Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    За всеки е различно. Факта е един - овчедушието ни, възпитавано с десетилетия тогава, ни докара до това, дето е сега.

    ПП: И за протокола, мисля така при положение че и тогава не бях лишен от нищо - на баща ми заплатата беше 600лв., въпреки което работеше "на частно" в "свободното" си време, та по тоя повод бяхме измежду тия, дето можеха да си позволят да похарчат 1000лв за двуседмично море във военна станция в Несебър с ведомствено кино, жива музика и т.н. Е, варно, някои колеги на баща ми си отидоха млади, ама тия подробности няма да ги споменаваме - цапат.
    Прощавай че си спомням с носталгия за времето в което(до 90-та)ми беше трудно да си изхарча заплатата,преди да е дошла следващата.И тая борба бе всеки месец! За разлика от сега-не че не стигат,ами парите които дължа се увеличават вссеки следващ месец! Просто няма как да харесвам каквото и да е след 90-та!
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Абе кво се палите ? Една баба , в родопите , дето трудно се разбирахме на български , ми каза нещо , по върпоса за турското .. там .. робство ли .. присъствие ли ... квото ще да е , минала работа ... та въпросната женица ( дано да е още жива , беше на 102 ) ми зададе един въпрос :
      - Сега има ли богати и бедни ( не мога да цитирам точно думите .... ) ..... и под турско било същото , който има пари е добре ...
      Та няма кво да се палите толкова , за едни е добре , за други зле , човечеството не е дорасло , че на всички да им е добре
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Тогава не ни даваха много да говорим,но ни слушаха какво ще кажем,а сега имаме право да говорим,но никой не ни чува какво казваме.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Помните ли пушкалата,болт 12 или повече мм разппробиит радиално ,4-8 клечки барут и тъп пирон.
          Два болта с гайка ,в гайката барут,на единия болт найлон,хвърляш и като падне на асфалта гърми и болтовете хвърчат.Гилзи от паттрони ,барут и затваряне с клещите и памук със спирт.Същата постановка с патрон от карабина върху памук.
          Имах липсващи месо от пръститте и рикошет на куршум в коста под лявото око,като преди това проби копринен парашут на противоградова ракета.Спомени..

          Израснал съм до Вмз сопот ,оръжейнитте заводи
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
            Прощавай че си спомням с носталгия за времето в което(до 90-та)ми беше трудно да си изхарча заплатата,преди да е дошла следващата.
            Много ясно. Какво да купиш с нея, като в магазините от десетилетия имаше едно и също, а което хората искаха да купуват, или го купуваха по втория начин от Кореком, или правеха списъци за цветни телевизори от по 100 човека в кварталния магазин. Живот - песен.

            Аз не желая някой да ми дава залчета, сори. Да, ще съм сит, да, ще имам покрив над главата, и да, ще имам някакво илюзорно спокойствие, също като... говедата в обора, преди да ги подкарат към кланицата. Ние си го правим, ние си го търпим. И тогава, и сега, докато не си отиде и последния, видял онова време... Ако оцелеем до тогава.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              ...Но пък бе нормално за времето си...
              А, нормално за времето бяха много неща. Нормално за времето си беше да неможеш да си намериш карета за кардана на 20 годишната жигула, или току що купения от мототехника шарнир да се строши на втория завой. Нормално беше и да чакаш 3(три) години за да намериш връзка за нов разпределителен вал на същата жигулка, понеже като нямало нова верига, старата скокнала няколко зъба и потрошила и клапаните. Нормално беше и акумулатор да не можеш да си купиш. Към края стана нормално и бензин да не можеш да сипеш.

              Ми сори, ама аз нищо нормално в това не виждам.

              Колкото до почивката, за мен мизерно бунгало с обща баня и тоалетни и храна в стола, каквато дадат, е далеч от всякаква нормалност, но явно на някои им е харесвало. То като няма риба и рака е риба. Едно е да ходиш на палатка някъде на майната си, защото точно това търсиш по една или друга причина, и съвсем друго да нямаш избор.

              А от къде съм ги измислил 1000-та ли - еми излез, както е нормално, всяка вечер на заведение, купи на децата през деня някой и друг сладолед и други подобни, хапни на обяд на рестотрант... Все такива дреболии. Умножи го по 4 членно семейство, и картинката придобива един друг вид. Сложи и цялото това в курост като Несебър, Слънчев бряг или Албена...

              Иначе да, като циркулираш само между станцията и плажа, във ведмоствената станция в Обзор или Китен, сметката излиза и с по-малко.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                ...Ще го търсим това все по често,ама сме все по далече от него!
                Това ли? - Социалистически реализъм!

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Алоу, осрахте хубавата тема.

                  Темата не е за "това хубаво ли беше по време на комунизма"!!!
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    Алоу, осрахте хубавата тема.

                    Темата не е за "това хубаво ли беше по време на комунизма"!!!
                    Ами то преди 29 г. и нагоре(спомени от миналото) няма как да не се засегне и това.

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Т.е. имаше достъпна възможност за почивка за 'средния ешалон'... Да, навярно 'първенците' са били много по-добре, но пък средния ешалон бе масов...
                      Имаше, как да нямаше.
                      Сега, обаче, средния ешелон ходи на море в Гърция, а някой уикенд може и по Европата да мръдне. И за "нещастие" няма да го застрелят на границата. Ееех, как се пазеше границата едно време. А сега всеки си излиза, когато му скимне.
                      Като ти гледам подписа, сигурно родителите ти са ти направили вноски, като си бил пеленаче, за да можеш сега да имаш кола(и).

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Спарки на колко си години?

                        Говориш пълни глупости , това за колко месеца ги изхарчи тези 1000 лв . Освен ако цялото семейство не сте се напивали като казаци нямаше как да похарчиш повече от 15 до 20 лева на сядане и в най-елитния ресторант. Относно бунгалата извинявай някои от тях и сега приемат туристи а почивните станции даже не са и пребоядисвани специално за Несебър - Арсенал , Естрея , Каменец .
                        088455338две
                        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                        Джамбазов 2010г..

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ....
                          А от къде съм ги измислил 1000-та ли - еми излез, както е нормално, всяка вечер на заведение, купи на децата през деня някой и друг сладолед и други подобни, хапни на обяд на рестотрант... Все такива дреболии. Умножи го по 4 членно семейство, и картинката придобива един друг вид. Сложи и цялото това в курост като Несебър, Слънчев бряг или Албена.......
                          Не че нещо, ама с този начин на разсъждения никога няма да имаш угодия Доста хора тук 1000лв им е на ден в хубав хотел за двама...
                          Това не значи, че винаги е било така, или пък, че някой близък приятел не нощува в малко хотелче за 30лв на ден и е доволен...
                          Или пък на палатка с приятели, както и сега правят колеги тук...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                            Спарки на колко си години?
                            39

                            Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                            Говориш пълни глупости , това за колко месеца ги изхарчи тези 1000 лв . Освен ако цялото семейство не сте се напивали като казаци нямаше как да похарчиш повече от 15 до 20 лева на сядане и в най-елитния ресторант. Относно бунгалата извинявай някои от тях и сега приемат туристи а почивните станции даже не са и пребоядисвани специално за Несебър - Арсенал , Естрея , Каменец .
                            За 2(две) седмици масрафа излизаше горе-долу толкова. Баща ми до 12-тата ми година не съм го виждал пийнал, доколкото съм можел да преценя, майка ми - никога.

                            Виждал съм ги бунгалата/станциите и сега. Иди-може и да си спомниш. Например в станцията на "Георги Костов" на Китен или тая на БДЖ в Приморско. В Слънчев бряг/Несебър не припарвам, освен в стария град. Последно, втори или трети клас, станцията на предприятието на майка ми в Несебър - в бунгалото имаше бълхи. Общите баня и тоалетна си ги знаем.

                            Иначе да, можеше да идеш на почивка и за никакви пари. По тоя въпрос спор няма. То и аз мога да отида на място и без баня и тоалетна, и съм ходил. И е било ОК. Разликата е там че мога да отида и на 4-звезден хотел (не че го правя), ако така съм решил, а не да гледам как само "богоизбраните" и чужденците, харчещи "конверторуема" валута, имат достъп до някои неща.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Не че нещо, ама с този начин на разсъждения никога няма да имаш угодия Доста хора тук 1000лв им е на ден в хубав хотел за двама...
                              Това не значи, че винаги е било така, или пък, че някой близък приятел не нощува в малко хотелче за 30лв на ден и е доволен...
                              Или пък на палатка с приятели, както и сега правят колеги тук...
                              Въпроса е за избора, който имаш. Както в предишния ми пост вече споменах - в палатки и къмпинзи няма нищо лошо, даже си има собствения чар и предимства. Само че ако ти кажат че от утра можеш да ходиш само на палатка и само на определено място, все ми се струва че ще започнеш да гледаш с малко по-други очи на това.


                              ПП: Е, имаше и попадения де. Това все още работи на село, в състояние неразличимо от нов, като изключим драскотините и ръждичките тук-там. Не е пипвано от техник откак е купено, преди 43 години:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:birjusa.jpg
Прегледи:1
Размер:37.4 КБ
ID:5687337
                              Последно редактирано от sparkybg; 20-10-15, 09:37.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Жалба за младост са повечето хубави спомени.

                                Пътуване на запад беше по-желано от 20000лв. никой ли не помни?

                                В квартала хората знаеха поименно всички които бяха ходили на запад и къде,
                                87-ма на гости бяха дошли сърби с 3год. мазда - 2дни около нея денонощно имаше народ да зяпа пипа и цъка, че и снимки ме караха да и правя, и всички я помнят до днес.

                                Някво ченге си "заплю" мястото на къщата на съседа, ама били живели там и дядовците му - човека пратиха в панелка, оня събори къщето и дигна триетажка - незаконно, ама кво ви пука, нали имаше безплатни карти за зимата на морето Па аз се чудя откъде у станишев избиратели

                                А спорта с крадене на чистачки и той от Доходи и Сигурност беше. СмЕх!
                                В София нямам нито един познат на който да не му е ограбван апартамента преди 90-та. Сигурност да, благодарим!
                                Последно редактирано от DBRS; 20-10-15, 10:48.
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X