Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идиотска организация на движението

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Идиотска организация на движението

    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
    На никой, твоерение на социалистическата съдебна практика. Сбирщайн от няколко текста в НК.
    Т.е. спасителна маневра все пак няма?

    Коментар


    • От: Идиотска организация на движението

      Е има, как да няма? Нали пейстна горе Даника хипотезите при които намира приложение. Само дето (според мен) цялата конструкция върху която е изградена е логически противоречива. Ама са я измислили по-умни глави и щом тъй са рекли...

      Коментар


      • От: Идиотска организация на движението

        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
        Т.е. спасителна маневра все пак няма?
        Има легална дефиниция от 80-те (при другата Конституция)

        Но повече ме облещи факта, че единствената маневра на колата, довела до удара, се нарича спасителна съвсем на сериозно
        Очеизвадно е, че ако нямаше реакция на колата, то удар нямаше да има, нооооо -> това се нарича спасително

        пп
        колата можеше и да спре, което е точно чл.20 "..за да бъдат в състояние да спрат пред всяко предвидимо препятствие. Водачите са длъжни да намалят скоростта и в случай на необходимост да спрат, когато възникне опасност за движението"
        Последно редактирано от DBRS; 22-01-18, 09:24.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Идиотска организация на движението

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          Има легална дефиниция от 80-те (при другата Конституция)

          Но повече ме облещи факта, че единствената маневра на колата, довела до удара, се нарича спасителна съвсем на сериозно
          Очеизвадно е, че ако нямаше реакция на колата, то удар нямаше да има, нооооо -> това е спасително
          Ми не е баш така. Пусни си клипчето пак и виж кога за пръв път шоф. на автобуса реагира със спирачката. Вместо да спира, той тръгна да се отклонява, като пресече цялото платно и отиде в банкета. При него никаква спасителна маневра няма, тъй като още в опасната му зона на спиране нямаше адекватна реакция, да намали скоростта в опит да спре или да се отклони още в началото. Ако го беше направил можеше и да говорим за спасителна маневра, уви нямаше такова нещо, а продължи да кара.
          Шофьора на колата направи най-правилното - отклони се вдясно.

          Коментар


          • От: Идиотска организация на движението

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            както и подозирах още снощи, действието се развива в Русия, което обяснява много неща...
            Действието се развива в Украина, ама явно за тебе няма разлика. И не знам какво обяснява, след като Украина е декларирала пълна хармонизация на своя ЗДП с Европейските норми.

            Коментар


            • От: Идиотска организация на движението

              Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
              Действието се развива в Украина, ама явно за тебе няма разлика. И не знам какво обяснява, след като Украина е декларирала пълна хармонизация на своя ЗДП с Европейските норми.
              Ами няма голяма разлика. Не и по пътищата.

              За други неща има разлика, несъмнено.

              Впрочем и Русия е участник в същите международни съглашения за правилата за движение по пътищата, в които са страни и България, и Украйна.

              Коментар


              • От: Идиотска организация на движението

                Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
                Действието се развива в Украина, ама явно за тебе няма разлика. И не знам какво обяснява, след като Украина е декларирала пълна хармонизация на своя ЗДП с Европейските норми.
                под клипа пишеше Русия и да, не виждам разлика, а да декларира всеки може каквото си иска.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • От: Идиотска организация на движението

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  Ми не е баш така. Пусни си клипчето пак и виж кога за пръв път шоф. на автобуса реагира със спирачката. Вместо да спира, той тръгна да се отклонява, като пресече цялото платно и отиде в банкета. При него никаква спасителна маневра няма, тъй като още в опасната му зона на спиране нямаше адекватна реакция, да намали скоростта в опит да спре или да се отклони още в началото. Ако го беше направил можеше и да говорим за спасителна маневра, уви нямаше такова нещо, а продължи да кара.
                  Шофьора на колата направи най-правилното - отклони се вдясно.
                  автобуса какво и защо да оставим за малко.

                  Ако колата не беше маневрирала, щеше ли да има сблъсък?

                  1.да 2.не

                  пп
                  относно рязко спиране на автобуса - пусни оригиналния клип и виж къде спира със зор камиона зад автобуса (няма място там да има автобус)
                  та возиш много хора, пред теб засича ТИР, зад теб ТИР със 90/100 с неизвестни товар и спирачки. (това е в главата на автобусаджията)
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: Идиотска организация на движението

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Впрочем и Русия е участник в същите международни съглашения за правилата за движение по пътищата, в които са страни и България, и Украйна.
                    Не знам за Русия, но за Украина се говореше, че ще признаваме взаимно свидетелствата за управление. Т.е.украинците могат да карат произволно време кола в ЕС, без да се налага вадене на местни документи. Не съм следил въпроса, та може и да бъркам.

                    Коментар


                    • От: Идиотска организация на движението

                      @IvanIvanovi: Темата е за идиотска организация (не за политика) и според мен, добре показва до какво води един единствен "спестен" знак за предимство.

                      Коментар


                      • От: Идиотска организация на движението

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        автобуса какво и защо да оставим за малко.

                        Ако колата не беше маневрирала, щеше ли да има сблъсък?

                        1.да 2.не

                        пп
                        относно рязко спиране на автобуса - пусни оригиналния клип и виж къде спира със зор камиона зад автобуса (няма място там да има автобус)
                        та возиш много хора, пред теб засича ТИР, зад теб ТИР със 90/100 с неизвестни товар и спирачки. (това е в главата на автобусаджията)
                        По никоя логика не можеш да търсиш вина у маневрата на колата. Ако не беше маневрирала, можеше да е спряла извън пътя или пък там да има пешеходци. Излизането на автобуса в банкета не беше премерена маневра, която да се е провалила заради маневрата на колата, а си беше чист резултат от факта, че беше станал неуправляем заради лошата реакция на шофьора. Ако беше намалил още когато е възприел в опасната си зона тира, можеше и да направи маневрата успешно и да не излезе в банкета. Високата скорост, заради липсата му на реакция, му изигра лоша шега. А какво му е било в главата можем само да гадаем.

                        Коментар


                        • От: Идиотска организация на движението

                          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                          ... Ако не беше маневрирала..
                          Щеше ли да има удар?

                          кажи просто да или не,

                          така ще можем да определим какво прилагателно приляга на маневрата

                          пп
                          ако автобуса беше спрял, то тира отзад го удря, сътветно ще се завъртят, и колата е с висока вероятност пак да го отнесе, щото не мисли, такова спиране сигурно ще е спасително
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Идиотска организация на движението

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            ....Т.е. спасителна маневра все пак няма?
                            Спасителна маневра има. Дали маневрата е била спасителна или не, е от значение за виновността на водача. Кой в крайна сметка преценява виновността на водача?
                            След като ТР № 106/1983 год. на ОСНК се прилага и до ден днешен и е преценено като съответстващо на европейската практика, пренебрежителното отношение си е за сметка на пренебрегващия.
                            Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                            Коментар


                            • От: Идиотска организация на движението

                              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                              ...
                              пп
                              ако автобуса беше спрял, то тира отзад го удря, сътветно ще се завъртят, и колата е с висока вероятност пак да го отнесе, щото не мисли, такова спиране сигурно ще е спасително
                              Ако автобуса и камиона след него не перкаха като изоглавени на път в ремонт можеше и да спрат. Впрочем същото се отнася и до колата.

                              При вкарване на движението в едната страна на пътя тука слагат едни такива табелки с 50-60-80 на тях. Сигурно и там слагат.

                              Коментар


                              • От: Идиотска организация на движението

                                Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                                Спасителна маневра има. ...
                                Да де ама се разбира дали е била спасителна постфактум.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X