Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
    Харесвал си "Житан"??? От черен "Житан" съм драйфал...
    Син. Не помня черен. По онова време задължително преди да я запаля първо я подушвах. Слънцето и житан ми миришеха най-приятно. Та може и да съм си внушавал тогава, но това бяха цигари. БТ, Арда, Стюардеса - някакви имитиращи продукти.

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Вие, пушачите, отдавна трябваше да сте умрели...! И да не цапате повече темата...!

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
        Вие, пушачите, отдавна трябваше да сте умрели...! И да не цапате повече темата...!
        А-а-а-а, туй само истЕнски мАже, родени и възмАжали през комунизЪма го могат - туй, пушенето! НеЙ за евроГейове. У сАвеЦките филми комисарят винаги пафкаше - я "Беломорканал", я "КазбЭк".
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
          Вие, пушачите, отдавна трябваше да сте умрели...! И да не цапате повече темата...!
          Вонегът в едната си книга искаше да съди Пал-Мал. Щото му обещавали да се гътне рано-рано от опаковките. Пък той, видиш ли, продължавал да пуши и... нищо.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            65Истинска наслада изпитвах наистина със слънце и gitanes по късно, когато взех и да си купувам. Другите ми се струваха лигави. 83-та някъде се появиха булгартабак 120мм златен пакет - също много ми харесваха.
            Житан бяха цигарите на Ален Делон по филмите,бяха във сини кутии(черни не съм виждАл).Това бяха супер серт цигари и нямаха пушене(нищо общо със Слънце,Варна,Шипка,Арда,които бяха като "планински полъх"),а най отвратителните които съм пробвал бяха ХИ-ЛАЙТ със нарисувани дънки,от половин фас се омаях и подарих пакета.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              У сАвеЦките филми комисарят винаги пафкаше - я "Беломорканал", я "КазбЭк".
              Тава "Беломор" съм го пробвАл,тръбичка бяла като на макара от конци,смачкваш на два пъти на 90гр и в долният край къде 4 санта във сива хартия татун.Палиш,дърпаш и ръкавЕте на потнико ти влаат у гъзо,отвратителни бяха.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                Вонегът в едната си книга искаше да съди Пал-Мал. Щото му обещавали да се гътне рано-рано от опаковките. Пък той, видиш ли, продължавал да пуши и... нищо.
                То..моето е метафора...

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Русите циганки бяха в черна кутия.
                  Сините бяха капорал, къс филтър.

                  Галоаз също имаше капорал.

                  Но нещо ги спряха
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Феникс пакет, още имам насело. 2-3 стека са. Както и Фемина, ама кутия.
                    Пък, за рождения ден на дъщеря ми, приятелчета ѝ подарили грамофон. Ма той, баси грамофона... с УСБ-та, блутут и намквиси гейщини, та ся, отгоре на сичките прахосъбиралници вкъщи, съм взел да събирам плочите от 4 къщи, къде-кво има запазено.
                    Та-а-а-а-а-а, мое и Феникс да пропуша.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      И аз не знам какво му е за харесване Някакви безнадеждно остарели предмети за бита, дето и да си беше останАл комунизЪмА, пак немаше да ги има вече.
                      Почти като - "И аз не знам какво ни е за харесване Някакви безнадеждно остарели предмети за бита, също като нас, дето и да си беше останАл комунизЪмА, пак немаше да ни има вече."
                      Не е думата за харесване. Хубави или лоши те са част от нас, от времето когато сме били ..... . Ще си ги харесваме, щото иначе и нас си няма да харесваме. То не че сме много за харесваме ама ......, нали трябва да намерим причина да доживеем до утре. Мило и драго ми е да видя тия няколко етикетчета, дето не съм ги виждал от 30 г. От времето когато бях еххеей...... Тогава даже и едновремешните шоколади не ми трябваха за да има какво да ми се удря по челото ....

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Айде сега -шоколад Крава, тооо и от бонбонче-пломбовадач „Карамел Му” ставаше едно време. Ама може и от въздуха нящо да е- там, обогатен с пернишки, кремиковски и прочие пушек...
                        Че сега нали разни еко-меко-лози се навъдиха и виаграта вече не помага понякога...
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Тропчо
                          Феникс пакет, още имам насело. 2-3 стека са. Както и Фемина, ама кутия.
                          Пък, за рождения ден на дъщеря ми, приятелчета ѝ подарили грамофон. Ма той, баси грамофона... с УСБ-та, блутут и намквиси гейщини, та ся, отгоре на сичките прахосъбиралници вкъщи, съм взел да събирам плочите от 4 къщи, къде-кво има запазено.
                          Та-а-а-а-а-а, мое и Феникс да пропуша.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Тава "Беломор" съм го пробвАл,тръбичка бяла като на макара от конци,смачкваш на два пъти на 90гр и в долният край къде 4 санта във сива хартия татун.Палиш,дърпаш и ръкавЕте на потнико ти влаат у гъзо,отвратителни бяха.
                            В тия убави години пушех ...комшиите работеха в цигарената /дето са я затвориха /. Та те ми даваха едни яки ментолови за арабския свят Тир , Азади ... В Русия през 87 пробвах и Беломорконала , добър беше .
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Това са цигарите от бившия ГДР Някои от тях бяха български, но всичките бяха пълна отврат !
                              Единствено ставаха горе-долу Club ама бяха 4 марки ! Най-често пушех Juwel 72 за 2.70. Спомням си как си броих останалите пари от стипендията и ходех в магазинчето за един Juwel, едно малко прясно мляко в бутилка и 2 земелчета (малки хлебчета)! Cabinet-a пък се ронеха точно като в книгата 1982-ра

                              Определено пушех много, но ако някой запалеше до мен Каро се изнасях директно.. Такава смрад не може да си представи човек !

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ddr.jpg
Прегледи:1
Размер:287.3 КБ
ID:5807870

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Русите циганки...
                                Сините бяха капорал....

                                Галоаз също имаше капорал.

                                Но нещо ги спряха
                                Ще ги спрат, ами, особено тези от черен тютюн - извън "русите циганки". Не им отговарят на евроГейското съдържание на катран. Тях ("русите, ама галки, не циганки"), мисля, все още ги продават из Франкофония във версия супер-супер lightя.
                                Помните ли им филтъра? Като миниатюрно руло тоалетна хартия беше

                                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                                ...
                                Виниловата плоча се оказа най-добрият звукозаписен носител. Възпроизвеждала от 30 Hz до 30 000 Hz нещо, което нито магнитните, нито оптичните и прочие дигитални носители не можели.
                                Първоначално публикуван от the shaman Преглед на мнение
                                Това са цигарите от бившия ГДР Някои от тях бяха български, но всичките бяха пълна отврат !
                                "Kenton" май се правеха в НеРеБея.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X