Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джипа замръзна .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Джипа замръзна .

    ... ама тракера нали американец и не пали без съединител ... и така съединителя взе малко шутове и хлътна и запалих ама пък не ще да се връща после ...

    Добри,ако искаш да шунтираме ключето на педала на съединителя и да го "побългарим" Тогава ще палиш без да се налага да го натискаш
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #17
      До: Джипа замръзна .

      Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
      ... ама тракера нали американец и не пали без съединител ... и така съединителя взе малко шутове и хлътна и запалих ама пък не ще да се връща после ...

      Добри,ако искаш да шунтираме ключето на педала на съединителя и да го "побългарим" Тогава ще палиш без да се налага да го натискаш
      Може, ще видим дали пак ще замръзва ....
      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

      Коментар


      • #18
        До: Джипа замръзна .

        Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
        ... ама тракера нали американец и не пали без съединител ... и така съединителя взе малко шутове и хлътна и запалих ама пък не ще да се връща после ...

        Добри,ако искаш да шунтираме ключето на педала на съединителя и да го "побългарим" Тогава ще палиш без да се налага да го натискаш
        Не го правете това си е хубава екста, виж го къде е това ключе и ако пак се наложи натисни го с ръка и пали, остави я да поработи и готово.

        Коментар


        • #19
          До: Джипа замръзна .

          Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
          Не го правете това си е хубава екста, виж го къде е това ключе и ако пак се наложи натисни го с ръка и пали, остави я да поработи и готово.
          Ще проверя, ама мисля че няма да мога да го стигна с ръка ... пък и верно си е хубава екстра, аз и преди опела си го палех винаги със съединител ... ама има шофьори дето даже не проверяват на коя скорост е и палят .
          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

          Коментар


          • #20
            До: Джипа замръзна .

            Айде па и вие. Никога не съм имал такова копче. И никога не съм палил без да съм настъпил амбреажа. Нито пиян, нито ранен, никак. Такъв рефлекс се създава за три дни и остава за цял живот. И ключа на вратата не мога да завъртя без да съм настъпил с левия крак. Не се завърта и туй то

            Коментар


            • #21
              До: Джипа замръзна .

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Айде па и вие. Никога не съм имал такова копче. И никога не съм палил без да съм настъпил амбреажа. Нито пиян, нито ранен, никак. Такъв рефлекс се създава за три дни и остава за цял живот. И ключа на вратата не мога да завъртя без да съм настъпил с левия крак. Не се завърта и туй то
              Точно ! Ама оня ден един приятел ме пита що не пали ?
              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

              Коментар


              • #22
                До: Джипа замръзна .

                Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                Точно ! Ама оня ден един приятел ме пита що не пали ?
                Ами обясни му
                То защо мислиш че стана излагацията с Ферарито на Слави от "Танцувай с мен 1" Защото нямаше кой да каже на Слави и Метин че трябва педала на съединителя да е натиснат за да запали автомобила.Случват се такива неща
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #23
                  До: Джипа замръзна .

                  Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                  Ами обясни му
                  То защо мислиш че стана излагацията с Ферарито на Слави от "Танцувай с мен 1" Защото нямаше кой да каже на Слави и Метин че трябва педала на съединителя да е натиснат за да запали автомобила.Случват се такива неща
                  То ферарито не е американско, там май издънката беше заради имобилайзера .... те па бастуни, да бяха пробвали преди това поне веднъж да го запалят ... аз ако бях щях да направя и 2 кръгчета за всеки случай
                  Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                  Коментар


                  • #24
                    До: Джипа замръзна .

                    Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                    То ферарито не е американско, там май издънката беше заради имобилайзера .... те па бастуни, да бяха пробвали преди това поне веднъж да го запалят ... аз ако бях щях да направя и 2 кръгчета за всеки случай
                    Те май не запалили заради имобилайзер да. Трябвало да бъдат затворени вратите. Слави пък верно да го беше врътнал малко в София, па да се накефи. Я ако бех щях пред хотел България на часовника да спра . Ама на
                    [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                    Коментар


                    • #25
                      До: Джипа замръзна .

                      Първоначално публикуван от priap Преглед на мнение
                      Те май не запалили заради имобилайзер да. Трябвало да бъдат затворени вратите. Слави пък верно да го беше врътнал малко в София, па да се накефи. Я ако бех щях пред хотел България на часовника да спра . Ама на
                      Да .... всяка кола която не може да запали при отворена врата.То бива бива сигурност,ама това на нищо не прилича
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #26
                        До: Джипа замръзна .

                        След подобен проблем напръсках заключващите механизми вътре във вратите с концентриран антифриз и вече няма никакви грижи. В бронята на жилото на съединителя също. При мен отначало съединителят е по твърд, защото имам депмфер на педала, но това не е проблем. И аз не мога да паля без натиснат съединител. Това не е толкова лошо предвид, че когато е студено е стартерът трябва да преодолява и съпротивлението на неразбитото масло в СК. На който му пречи крайният изключвател не е проблем да го шунтира
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #27
                          До: Джипа замръзна .

                          Подобен проблем със замръзването го има само ако се е мокрил от дъжд или др. и вечерта е сковал як студ.
                          И на моята Витара една сутрин имах подобно преживяване. Една сутрин едвам отворих някак си вратите (дори и двете предни) и след това, колкото и да се опитвах няма затваряне. Добре че ми се беше случвало така и на Пасата и знаех как да го излекувам.
                          Запалих, пуснах парното и вентилатора на max. и с притворени врати чаках около 15 мин. да се размрази нещо по механизмите във вратите.
                          Действа, само време да имаш.

                          Едно време на Пасата му разглобявах вратите, пръсках където можах с WD-40 по механизмите, но пак замръзваше ако се беше мокрил. Имало е случаи, ако съм бързал да му завързвам вратите с коланите, за да не се отварят и след 5 км. каране вече се затварят нормално.

                          Явно и при Витарата има този проблем, така че ако някой знае, кое точно замръзва, че да не позволява на ключалката на вратата да я затвори, може да сподели.
                          ... to be continued

                          Коментар


                          • #28
                            До: Джипа замръзна .

                            И това ставаше (незатваряне) След третирането с конц. антифриз няма проблем. Пробвай и ще се убедиш
                            На леката ми кола (дедра) има и една друга шукария - като задържиш леко външната дръжка дръпната сработва нагревател на ключалката и целия механизъм. Определено върши работа
                            Последно редактирано от Scrapheap; 04-01-08, 14:13.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Джипа замръзна .

                              Брат, познато ми е и е много неприятно, особено, ако бързаш - мани-мани. Навремето правех нещо, което развеселяваше съседите до безкрай - макарата с 50 метровия кабел, мощен сешоар и малко търпение. Иначе няма отваряне. Сега обаче времената се промениха и моя трактор си има суха печка Вебасто, спасителят. Като знам, че ще има лют студ или го включвам да работи постоянно, или го нагласявам да се включи сам посряд нощ. На сутринта аз се смея, а съседите щракат със запалки да стоплят ключалките, стържат като наказани по стъклата и проклинат де що има.
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X