Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Тази риза е по-нова.Някъде се подмяташе и комплект риза ,маншети и яка от след войната но не мога да го намеря сега!

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Колегата, най-вероятно има предвид, че ризата е производство на "Вида" - заводът за гуми във Видин. Само че, във Видин има едно друго предприятие, а именно:

      “Вида – Стил”АД съществува като предприятие от 1962 година, като до 1990 година преминава през различни трансформации. До промените през 1989 г. е най-голямото предприятие в страната за лека конфекция, с основна производствена гама мъжки и детски ризи и дамски блузи, водещо в отрасъла “Шивашка промишленост” и на територията на Югоизточна Европа.
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        http://vbox7.com/play:8bb8ce43eb&start=289
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Да видиш ти, къде сме били живяли.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Ама защо тази негативна реакция,когато някой казва добри неща за България,пък било то толкова отдавна?

            И не казвай че се бъзикаш,знам че не е така!
            Иво (таксито) Андреев
            0988 91 80 50
            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Защото нищо не се споменава за цената на тия "леко изрежисирани" добри неща. Интересно е де - две мнения няма. Сигурно половината от тия на клипчето не са и помирисвали курорт например. Не че чуждестранните туристи, за които е клипчето, ги интересува това де...

              Много хора още си въздишат за златната клетка. Пък тя се оказа даже само позлатена.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Само дето по тия години доста по често са ходели по курорти отколкото сега.Просто тогава ги е имало парите за което. За разлика от сега.Сега пари нема,хората мислещи като тебе все повече,е какво му е хубавото пък на това?? Ще го търсим това все по често,ама сме все по далече от него!
                Иво (таксито) Андреев
                0988 91 80 50
                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Защото нищо не се споменава за цената на тия "леко изрежисирани" добри неща. Интересно е де - две мнения няма. Сигурно половината от тия на клипчето не са и помирисвали курорт например. Не че чуждестранните туристи, за които е клипчето, ги интересува това де...

                  Много хора още си въздишат за златната клетка. Пък тя се оказа даже само позлатена.
                  Че е режисирано - то си личи от самолет...
                  Обаче за това дали са помирисали хората курорт - предполагам, че 99% от тях не само са помирисали, но и са били на такъв... Курортните карти бяха достъпни... Повечето предприятия имаха ведомствени почивни станции...
                  Проблема не бе дали да отидеш на курорт, а кога да отидеш - там бе битката т.е. да не стане като в руския виц, при който началника пита подчинен - 'топла водка и потни жени обичаш ли' - не? ОК - отиваш на море зимата
                  Личния ми опит е - всяко лято бивах поне по два пъти на море - веднъж на пионерски лагер, и веднъж - с родителите или по къмпинзи (еееех Арапя), или по ведомствени почивни бази (еееххх Каваците )

                  Все още за себе си не мога да реша кое е по-правилното - тогава или сега... И двата варианта имат явни и очебийни недостатъци... Това, което ми харесваше тогава - плановото мащабно инфраструктурно развитие, сигурността в годините, социални придобивки, респект към държавата. Сега - възможност за инициативност... А недостатъците - тогавашните са дъвкани много пъти. Сега - безвластие, криворазбрана демокрация/анархия, захвърлени със стотинки хора, които са работили здраво цял живот...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Че е режисирано - то си личи от самолет...
                    Обаче за това дали са помирисали хората курорт - предполагам, че 99% от тях не само са помирисали, но и са били на такъв... Курортните карти бяха достъпни... Повечето предприятия имаха ведомствени почивни станции...
                    Питай баба си и дядо си, колк пъти.

                    Айде нЕма нужда.

                    Кое по-точно ще търсим? Това че и най-елементарни неща ставаха с връзки? Това че се чакаше за софийско гражданство, апартамент и кола по половин живот? Това че за да направиш нещо смислено извън рамката трябва да оближеш 1000 задници? "Курортите" с общи бани и дървеници по бунгалата? Не дай боже да ти се досере през неподходящо време. Нормално като за сега море и тогава струваше 1000 кинта. Кой по-точно, със заплата 100лв., можеше да си го позволи?

                    Та, я ми разяснете кое по-точно ще търсим, че нещо не се сещам?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      плановото мащабно инфраструктурно развитие
                      Кое по-точно? Плановото строене на 5-ти и 6-ти блок на АЕЦ, за да спрем режима на тока? Много планово, няма що!

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      , сигурността в годините
                      Сигурността че ако си добричък и си траеш, или сигурността че ако не си удобен ще бъдеш пратен на "удобно" място за превъзпитание.

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      , социални придобивки
                      По точно?

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      , респект към държавата.
                      НИдей молИм ти се, ш'съ разплача! То и сега в КНДР респекта към държавата е 100%.

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      захвърлени със стотинки хора, които са работили здраво цял живот...
                      Мда, захвърлени от същите тия, дето "планово градиха и всяваха респект към държавата".
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ....

                        Та, я ми разяснете кое по-точно ще търсим, че нещо не се сещам?
                        Свободата,Санчо...Свободата...

                        Дали е на върха на копието...или е в салама...

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Носталгия романтика а у простоиЙ

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7595_1.png
Прегледи:1
Размер:167.4 КБ
ID:5687303

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zagorka2-1-644x644.jpg
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5687304
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                            Свободата,Санчо...Свободата...

                            Дали е на върха на копието...или е в салама...
                            За всеки е различно. Факта е един - овчедушието ни, възпитавано с десетилетия тогава, ни докара до това, дето е сега.

                            ПП: И за протокола, мисля така при положение че и тогава не бях лишен от нищо - на баща ми заплатата беше 600лв., въпреки което работеше "на частно" в "свободното" си време, та по тоя повод бяхме измежду тия, дето можеха да си позволят да похарчат 1000лв за двуседмично море във военна станция в Несебър с ведомствено кино, жива музика и т.н. Е, варно, някои колеги на баща ми си отидоха млади, ама тия подробности няма да ги споменаваме - цапат.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Я. Това видяхте ли го? Били сме откраднали песента от македонците:
                              Ц ц ц крадците крадци раѓаат...уште од 1965 ги крадете македонските песни и тоа за реклама пред цел свет!?
                              Tomovska-Mančevski - Ne Se Fakaj Done Donke
                              луѓето кога би знаеле дека со нивниот глас се рекламира Бугарија кој знае како бе реагирале, имате среќа што не се живи лека им земја.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Graphic1.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5687305

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Питай баба си и дядо си, колк пъти. ....
                                За съжаление по обективни причини няма как да ги питам... Затова и споделям какво сме правили с родителите ми... Учителка и инженер - средна класа. Непартийни (и с известна негативна история в предците)... Със заплатите си го позволяваха...
                                Това дали е имало дървеници - ами там където бяхме нямаше... За лукс разбира се не може да става дума... Но пък бе нормално за времето си..
                                От по-възрастните хора - брата и сестрата на дядо ми (дядо ми не го помня, защото е починал 1943г) редовно показваха албум със снимки на Неапол, Етна, май Барселона... Като пенсионери бяха решили да дадат доста спестени пари и да направят обиколка на Европа с кораб "Варна"... Не са били партийци - напротив... Преди 9.IX са били търговци, а след това - национализация на магазини, складове, и 'устройване' на някаква 'обикновена' работа, с предупреждението да не мрънкат много...

                                За цената на морето - не знам къде ги измисли 1000 кинта и какво разбираш под нормално.... Ако не се лъжа картата за ден във ведомственото бунгало на Каваците за 4 членно семейство бе около 12лв... С включена храна... 10 дни - 120лв за четири човека... Дали е било нормално? Ами храната бе в столова. Бунгалото - ок (абе кой гледаше бунгалото - по цял ден на плажа бяхме )... Да, не бе на първа линия, а бе оттатък пътя...
                                Май бе тук: https://www.google.bg/maps/@42.39914...2!8i6656?hl=bg
                                Ама за 5 минути си на морето..

                                Т.е. имаше достъпна възможност за почивка за 'средния ешалон'... Да, навярно 'първенците' са били много по-добре, но пък средния ешалон бе масов...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X