Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качвате ли стопаджии/ки/?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Качвате ли стопаджии/ки/?

    Първоначално публикуван от the shaman Преглед на мнение
    Като бяхме млади по събиранията (80-те години) едно приятелче винаги разказваше една история

    "Пътувам на стоп от Варна за Русе... Спира една газела пикап и шофьора казва - качвай се отзад.
    Качвам се аз, ама гледам един ковчег. Притесних се много и лееко го открехнах - гледам нов неупотребяван.. Отдъхнах си..
    Както си кара по едно време леко заваля.. А аз отзад на открито. Викам си "какво пък толкова, отворих ковчега и легнах вътре.. Сложих си раничката за възглавница и позатворих капака.... Малко по малко съм се унесъл и заспах... По едно време усещам пикапчето спира и чувам шофьора "Качвай се отзад при другия".. Усетих, че някой се качва и се чудя как да реагирам като се сещам как реагирах аз като видях ковчега... Викам си - ще стоя тихо и няма да мърдам, пък дано слезе преди мен.
    Да, ама по едно време усещам, че ми свършва въздуха и почвам да се задушавам.... Открехнах малко капака, подадох ръка на вън и попитах "Авер, как е бре.. вали ли още???"

    Чух само едно "ААААА" и онзи скочи... Шофьора наби спирачки и вика "какво направи бре, уби човека" !
    Върнахме се и го закарахме до болницата в Шумен.. Счупен крак, ръка и три ребра...
    Отдавна не бях се смял така!

    Коментар


    • #92
      От: Качвате ли стопаджии/ки/?

      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
      Отдавна не бях се смял така!
      То верно весела история, ама през '80-те ГАЗели нямаше.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #93
        От: Качвате ли стопаджии/ки/?

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        То верно весела история, ама през '80-те ГАЗели нямаше.
        Имаше газки и не беше прецедент да се развяват със служебен транспорт ковчези насам-натам, включително и пълни, ма чак от Варна до Русе...Всъщност няма да се учудя и това да се е случвало.

        Коментар


        • #94
          От: Качвате ли стопаджии/ки/?

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          Имаше газки и не беше прецедент да се развяват със служебен транспорт ковчези насам-натам, включително и пълни, ма чак от Варна до Русе...Всъщност няма да се учудя и това да се е случвало.
          Казвам само, че ГАЗельките излязоха през '90-те.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #95
            От: Качвате ли стопаджии/ки/?

            Първоначално публикуван от the shaman Преглед на мнение
            Като бяхме млади по събиранията (80-те години) едно приятелче винаги разказваше една история

            "Пътувам на стоп от Варна за Русе... Спира една газела пикап и шофьора казва - качвай се отзад.
            Качвам се аз, ама гледам един ковчег. Притесних се много и лееко го открехнах - гледам нов неупотребяван.. Отдъхнах си..
            Както си кара по едно време леко заваля.. А аз отзад на открито. Викам си "какво пък толкова, отворих ковчега и легнах вътре.. Сложих си раничката за възглавница и позатворих капака.... Малко по малко съм се унесъл и заспах... По едно време усещам пикапчето спира и чувам шофьора "Качвай се отзад при другия".. Усетих, че някой се качва и се чудя как да реагирам като се сещам как реагирах аз като видях ковчега... Викам си - ще стоя тихо и няма да мърдам, пък дано слезе преди мен.
            Да, ама по едно време усещам, че ми свършва въздуха и почвам да се задушавам.... Открехнах малко капака, подадох ръка на вън и попитах "Авер, как е бре.. вали ли още???"

            Чух само едно "ААААА" и онзи скочи... Шофьора наби спирачки и вика "какво направи бре, уби човека" !
            Върнахме се и го закарахме до болницата в Шумен.. Счупен крак, ръка и три ребра...
            Популярна история беше тогава, но може пък верно твоя приятел да е първоизточника
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #96
              От: Качвате ли стопаджии/ки/?

              Винаги качвам.
              Цялата ми младост мина в обикаляне на стоп.
              Напоследък стопаджиите в България са рядкост - групите за споделено пътуване ги изместиха.
              Преди 4-5 г. се навъди нова порода - няколко просяка с покъртителни истории, чиято цел не е да стигнат някъде, а да ти измъкнат пари. И тях ги повозих, докато им запомня историите, но вече спрях, а и те поизчезнаха в последната година.
              www.offnews.bg

              Коментар


              • #97
                От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                Вчера се върнах от село на автостоп. Толкова интересни хора срещнах. Над 450 km...
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X