Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    .. Онова дето го правихме на времето за веригата на мотора стана ли ?
    Стана разбира се, благодаря още веднъж...мотора е продаден в Габрово още 2011год.. Август месец...има тук един Петьо Джартов... него питай сега.

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Е щом толкова години не се е износило Значи сме уцелили точния материал .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Една интереснна статистика . http://www.konzertfilmer.de/alice/Al...communism.html И една интересна снимка Аз съм зареждал на тези цени Натиснете снимката за да я уголемите

Име:benz.jpg
Прегледи:2
Размер:35.1 КБ
ID:5549999
        Последно редактирано от sek.1; 31-12-13, 07:19.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Аз пък се сетих как на този ден, болшинството имаха възможност да си купят банани, портокали и кока-кола.
          Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
          0879076007 Жельо

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            По Коледа си бях в Габрово и изрових малко исторически съкровища.
            Първото от тях май е за музея, ама...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cigarets1.jpg
Прегледи:2
Размер:88.2 КБ
ID:5550071
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cigarets2.jpg
Прегледи:2
Размер:71.9 КБ
ID:5550072
            Цигари Стара Планина, произведени 1944 г, с царски бандерол, дори имаше 9 вътре, сега са осем.
            Е няма такъв качак- 70-годишен.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dsnm.jpg
Прегледи:1
Размер:96.1 КБ
ID:5550073
            Значка на член на ДСНМ (Димитровски съюз на народната младеж), предшественник на ДКМС. От баща ми.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gusv.jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:5550074
            Моя значка от казармата-ГУСВ- строителен специалист- придобил 4 разряд.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1984.jpg
Прегледи:1
Размер:64.0 КБ
ID:5550080
            Строим за родината- значка от първата лятна бригада във ВМЕИ-то - Габрово.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stilo.jpg
Прегледи:1
Размер:36.9 КБ
ID:5550082
            И култов четирицветен химикал от 1978-9 година.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Една интереснна статистика . http://www.konzertfilmer.de/alice/Al...communism.html И една интересна снимка Аз съм зареждал на тези цени [ATTACH=CONFIG]665218[/ATTACH]
              5 /пет/ лева 17.200 литра на 29 стотинки А-93
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                5 /пет/ лева 17.200 литра на 29 стотинки А-93
                На тия аз не съм зареждал . Помня че 1986 на мотора сипвах А 93 на нещо около 86 стотинки . А 96 беше левче и обикновено го карах повече с него . По някое време направиха А 93 левче а А 96 1.10 и се бъзикахме че го направили за да им е по лесно на бензинджиите да смятат. От такситата при нас редовно си взимах по една туба 20 литра А 93 за 10 лева и си карах на воля .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Колкото и да стане пак ще караме.
                  ЧНГ!
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                    5 /пет/ лева 17.200 литра на 29 стотинки А-93
                    Карал съм на тази цена,но ми се върти и някаква по-ниска,а пък цената на нафтата беше някъде много по-ниска нещо около 25л. за 5лв.
                    Когато татко купи първата кола "Стандарт"-английска /бензин/ 1962г. ако не лъжа цената на бензина беше към 0,10-0,12лв.,а нафтата 0,08лв. това е по спомен от детските ми години.
                    За сравнение мога да дам друга цена как се е променил пазара. 1кг. сурова лайка струваше 0,08лв.,а сухата 0,14лв.;1кг. суров сляс беше 0,06лв.,а 1кг. сух 0,10ст.,а и други билки събирахме.Старото желязо струваше 0,02лв. кг. Когато възстановяваха кораба "Радецки" с един мой приятел предадохме над 2т. желязо.Тогава имаше инициатива всички ученици да внасят старо желязо безплатно за неговото построяване.С моя приятел получихме похвала пред всички от директора на училището и някакви символични значки. Това са цени все от тези години.
                    Много добре си ги спомням защото всяка една цена имаше съизмерим еквивалент в сладолед/от оня млечния с яйца-жълт на цвят/,боза,слънчогледови семки,лимонада,билети за кино,стрелба на стрелбището идващо на сбора на село,пистолет тапишник и тапи за него/0,60лв. пистолета и тапи по 0,03лв.бр./,балони,билет за футболен мач/за ученици 0,04/ и още все такива мечтани от децата в онези години неща.
                    Сега е навечерието на Нова Година и ме спохождат други спомени как онези далечни години с радост очаквахме какво ще ни донесе Дядо Мраз.
                    Раздаваха на всички деца подаръци от предприятията в които работеха родителите.
                    За всички заети в селското стопанство по Нова Година имаше уравнение/пари останали след приключване годината/ та и те се даваха точно преди празниците и от там малките кярехме де някоя играчка или по някой лев.
                    А бе то спомени много и като,че ли ни наляга носталгия по онези далечни години когато посрещахме Нова Година по край софрата и по край елхата защото телевизията беше лукс,а за компютър се загатваше само в научно фантастичните книги.
                    Врява много та отнасяхме и по някой шамар за да бъдем озаптени защото покрай радостта около елхата правехме и бели.
                    Край за сега,че стана много писането и ако продължа така ще посрещна Новата Година пред компютъра.

                    Пожелавам приятно посрещане на Нова Година на всички и всичко най-добро през нея.

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Кой не го е чел това:
                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Една интереснна статистика . http://www.konzertfilmer.de/alice/Al...communism.html ...
                      Съветвам да го прочете! Види ми се верно.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение

                        Съветвам да го прочете! Види ми се верно.
                        И като го прочетем, какво? В Северна Корея и сега е йовтинко предполагам. Ама не знам да има наплив.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Това ми звучи като вица:
                          Вървят внуче и дядо. Внучето казва:

                          - Дядо, виж, езеро.
                          - Ъ, езеро, чиста локва - отговорил дядото. - Едно време какви локви имаше - езера.

                          Вървели, вървели, внучето пак:

                          - Дядо, виж, крава.
                          - Ъ, крава, чиста жаба. Едно време какви жаби имаше - крави.

                          Продължили да вървят... след време внучето отново казало:

                          - Дядо виж, магьосник.
                          - Ъ, магьосник, чист педер*ст. Едно време какви педер*сти имаше - магьосници.
                          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                          Dacia Duster 4WD

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            На тия аз не съм зареждал . Помня че 1986 на мотора сипвах А 93 на нещо около 86 стотинки . А 96 беше левче и обикновено го карах повече с него . По някое време направиха А 93 левче а А 96 1.10 и се бъзикахме че го направили за да им е по лесно на бензинджиите да смятат. От такситата при нас редовно си взимах по една туба 20 литра А 93 за 10 лева и си карах на воля .
                            А от софстрой пластмасовата туба беше дваесе и колко литра за 3 лева! После я дигнаха на 5!Ама пак добре беше!
                            Иво (таксито) Андреев
                            0988 91 80 50
                            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              И като го прочетем, какво? В Северна Корея и сега е йовтинко предполагам. Ама не знам да има наплив.
                              То и в България не е скъпо , ако получаваш средната зплата за ... Канада да речем
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Аз пък не си спомням татко като е направил вноска за кола ...спомням си като направи втора вноска за кола ...като - четири ги чакахме накрая. Как ги дочакваме, така и няма как да си спомням. Да даде тройна на магазинската цена, за кола втора употреба - някакси не можеше да му го асимилира съзнанието. Пък и не беше толкова постижимо материално.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X