Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Абе пазете си рИкията бре

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Абе пазете си рИкията бре

    Това с кислородната вода не бих си го причинил...
    И на мен ми се е случвало да ми гръмне стъклена бутилка анасонлийка (добре ,че не беше в моята кола ). Направо експлоадира. И това в Турция, където ако ни бяха сбарали, не ми се мисли...Като пристигнахме, оставихме Мултивана широко отворен за няколко часа и...вътре намерихме котка да ближе мокета
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #17
      От: Абе пазете си рИкията бре

      Съгласен съм Марто - затова и попитах колегата дали е сигурен за кислородната вода - все пак свободният кислород е доста агресивен газ...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Абе пазете си рИкията бре

        Кислородна вода 30% и ракия е един нелош експлозив. Не знам дали е труден за иницииране но лично аз не бих ги смесил по никакъв повод.

        Ама си е излагация де.

        Добре че не си разбрал по трудния начин колко излиза кръвната проба от такава "атмосфера". В по-радикалните кръчми по скандинавския полуостров има такива кабинки с изпарения. От тях малко смелчаци излизат прави.

        Коментар


        • #19
          От: Абе пазете си рИкията бре

          В най-чист вид ако щеш вярвай това е на "диагностиката" цената (добро/лошо) според Създателя.
          Остави го така ще замине за мах1 седмица миризмата после остават спомените, ама и те се променят, за това на стари години станах вярващ
          П.П. ....другото няма да го пиша
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #20
            От: Абе пазете си рИкията бре

            Дедо, то тук темата почна да се отклонява между 'оптимиста и песимиста' - аз първо се радвам, че тубата остана наполовина пълна, а не съжалявам, че остана наполовина празна
            А за 'диагностиката' бях награден с качването с джипката на Ком - отдавна ми бе мечта въобще начинанието... А за преход Варна-София (с мотане по летище), посещение при Дедо Владо със сладка приказка, и накрая - по залез слънце да съм на върха на Ком, след което по съвсем нормално време - в ресторанта на/с приятели, дори и не съм си мечтал... И всичкото това - напълно безпроблемно.... Така, че гледай по-оптимистично Ракията е съвсем бял кахър - ей го на - почваме гроздето в близките 2 седмици - джибри ще има мноооооого Буренцето вкъщи е пълно и отлежава - какво да му мисля

            Ясене, затова и бях включил активно принудителната вентилация... Нямах признаци на алкохолно опиянение (многократните експерименти водят до професионализъм - мога да преценя кога имам такова )...
            Това, че не сядам зад волана на автомобил дори и след 50гр бира не значи, че на автосимулатор вкъщи не си правя експерименти (че и домашен алкотестер съм си взел за целта )

            В края на краищата вариантите са два:
            1. Когато науча как се свалят задните седалки (с помощта на колега/приятел от форума разбира се), ще реша има ли смисъл да свалям и мия цялата вата (държи се на 30-на сантиметра под седалката мамка и, но май е и лепена за следващия лист вата към купето).
            2. Да я оставя да съхне... Това също е добър вариант, защото е планувано около седмично посещение в сервиза за ТО, но и за няколко дребни забележки/надрасквания по лака, описани от застрахователя миналата година...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Абе пазете си рИкията бре

              Както казват србите, не си цепи курецо ! Остави я отворена за няколко дни и всичко ще ти е наред. Жалко за мат'ряла все пак...
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #22
                От: Абе пазете си рИкията бре

                Няма как да стои отворена на паркинга пред блока - нямам гараж ... Така, че процесът ще е малко по-бавен... Пък и според новата Любка Кумчева (за който си спомня какво говоря ) - тази седмица няма да съхне бързо
                Но иначе си прав Марто... Май ще я оставя да си изсъхне по естествен път... Остава въпроса за ароматизатор от по-класните... Не за друго, ама тази седмица ми идват едни руснаци, дето ако ги кача в колата, след това ще трябва да подсушавам пода от лиги
                Сутринта проверих - вече сухо (явно съм отстранил 'залежите' на мат'рял ), но ароматът е .... Убийствен... Добре, че избягах от онзи край, че там наистина нямаше да се оттърва от пиянки - в 8ч сутринта вече бяха на по 200гр 'водка' (според пиянките - най-много 35градусова етилова субстанция с незнаен произход), или се разхождаха с едни бирени халби, ама пълни с нещо, което приех поради глупост за сок от ябълка... То било сок от грозде с пелин (ферментирало разбира се )
                А ракийката в багажника - наистина си бе хубава около 50градусова, отпочинала си година след двойно-тройната преварка, и чакаща да престои няколко месеца в дъбовата ми бъчвичка за да стане елексир
                Ееееххх... До какво води посещение в Северозапада - в 8ч сутринта да се разправяме за ракия
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: Абе пазете си рИкията бре

                  Когато се изпари алкохола и водата сложи един йонизатор за въздух вътре да работи няколко нощи и си готов. Перхидрола ще скапе всичко!


                  Коментар


                  • #24
                    От: Абе пазете си рИкията бре

                    Да не те плаша, ама доста ще си помирише. Имах същия инцидент с превозвана ракия за приятел, само дето за късмет шишето се беше спукало едва на 20-на километра от крайната цел и беше изтекло по-малко количество, а и в багажника беше постлана стара мушама, коята предпази в голяма степен мокета. Но и от малкото, което беше попило, колата доста време ухаеше на гроздова ...

                    Изводът, който се налага, е че тези големи шишета от минерална вода определено не са подходящи за превоз на ценни течности. Особено, ако са били използвани многократно. Тънки са им стените и лесно се деформират/пукат.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Абе пазете си рИкията бре

                      От опит знам, че намокрен мокет съхне само след сваляне. Диското ми получи голяма дупка в краката на пасажера, като преди това нямаше точка ръжда. А бях сложил летвички под мокета, да успее да изсъхне. На следващата жипка, от известния на тенекеджиите модел Витара, след като се разля туба с вода, се принудих да изкарам всички седалки, за да махна мокета. Докато килимаджиите го перяха и сушаха, аз закърпих няколкото места, които намерих отдолу.
                      Та, сваляй и пращай на килимарите да перат и ароматизират мокета.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Абе пазете си рИкията бре

                        Кока Кола - на бутилката може да и стъпиш от горе,за другия път обаче
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Абе пазете си рИкията бре

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Кока Кола - на бутилката може да и стъпиш от горе,за другия път обаче
                          Народна мъдрост
                          Ако кока-колата е затворена с капачка от фанта, значи вътре има ракия

                          Коментар


                          • #28
                            От: Абе пазете си рИкията бре

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Кока Кола - на бутилката може да и стъпиш от горе,за другия път обаче
                            Беше то това. И те се изредили стиха.

                            Хахаха , автокоректора е идиот. Изпедерастиха да се чете.

                            Някогаш като беден ми се случи подобна случка. Бях взел кола под наем да си закарам две туби светилен газ и едната туба лекинко се раля
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Абе пазете си рИкията бре

                              Просто, докато караш следващите няколко дни, си носи салата...

                              И аз тоя номер съм го играл. Идва багажа по лентата, и го подушвам от 10 метра. Нямаше и нужда да го отварям. После митничаря ме пита дали нося алкохол, а аз с насълзени очи му отговарям "вече не". И те се хилят моля ви се, вместо един валериан да дадат!

                              Ракия се носи в бутилки от Кока Кола, тия от минерална вода са кекави /мамицата им/.

                              Момент! Сега чета горното мнение, и Кока Кола ли са си прецакали бутилките?! Егати! Много моле да бъде извършен експеримент за установяване на най-здравата бутилка за пренос на ракия! Че тия изроди на летището ги хвърлят от втория етаж.
                              Как може бе, и Кока Кола, накъде върви тоя свят, трябват ми още патрони!
                              Последно редактирано от NIKSD; 25-09-17, 11:12.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #30
                                От: Абе пазете си рИкията бре

                                Това гаранция ще мирише минимум 2-3 месеца, моя съсед беше счупил стъклена бутилка уиски в багажника, такава миризма имаше че и в най-големите винарни при джибрито, няма да мирише така както беше в неговата кола, но има и по-лоши случаи, да разлееш нафта, тази миризма няма отърване месеци наред.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X