Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение

    А преди Студио Х-а понякога имаше някакви немски вариетета - Шарено котле - няма по-скапана музика, беше голяма скука.
    Ама пък какъв балет на ГДР имаше там!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      ...
      Някой спомня ли си като имаше режим на тока 2 часа има 2 часа няма, и продължи дори една нова година, та изкарахме много романтично, 2 часа на свещи, 2 часа с новогодишната програма по тв...
      ...
      А един час има и три няма?
      Бойлерът на ток, топли когато има. Водата в бойлера идва с помпи, пълни се пак като има. Ма българският войник е велик. Измокрен, гладен, уморен... Как успяха да го измокрят само не разбрах

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        Бойлерът на ток, топли когато има. Водата в бойлера идва с помпи, пълни се пак като има.
        И парното, и парното - и то "чака" тока.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          А един час има и три няма?
          ОбъркАл си се с водния режим при кмета Янчулев след 10-ти ноември беше това.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
            Шортс с Коман сава
            Ето ти едно "Коман са ва" от новогодишна програма с една от любовниците на Ален Делон и... с българския Ален Делон:

            https://www.vbox7.com/play:8ddb5d22e9
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              ОбъркАл си се с водния режим при кмета Янчулев след 10-ти ноември беше това.
              Нищо не съм объркАл, 84-та на южната граница беше факт.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Той този режим от зимата '84-'85 явно е бил различен по места, по нашенско беше 4 на 4 часа.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Той този режим от зимата '84-'85 явно е бил различен по места, по нашенско беше 4 на 4 часа.
                  Имаше и квартали, където (в зависимост от трафопоста, ако на същия са закачени "ВИП-сгради") режим просто нямаше.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Той този режим от зимата '84-'85 явно е бил различен по места, по нашенско беше 4 на 4 часа.
                    Маани, голям шаш беше. При нас беше 2х2, но гарнирано с режим и на водата. Къпането на женското ми население беше като Тото 1. Малката беше на 2 годинки. Докато се сгрее бойлера - спре водата. Дойде водата - спре тока. Тъмница и водата изстива. На големия туч цветен Рубин сложено едно портативно телевизорче София 31 и акумулатора от Жигулата.
                    Добре, че на нафтовите печки нямаше режим и се зареждаха "в движение".
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                      Туй е некво "ментише", щот тва е черно-бял София (имахме по едно време такъв).

                      А балетът ...е-ех балетът.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Ми балета за мен, като малък пишкодръп си беше направо еротично шоу. А първият ни телевизор беше Темп с дълги крака. Днес ми докараха пералня та се присетих на детето на едни комшийски другари и на сина да им покажа какво правехме:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190203_001258.jpg
Прегледи:1
Размер:304.9 КБ
ID:5808235
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Туй е некво "ментише", щот тва е черно-бял София (имахме по едно време такъв).

                          А балетът ...е-ех балетът.

                          Ето ти оригинал от 1988

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Помня, че по времето на режима на тока баща ми беше конструирал акумулираща печка от пералня. От ония кръглите перални, пълна вътре с огнеупорни тухли. То май тогава още и парно нямахме, защото както каза някой по-нагоре, на новото строителстство панелки отнемаше няколко години да ги включат към ТЕЦ-а. Та въпросната акумулираща печка беше инсталирана в кухнята, седяхме около нея на тъмно да чакаме тока и слушахме някъв транзистор на батерии.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                              ...
                              ...Днес ми докараха пералня та се присетих на детето на едни комшийски другари и на сина да им покажа какво правехме:
                              [ATTACH=CONFIG]980474[/ATTACH]
                              Да не забравиш да направиш клуп за средния пръст. Забавление за стари и млади беше тва... м-м-м-м, Йо-Йо ли, що ли...? Варенето на печката си беше ритуал.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                                Трябва да е било 84 - 85 година , бяхме на окръжно състезание по ТНТМ по фотография в Пловдив . До тогава бях идвал в града само с нашите и нищо не знаех . Пускат ни от да снимаме и аз понеже не познавам града тръгвам от ,,Станцията на младите техници " на бул. ,,6 септември " през Стария град , Главната , пак илизам на бул.,,6 септември " и виждам един милиционер спрял една волга . Щрак , щрак и продължавам към ,, Станцията на младите техници " , че ме е страх да не се загубя . Нямаше и 50 метра и един висок ( страшен според мен тогава ) човек ме спира , легитимира се с някаква карта от МВР ли , ДС ли беше не помня , върна ме до снимания милиционер и започна защо съм снимал , кой ме е накарал и т.н. . Е - ревнах . И рева , и обяснявам .Остави ме при милиционера , замина на някъде и се върна с един по-дребен и възрастен мъж с побеляла коса . Не знам защо , но като го видях се успокоих и отново му обясних , за какво съм снимал , че даже и обещах , че ще унищожа негатива . Човека каза , че ми вярва и ме пусна . Оказа се , съм снимал бариерата и постовия на Окръжното ( май тогава бяха още окръзи ) управление на МВР и даже човека във волгата беше началник на друго ОУМВР , ама аз откъде да знам . После претупах състезанието ( проявяване на филма и снимки ) беж на село и стриктно унищожаване на въпросния негатив .

                                От снимките си ги беше страх

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X