Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надплатена глоба с електронен фиш от КАТ серия К

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Надплатена глоба с електронен фиш от КАТ серия К

    Здравейте,
    Темата не случайно е в хумора, щото се залисах и като плащах (Борика, през e-pay) една глоба с ел. фиш на баща ми, не махнах отстъпката, която е 90лв. Какво се прави в подобен случай? (дали има такъв вероятно е друг въпрос)
    LZ1AIV

  • #2
    От: Надплатена глоба с електронен фиш от КАТ серия К

    Евентуално да имаш за още една глоба с фиш до 20 км отгоре - 70 лв и да ти останат 20 за нещо друго

    Коментар


    • #3
      От: Надплатена глоба с електронен фиш от КАТ серия К

      Не съм чувал до сега МВР да е върнало надвзети пари на някого без дело. Може и да има, но не съм чувал. Глобите по фишове отиват във фонд за безопасност на движението, който е просто фонд, а не служба. Не ходят в бюджета (НАП). Фондът няма правосубектност. За него отговарят ей тия хубавци:
      https://www.mvr.bg/%D0%BC%D0%B8%D0%B...%BA%D0%B8/dpub

      Какво правят с парите, постъпили там, също не е съвсем ясно.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Надплатена глоба с електронен фиш от КАТ серия К

        Аз по погрешка платих един фиш на баща ми, който също го бил платил - един вид и двамата го платихме по веднъж. На въпроса ми какво да правим от КАТ казаха да си търся парите от изипей през което съм платил. От изипей казаха да си търся парите от КАТ. Студена вода на корем и това е...
        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

        Коментар


        • #5
          От: Надплатена глоба с електронен фиш от КАТ серия К

          С дела връщат. Знам за 3-4 слуая, но става дума за суми по над 1000 лева. В смисъл...грешката е 1000 лева!Смятай колко пари трябва да са били във фишове, за да може тоя, дето ги плаща, да се обърка с толкова...
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Надплатена глоба с електронен фиш от КАТ серия К

            На всичкото отгоре има и риск да не се погаси глобата.

            Коментар


            • #7
              От: Надплатена глоба с електронен фиш от КАТ серия К

              След разговор с Борика и ОББ приключих темата. Няма да се занимавам и "кьорав карти не играе", нали?
              LZ1AIV

              Коментар


              • #8
                От: Надплатена глоба с електронен фиш от КАТ серия К

                Не се отказвай.
                МВР е последното място на света, към което можеш да отнасяш принципи като "не ми се занимава" и "кьорав карти не играе". Те да не би да процедират така с теб като те спрат на улицата? Ще те обиколят три пъти да намерят за какво да се заядат и за какво да просят пари. Ако не намерят, ще те обиколят още три пъти! Отношенията с тях трябва да се основават на принципа на реципрочност. Парите ти в случая не са отишли в държавата. Има хора, казват си-ми да, ОК, прецаках се с пет лева, ама те са отишли в бюджета. Там в общия кюп, нека има-от там се допълват пенсии, социални, строят се пътища...има шанс парите ми да стигнат до някой, който има нужда от тях или за някакво общо добро. И тия хора имат известно основание.
                Твоят случай не е такъв. Парите от електронните фишове отиват във фонд вътре в МВР. Никой не знае какво се случва с тези пари. Със сигурност не се влагат в нещо, което би подобрило нечий живот. И нямаш никакво морално оправдание да не си ги искаш обратно. Те са твои и освен, че си ги дал не на когото трябва, този някой е изначално, доказано негоден да ги употреби за справедлива кауза.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Надплатена глоба с електронен фиш от КАТ серия К

                  За моя голяма изненада, се оказа, че има изградена система за подобни случаи, както и повторно платени глоби тук. Ще си пусна документите по пътеката и ще видя какво ще стане.
                  LZ1AIV

                  Коментар


                  • #10
                    От: Надплатена глоба с електронен фиш от КАТ серия К

                    Браво че го споделяш, може да е в помощ на някой.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Надплатена глоба с електронен фиш от КАТ серия К

                      Да споделя моя случай . Имах два фиша за по 20 лв и реших да ги платя през epay . Всичко ОК , но при плащането се оказа че единия фиш е писан от МВР Стара Загора , а другия от Община Стара Загора . Съответно парите (40 лв ) са отишли в сметка на МВР Стара Загора и фиша който ми е от общината стои неплатен.

                      Решението : Отидох до МВР то попълних една молба за връщане на тези 20 лв които не са към тях и със молбата приложих платежното от epay . Това е всичко , сумата ми беше върната след 1 месец на посочена от мен сметка. Така че търсете си правата като има закони трябва да се спазват от всички още повече от институция като МВР .

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X