Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от go66ko Преглед на мнение
    Познавам лично някои от тези в кухнята.А това което виждам от прозореца е отчасти резултат от това че не са в затвора.
    Именно! Не бяха в затвора по татово време, не са в затвора и сега. Сега си ги избираме, въздишайки по татово време. А то татовото време ги създаде, и татовите хора поддържат традицията. Ще узреем като общество за нещо по-добро, когато спрем да им позволяваме да си играят игричките толкова нагло. Просто е.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Да превеждам ли?
      За мен няма нужда. По татово време научих руски до толкова, че поне да разбирам написаното, като изключим част от жаргона. От което собствено не се оплаквам - сега щях да "знам" един език по-малко, а езиците и без друго не са ми силната страна, та надали щях да седна да уча нещо повече от англиойски, който също не научих в алианса, а когато ми потрябва в живия живот.

      Не мислете че докато като малки сме играели безгрижно из квартала на фунийки, американчетата са стояли под постоянен надзор като нашите деца сега. Това нито Тато, нито дядя Путя, нито Обама може да промени към момента, даже и да иска. Сега всеки знае какво става навсякъде - там е огромната разлика. Ако ни кръцнат интернета, спрат GSM-ите и затворят границите, до най-много 10-ина години вече ще сме го приели за нормално, еле пък ако ступат инакомислещите. Трагедия е ако близък не си вдига телефона 2 часа - едно време като го нямаше по 2 седмици го приемахме за нормално и даденост. Такива са реалностите. Ама спокойни били швейцарците - еми ще са спокойни, щом под всяко легло има пушка, щом при всеки удобен повод ги питат какво искат, и щом така са си опекли работата че имат козове, които не са удобни никому. Разбирам да не ви пускат да видите свят, да се заблуждавате, ама аз съм го видял още като келеш тинейджър - онова са хора с друг манталитет - чехи, поляци, унгарци, източногерманци дори. Пак бяха в нашето положение. Защо сега не са си отговорете сами - аз за себе си съм си отговорил.
      Последно редактирано от sparkybg; 21-10-15, 00:40.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Па унука му се кандидатира бре - не си е мръднал пръста цел живот - избирайте го и да се въздига
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          За мен няма нужда.
          То аз не толкова за езика питам. А по-скоро дали носталгиците са разбрали какво точно казва Стругацки.

          Пак там - коммунист и член КПСС – понятия, как правило, несовместимые.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Именно! Не бяха в затвора по татово време, не са в затвора и сега.....
            Хм... Въпреки, че от 'старото време' изкарахме като пълнолетни само 2-3 години, също сме имали контакти с хора от кухнята.. И то не само публичната.. Неслучайно говорих за респект към държавата..
            Службите бяха добре структурирани. Например дадената служба във Варна не е подчинена нито на големите партийци нито на МВР в града...
            И затова се контролират взаимно.. И знаеш, че ако сгазиш лука, ще ти намерят цаката. (да, единици на много високо ниво може и да са били 'недосегаеми', но това е изключение, и често 'недосегаемите' пък са податливи на преврати и директно отрязване на главата)...
            Колега, отдавна пенсионер и до момента открито плюе дадени 'съвременни адаптивни' елементи като ги срещне по улицата. Обикновено разговора протича по следния начин: този го бяхме хванали за еди-какво си, и бе изхвърлен в периферията или разкаран изцяло. След 'перестройката' обаче обикновено се адаптира към друга партия, но сега вече няма 'коректор', който да го хване...
            Общо взето - 'бълхите' изскочиха на челото...
            Още се сещам за преподавателя по 'История на комунизма' в университета - Кеманов... Поради лична неприязън ме късаше до ликвидация, и там успях да премина само с помощта на една хубава асистента
            Същия този върл поддръжник на комунизЪма се преориентира изключително бързо - пусна си брада, започна да се представя с бащино име (защото Кеманов бе позната фамилия) и се появи на син плакат на АСП веднага след перестройката...
            Общо взето - 'бълхи', които трябва да ги мачкаме...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              'бълхите' изскочиха на челото...
              Те така се мачкат по-лесно, ама май няма кой.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                И понеже съм на вълна:

                Я никогда не забуду одного эпизода, связанного со «Стажерами». Одно из самых стыдных воспоминаний моей молодости. Выступал я как-то в школьной библиотеке (было это вскоре после выхода «Стажеров», скорее всего, зимой 62/63 гг.). Сначала все шло как обычно – гладко и скучно, а потом вдруг встал какой-то мальчик лет двенадцати и спросил (невинное дитя): «Почему у вас в романе рабочие из капиталистических стран не едут все в СССР? Ведь у нас хорошо, а у них там плохо?» Это был удар в поддых.

                И още едно гениално попадение

                Существует, правда, мнение, что свобода никому и не нужна – нужно лишь освобождение от необходимости принимать решения. Это мнение довольно популярно сейчас. Ибо сказано: «Часто лучший вид свободы – свобода от забот». Возможно, возможно...
                Последно редактирано от turtey; 21-10-15, 10:52.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Нещо в духа на форума Такива чавдарки бръмчаха до отдалечените села в планинските райони.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:chavdar4x4.jpg
Прегледи:1
Размер:79.9 КБ
ID:5687555
                  Последно редактирано от sardokar; 21-10-15, 11:52. Причина: грешки
                  Калин - О88 б579I9I
                  Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20984_10206418376439798_2212852504877404966_n.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:5687561

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22541_1354082893697_625254_n.jpg
Прегледи:1
Размер:67.2 КБ
ID:5687562

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22541_1354086333783_5592499_n.jpg
Прегледи:1
Размер:64.2 КБ
ID:5687563

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22541_1354209256856_843386_n.jpg
Прегледи:1
Размер:62.0 КБ
ID:5687564

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:272536_2286695568431_4143587_o.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:5687565

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:283452_2286695008417_2030157_n.jpg
Прегледи:1
Размер:62.0 КБ
ID:5687566

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:395274_3245609020668_1215389348_n.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5687567

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:432199_3344257286813_2146643846_n.jpg
Прегледи:1
Размер:44.5 КБ
ID:5687568

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:487446_10203533269873937_122301932507636253_n.jpg
Прегледи:1
Размер:33.5 КБ
ID:5687569

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:541510_3676123343257_1532232825_n.jpg
Прегледи:1
Размер:69.2 КБ
ID:5687570

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:556766_10200115717437262_1696259314_n.jpg
Прегледи:1
Размер:30.4 КБ
ID:5687571
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]833872[/ATTACH]
                      Еххх Дробеее , тоя конструктор , как ме зарадва.
                      Скоро търсихме с един прятел за синчето му такъв .. ами няма ..... били опасни . Колко много щуротии си бяхме измислили с тези конструкториии ....
                      Техник 1 и Техник 2 май се казваха
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        И аз от доста време търся, но както каза колегата няма. Дали от нета може да се поръча нещо подобно макар и китайско.... ?

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Моите имат 2. Сигурно са осигурени с връзки, че са дефицитни явно.

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            Еххх Дробеее , тоя конструктор , как ме зарадва.
                            Скоро търсихме с един прятел за синчето му такъв .. ами няма ..... били опасни . Колко много щуротии си бяхме измислили с тези конструкториии ....
                            Техник 1 и Техник 2 май се казваха
                            Мм - отвертката беше по-дебела от прореза на болтчетата, резбите не пасваха, кривяха се с поглед и так далее чудеса
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Мм - отвертката беше по-дебела от прореза на болтчетата, резбите не пасваха, кривяха се с поглед и так далее чудеса
                              Да ама така открихме , как се ремонтира отверка с пила , как се поправят резби с инструмента на тати ( тогава не знаехме как се казва ) и как да подсилим рамата на джипката , че да издържи 4 големи съчми, от лагер на фадрома , и да е първенец на състезанието по спускане, на кашон от хладилник Мраз .
                              Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 21-10-15, 14:18.
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Не че нещо, ама с този начин на разсъждения никога няма да имаш угодия
                                Това идеално и точно описва цялата ситуация,повече не е нужно!
                                Иво (таксито) Андреев
                                0988 91 80 50
                                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X