Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идиотска организация на движението

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Идиотска организация на движението

    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
    Еднопосочността на дясната улица не трябва да е предполагаема...
    Теб не те интересува каква е посочността на улица, към която ти е забранено да завиваш. Не трябва да влизаш в нея - продължаваш накъдето ти е разрешено.

    Коментар


    • #62
      От: Идиотска организация на движението

      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
      Теб не те интересува каква е посочността на улица, към която ти е забранено да завиваш. Не трябва да влизаш в нея - продължаваш накъдето ти е разрешено.
      Така де, за това дадох примера с Истанбул.

      Коментар


      • #63
        От: Идиотска организация на движението

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Ако все още говорим за първата снимка, направо и наляво ЯВНО са двупосочни улиците.
        Като човек на алтернативите да питам тези, на които не им харесва така регулираното кръстовище. А Вие как бихте го регулирали. Щото, като кажеш "тва е тъпо", трябва да си готов да кажеш и "ето, така трябва да бъде".
        А на бас, че при три предложени варианта и трите ще бъдат оплюти качествено.
        Е как да кажем как трябва да бъде, като сме видели само една от 4-те гледни точки на кръстовището? Освен това не знаем нищо натовареността му. Ако някой знае къде е това, нека даде един линк към гугъл мапс и ще коментираме.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #64
          От: Идиотска организация на движението

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Аз пък знам кръстовище на което на един колец има два знака СТОП.

          Интересно, дали са ги сложили по грешка?
          На нашата улица и отляво и отдясно е сложен знак, че е без изход и пак на три коли едната е "муха без глава" и кара с 60 км/ч до края и после обратно. В техните очи, със сигурност регулацията е идиотска...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #65
            От: Идиотска организация на движението

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            Еднопосочността на дясната улица не трябва да е предполагаема,...
            Тя не се предполага, имаш задължение накъде да се движиш (синия указва,че десен завой не е разрешен).

            Необяснимото за мен объркване, явно идва от навика да се натиска "щот съм на пътя с предимство"
            И после е "сблъсъка" ама как така ще спирам на СТОП на "пътя с предимство" "кАде ми е предимството"
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #66
              От: Идиотска организация на движението

              Кое е неясното?
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #67
                От: Идиотска организация на движението

                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                Теб не те интересува каква е посочността на улица, към която ти е забранено да завиваш. Не трябва да влизаш в нея - продължаваш накъдето ти е разрешено.
                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                Тя не се предполага, имаш задължение накъде да се движиш (синия указва,че десен завой не е разрешен).

                Необяснимото за мен объркване, явно идва от навика да се натиска "щот съм на пътя с предимство"
                И после е "сблъсъка" ама как така ще спирам на СТОП на "пътя с предимство" "кАде ми е предимството"
                ахам, който пише без да погледне отново картинката на първа страница, после се черви......... естествено, че няма нужда от забранителен знак при наличие на указателните стрелки
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #68
                  От: Идиотска организация на движението

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Ако все още говорим за първата снимка, направо и наляво ЯВНО са двупосочни улиците...
                  От къде е ЯВНО?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Идиотска организация на движението

                    От синьото.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #70
                      От: Идиотска организация на движението

                      Нищо "явно" няма в цялата работа. Просто някои колеги много обичат да гадаят и всичко им е "явно".
                      На мен ми е "явно" че улицата идваща към кръстовището от дясно е еднопосочна и с предимство.
                      Също така ми е "явно", че въпреки, че се движа по път с предимство, трябва да спра и да пропусна всички участници, включително идващите от ляво и отсреща, независимо че се движат по път без предимство.
                      Чудесен пример за "Идиотска организация на движението".
                      Надявам се Тропчо да се обоснове, защо:
                      1. Улицата идваща отсреща е двупосочна.
                      2. Улицата идваща от ляво е двупосочна.
                      Може би ще ни стане "явно" и нас.

                      П.П. При тази идиотска комбинация от знаци дори не бих твърдял, че улицата, по която идваме към кръстовището е двупосочна. Ами ако има знак В1 от ляво на снимката? Колко ще е "явно"?
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Идиотска организация на движението

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Надявам се Тропчо да се обоснове, защо:
                        1. Улицата идваща отсреща е двупосочна.
                        2. Улицата идваща от ляво е двупосочна.
                        Може би ще ни стане "явно" и нас.
                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        ...
                        Също така ми е "явно", че въпреки, че се движа по път с предимство, трябва да спра и да пропусна всички участници, включително идващите от ляво и отсреща, независимо че се движат по път без предимство.
                        ...
                        Само разменям местата на въпроси и отговори. Така, в комбинация със синия знак от снимката, става ли по- ЯВНО, че улиците отляво и отсреща са двупосочни?
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Идиотска организация на движението

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          Също така ми е "явно", че въпреки, че се движа по път с предимство, трябва да спра и да пропусна всички участници, включително идващите от ляво и отсреща, независимо че се движат по път без предимство.
                          Това пък откъде така ти се изяви!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Идиотска организация на движението

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            ...

                            П.П. При тази идиотска комбинация от знаци дори не бих твърдял, че улицата, по която идваме към кръстовището е двупосочна. Ами ако има знак В1 от ляво на снимката? Колко ще е "явно"?
                            Тук, вече ме оставяш безмълвен...
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Идиотска организация на движението

                              Знак Б2 - "Спри! Пропусни движещите се по пътя с предимство" - Поставя се преди кръстовище на пътя без предимство. Допуска се пътен знак Б2 да се поставя на път без настилка само при ограничена видимост в кръстовището. Когато път с предимство изменя направлението си в кръстовище, под пътен знак Б2 се поставя допълнителна табела Т13, указваща направлението на пътя с предимство в кръстовището.
                              От посоката показана на снимката, единствената възможност за движение "с предимство" и по пътя с предимство, е отменена/забранена(може дори да е временно). Съответно не може да се премине кръстовището с предимство, може ако се прецени да се сложи знак "стоп". Той пък върви с табелата, когато пътят с предимство изменя посоката си в кръстовището. От там, е сигурно, че тая табела я има и на всички входове на кръстовището. Респективно всички знаят кой е пътят с предимство, и кои превозни средства да пропуснат. За преките без предимство важи правилото на дясностоящия. От нищо не става ясно дали те са двупосочни или не, но и това няма никакво отношение към казуса.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Идиотска организация на движението

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                ...За преките без предимство важи правилото на дясностоящия. От нищо не става ясно дали те са двупосочни или не, но и това няма никакво отношение към казуса.
                                Айде пак.
                                Колко входа има това кръстовище? Изходите са 3. Май!!
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X