираме, въздишайки по татово време. А то татовото време ги създаде, и татовите хора поддържат традицията. Ще узреем като общество за нещо по-добро, когато спрем да им позволяваме да си играят игричките толкова нагло. Просто е.
                        Първоначално публикуван от go66ko Преглед на мнение
                        Де тоз късмет ама не става.
                        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                        Ако е компле с Тато, аз съм съгласен. Но ако е със сегашните "защото сме социалисти" - твърдо НЕ!
                        Ама хора, нали се бъзикате за тоя соц, дето го искате? Поне Спарки ми изглежда в дееспособна възраст, не някой пенсионер, с жалба за младост.

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Ама хора, нали се бъзикате за тоя соц, дето го искате? Поне Спарки ми изглежда в дееспособна възраст, не някой пенсионер, с жалба за младост.
                          А пък нЕкоИ, верно си вЕрват.

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Кой каквото иска, ще си го получи. Засега - Боко, Волен, Барека и "Столетницата". Скоро и Тато ver. 2.0
                            Първоначално публикуван от подписа на Търтей
                            всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              А пък нЕкоИ, верно си вЕрват.
                              Чакаш 20 години за кола, телевизори "пуснат" от дъжд на вятър, и спят 3 дни пред магазина за ред. И струва колкото 2-3 заплати на висшист. Зависиш като роб от някой боклук партсек, закрепостен си ако си роден извън град. Жителство.
                              Караха нашите насила да отглеждат 1 декар домати, май без да им плащат. Безумни летни бригади, робски безплатен труд без право да не отидеш или избираш. 2-3 години гадна казарма! Не мога да си представя на кого може да се харесва това.
                              За възможността да те тикнат в ад под небето - заради невярна клевета - дори не го коментирам. Обикновеният соц човек е нещо между крепостен селянин и потенциален каторжник.

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                ...Обикновеният соц човек е нещо между крепостен селянин и потенциален каторжник.
                                Обикновеният соц-човек не е човек, а добиче.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X