Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Баси!! Още ли има мечтатели за лимонада от 5ст. и баничка от 10?

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Баси!! Още ли има мечтатели за лимонада от 5ст. и баничка от 10?
      Да, Пенчо!
      Аз!
      Много си мечтая за оная лимонада, и онези банички - от 10 стотинки!
      Ако можеш да ми доставиш, ще си ги платя по цени, определени от тебе...

      О, минало незабравимо,
      О, пресвещени старини...

      PS И две-три моренки ако добавиш - от по 15 стинки...
      ммм ... и локумена вафла - с розов локум.. от тия, триъгълните - 4 броя..

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        И ако може да сме на ония години...

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Да, Пенчо!
          Аз!
          Много си мечтая за оная лимонада, и онези банички - от 10 стотинки!
          Ако можеш да ми доставиш, ще си ги платя по цени, определени от тебе...

          О, минало незабравимо,
          О, пресвещени старини...

          PS И две-три моренки ако добавиш - от по 15 стинки...
          ммм ... и локумена вафла - с розов локум.. от тия, триъгълните - 4 броя..
          А тези банички от 10 бяха доста гадни, че бяха с мас. Вярно имаше и с масло, ама бяха по 13ст.

          Абре хора, до кога ще се взираме в миналото? Гледайте малко и напред и да се опитаме всеки поотделно да си направи бъдещето по-добро.
          Миналото няма как да се върне.
          А лично аз и не искам! Че още преди преврата 89та избягах от държавна работа поради малко кинти /360 тогавашни пари/
          Ма всеки си знае..

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Да, Пенчо!
            Аз!
            Много си мечтая за оная лимонада, и онези банички - от 10 стотинки!
            Ако можеш да ми доставиш, ще си ги платя по цени, определени от тебе...

            О, минало незабравимо,
            О, пресвещени старини...

            PS И две-три моренки ако добавиш - от по 15 стинки...
            ммм ... и локумена вафла - с розов локум.. от тия, триъгълните - 4 броя..
            А аз си мисля за Байкалчетата и Алтай!
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              А аз си мисля за Байкалчетата и Алтай!

              Байкалчета още се намират. Но сока от смачкани хлебарки /алтай/ не съм го срещал.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                А тези банички от 10 бяха доста гадни, че бяха с мас. Вярно имаше и с масло, ама бяха по 13ст.

                Абре хора, до кога ще се взираме в миналото? Гледайте малко и напред и да се опитаме всеки поотделно да си направи бъдещето по-добро.
                Миналото няма как да се върне.
                А лично аз и не искам! Че още преди преврата 89та избягах от държавна работа поради малко кинти /360 тогавашни пари/
                Ма всеки си знае..
                Язък ми за поста - нищо не си разбрал!

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
                  И ако може да сме на ония години...
                  Баш..........па ако ще и 5лв да е бензина
                  не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
                    И ако може да сме на ония години...
                    За това ставаше дума..

                    Жалба за младост, уви

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от iliyankostov
                      Е и аз си спомням татко като купи първия Форд , цената на бензина беше 43 ст за литър. Гов0ря за 1972г по спомени.
                      Едно от двете не си уцелил.
                      1972 г. цената е била 18 или 19 ст. на литър.
                      1973 г. когато купихме първата Жигула след поредния Израело-арабски конфликт петрола рязко поскъпна и се заговори, че до 10-15 г. нефта ще свърши /още не е/. Та тогава бензина стана 25 ст. за А-86, 29 ст. за А-93 и 35 ст. за А-96. Тогава въведоха и боновете за 40 литра на кола на месец.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Спомням си татко като купи първата кола на старо "Стандарт" на 8г. бензина беше между 10-12ст. на литър -по спомен.
                        1973г. през есента като ученик си купих ново Балканче 50куб. на цена от 235лв.Бях работил лятото в ТКЗС хем на стаж хем като помощник тракторист та със съгласието на майка и татко похарчих парите за моторетката.Тогава тези машинки бяха модерни/както казват сега-хит/ за онези времена.В курса ми мои 10 съученика имаха моторетки и с 8 от тях отидохме в Мототехниката на гр.Левски да купим мотопеда.До като завършим четвърти курс моторетките станаха 15бр.За да го регистрирам в КАТ В.Търново курсовия ме освободи за един ден от учебни занятия.Същата година през лятото бях вземал свидетелство за правоуправление/книжка/ на мотопед.През същата година имаше и ограничение на бензина и даваха от селсъвета/не бяха още кметства/по 10 бона/10л. бензин/двутактова смес-имаше такива колонки на бензиностанциите/на мотопед за месеца.Не ми стигаше до никъде.Бях четвърти курс и не слизах от него.Ходех на училище с него.Даже имаше направен паркинг в техникума на който ни задължаваха да паркираме до като сме на занятия.Никой не пипаше на никого мотарчето.Приятелите на татко все приточваха Зиловете и ми даваха аванта.Баща ми казваше,че докато съм карал моторетката съм му харчел по-вече бензин от колкото след като си купих лека кола/татко беше шофьор/. С тази моторетка имам много добри спомени.
                        Някой казват,че искат да се върнат в онези години,но със сегашния си акъл.Не съм съгласен.Ако сме със сегашния акъл то не бихме изживели правилно онези години.
                        Младостта има често по-големи амбиции от колкото са възможностите и,а старостта и да има възможност амбициите са вече по прегорели.

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          И като го прочетем, какво? В Северна Корея и сега е йовтинко предполагам. Ама не знам да има наплив.
                          Нямах предвид това, ама карай.

                          п.п.Примерно това:
                          С една средна заплата от 252 лева през 1988 год., човек е могъл да се вози 4200 пъти с градския транспорт. С една средна заплата от 670 лева през 2012 год., може да се вози 670 пъти с градския транспорт. За 4200 билета от времето на соца, при демокрацията трябва заплата от 4200 лева.
                          За водата, за образованието и т.н. Абе има примери, не е като да няма.
                          Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 17-01-14, 13:18.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                            п.п.Примерно това:
                            А вместо да четем и да въздишаме, не е ли по-добре да се понапънем да изкарваме заплата 4200лв?

                            Всяко нещо с цената си. Тогава плащахме със свободата си, сега - с парични знаци.

                            Впрочем - контра пример - купуваш кола на старо, на цена като за нова. Примерно Lada 1300 беше 6700лв. Сметни колко заплати са това тогава. Сега кола се купува най-много с 3 заплати, и то често в по-добро състояние от лада на старо едно време, цветен телевизор се купува с половин заплата и т.н. Правешки каскет, домашен - 2 заплати. Сега - не правешки каскет, бюджетен вариант - една заплата. За телефон тогава се чакаше половин живот (то за какво ли не се чакаше), сега имаме по 3. И т.н.

                            Може и още, ама няма сми. Гледайте напред бе хора. Въздишането по младините оставете на червените бабички. Те го могат най-добре. Не можем да сме им конкуренция.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Може и още, ама няма сми. Гледайте напред бе хора.
                              .
                              Не щът! По-лесно е да се циври на нечие рамо.

                              п.с. и малко спомени за цени от мен от 1973-6г.
                              мотопед Балкан 50цм2 - 330лв.
                              касетофон блаупункт МОНО - 550лв.
                              Ски обувки Техника - сглобени в Благоевград -240лв.
                              Ски Пиринпластик от Чепеларе - 125лв.

                              ... ма бяхме млади!

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                А вместо да четем и да въздишаме, не е ли по-добре да се понапънем да изкарваме заплата 4200лв?

                                Всяко нещо с цената си. Тогава плащахме със свободата си, сега - с парични знаци.

                                Впрочем - контра пример - купуваш кола на старо, на цена като за нова. Примерно Lada 1300 беше 6700лв. Сметни колко заплати са това тогава. Сега кола се купува най-много с 3 заплати, и то често в по-добро състояние от лада на старо едно време, цветен телевизор се купува с половин заплата и т.н. Правешки каскет, домашен - 2 заплати. Сега - не правешки каскет, бюджетен вариант - една заплата. За телефон тогава се чакаше половин живот (то за какво ли не се чакаше), сега имаме по 3. И т.н.

                                Може и още, ама няма сми. Гледайте напред бе хора. Въздишането по младините оставете на червените бабички. Те го могат най-добре. Не можем да сме им конкуренция.
                                И ти май не схвана идеята...........ма така е като сте млади още, не ви трябва младост
                                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X