Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

    Язе па съм роден научен!
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

      Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
      Преди години работих малко като таксиметров шофьор, колегата от дневната смяна (с книжка на повече от 30 години) се беше обаждал на шефа да го пита къде е задната скорост, щото плочката на лоста я няма...
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:4.2 КБ
ID:5790399

      Коментар


      • Съединител на cezet 350 и преди да го рзглоба да го направя, чак младежа ми се надпира, че не е го запалил въпреки адската вуня от мотора.
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • Преди време беше, приятел се обажда, да ходим до Лом, в някакво село, да гледаме едно Мондео. Обяснявам аз-бе не ти трябва такава кола. Дизела хвърля дюзи, турбини, съединителя е хиляда лева, внасяното в БГ всичкото е ПОНЕ за съединител. Бензинките пък горят масло, вървеж на уморен хамстер, харчи бензин...Ама все пак отиваме.
          Собственичката е някаква мацка. Показва какво е сменяла преди два месеца в сервиз. Гледам аз...фактура с ДДС, труд 65 лева на час...мигам на парцали и чета нататък:
          Ремък ангренажен, 2 други ремъка, 3 броя ролки, обтяжна ролка, водна помпа, филтър масло, филтър двигател, филтър климатик, масло двигател, масло скорости, масло диференциал, "студено" почистване на катализатор, четки алтернатор, регулиране на съединител, смяна антифриз, смяна хидравлично масло и 8 литра течност за чистачки и 6 часа труд. Фактура около 2000 лева.
          Дизел, мотора е с верига!
          Мацката продава колата, щото и била много скъпа за поддръжка. Никак не се изненадах.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • Alexr
            Alexr коментира
            Редактиране на коментар
            Мацката трябва да съди сервиза за измама. За сумата, която са написали, като нищо някой може да отнесе и някой друг месец затвор. Това не е казармата, където пращаха някой да донесе вода за охладителната система на "Прага"-та.

        • Мацката не е виновна с нищо. Тия от сервиза са за болезнено ебане, а това че са си написали и простотиите черно на бяло говори не просто за плиткоумие, а за пълна провертивост между ушите.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Жени и автомобилна поддръжка... Миналото лято мойта ми пише на вайбър, че и светнала някаква лампа преди 3-4 дни на колата (бмв 31 праща ми снимка и ме пита за какво е. Гледам за доливане на охладителна течност, викам и защо веднага като светна не ми каза това е сериозно тя се смее. Виждаме се след като тя свърши работа, отварям казанчето напълно празно имах литър и половина вода наливам, не стига дори до минимума (на е46 нивото се мери чрез плувка която изкача според количеството течност), нейната не изкочи изобщо, долях още 500мл леко надигна плувката, лампата още не беше изгаснала. Както и да е наляхме с антифриз и вода и я инструктирах да следи новото и да не чака да светва лампата. След известно време ме пита нормално ли е през около седмица да долива по 3 литра вода. Аз реагирах 😱😱. Оказа се че я е прегряла без да разбере, от там е духнала гарнитурата, главата и така вече няма 318. А пък същата колко гуми изпука и джанти изкриви направо.... Добре, че седи далече от мойте коли, не че нейната щайга не я права аз като стане нещо....
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Е има изключения,мойта скъса скоба до термостата,снимка,Спирам,една нова скоба и сложиш,3 литра водица и айде бягай.

              Не им е работа на тях да ровят,ти баница месиш ли?Аз предпочитам водна помпа да сменям,маникюри нямам,всеки с номера си

          • Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Преди време беше, приятел се обажда, да ходим до Лом, в някакво село, да гледаме едно Мондео. Обяснявам аз-бе не ти трябва такава кола. Дизела хвърля дюзи, турбини, съединителя е хиляда лева, внасяното в БГ всичкото е ПОНЕ за съединител. Бензинките пък горят масло, вървеж на уморен хамстер, харчи бензин...Ама все пак отиваме.
            Собственичката е някаква мацка. Показва какво е сменяла преди два месеца в сервиз. Гледам аз...фактура с ДДС, труд 65 лева на час...мигам на парцали и чета нататък:
            Ремък ангренажен, 2 други ремъка, 3 броя ролки, обтяжна ролка, водна помпа, филтър масло, филтър двигател, филтър климатик, масло двигател, масло скорости, масло диференциал, "студено" почистване на катализатор, четки алтернатор, регулиране на съединител, смяна антифриз, смяна хидравлично масло и 8 литра течност за чистачки и 6 часа труд. Фактура около 2000 лева.
            Дизел, мотора е с верига!
            Мацката продава колата, щото и била много скъпа за поддръжка. Никак не се изненадах.
            Поне е мацка...
            Преди време направих грешката да правя бартер услуга с приятел. Давам му ръждива здрава кола в движение и пари и взимам пак ръждив таралясник с проблеми за оправяне с цел продажба с печалба, в крайна сметка бях на нула, но поне направих услуга на приятел в нужда.
            Като му давам колата му обяснявам - ангренаж няма да сменяш - има над 20 000 до смяна, съединителя е добре, само маслото на двигателя смени след 3000км., той прави по под 10 000км. на година и съм спокоен. За ръждата знае.
            Виждаме се след няколко месеца - нашия я кърпил - поглеждам какво са кърпили - грозно закърпили леко подпухналите вежди и края на прага колкото да му вземат парите, щяха да изкарат поне 2 години докато станат реален проблем. Ходил в сервиз за нещо и освен дреболии като накрайник и биалетка му сменили съединител, ангренаж комплект и масло на скоростите, като пари - половината от стойността на колата. А бях му казал ако има нещо да се обажда, и без това ми звънеше през месец за пари на заем. Колата си я знам, че е чук и нищо от тези неща не е било за смяна. След време все пак наистина се счупи - от ръждата се къса някаква греда която държи двигателя, щеше да я бракува, но му намерих клиент - приятел на приятел който разбира от коли. Получавам информация какво се случва с колата, вчера ми пращаха нейна снимка. Направили са нова греда като я взеха и после яко каране. За около 2 години и около 100 000км. са сменили няколко дреболи и радиатор след каране към 20 000км. с доливане, последния и собственик е обещал да черпи някой ден като се запознаем.

            В същото време имам една приятелка която на вид е кифла отвсякъде. Готина мацка с маникюра и всичко както си му е реда. Баща и само и изкарва и прибира гумите от мазата, сама си ги сменя пред блока. Има си винтоверт, инструменти и мултицет в багажника. Мултицета по спомен е защото някога е имала проблеми с алтернатора и го следяла дали зарежда като мери на клемите.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              Може ли да ме запознаеш с нея, че и аз имам всичкия нужен инструмент в гараж, а сина ми кара колите на гумаджия.

          • Ааа и моята си е кифла с маникюри и се научи да сменя гуми и то с обикновен ключ няма такива екстри като винтоверт. Научи се и крушки на фаровете да сменя, научи се и на скорост да пали, но НА ПЪРВО МЯСТО се научи коя е лампата за антифриза и НАЙ ВЕЧЕ да проверява нивото му периодично.
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • Иван Жоров
              Иван Жоров коментира
              Редактиране на коментар
              Брат ми първите месеци беше също неук. Сега след 10км. каране може да ти каже кое ще е следващото нещо което ще смениш по колата, лагер, накрайник, биалетка или друго.

          • Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Преди време беше, приятел се обажда, да ходим до Лом, в някакво село, да гледаме едно Мондео. Обяснявам аз-бе не ти трябва такава кола. Дизела хвърля дюзи, турбини, съединителя е хиляда лева, внасяното в БГ всичкото е ПОНЕ за съединител. Бензинките пък горят масло, вървеж на уморен хамстер, харчи бензин...Ама все пак отиваме.
            Собственичката е някаква мацка. Показва какво е сменяла преди два месеца в сервиз. Гледам аз...фактура с ДДС, труд 65 лева на час...мигам на парцали и чета нататък:
            Ремък ангренажен, 2 други ремъка, 3 броя ролки, обтяжна ролка, водна помпа, филтър масло, филтър двигател, филтър климатик, масло двигател, масло скорости, масло диференциал, "студено" почистване на катализатор, четки алтернатор, регулиране на съединител, смяна антифриз, смяна хидравлично масло и 8 литра течност за чистачки и 6 часа труд. Фактура около 2000 лева.
            Дизел, мотора е с верига!
            Мацката продава колата, щото и била много скъпа за поддръжка. Никак не се изненадах.
            Сетих се ,че преди години карах Мондео ,бензин и го карам на обслужване .Приемчика гледа километрите и пише първо ,второ ,трето ,агренажен ремък и вика мастора ,връчва му заявката ,онзи чете ,връща се и казва ,че този мотор е с верига ,приемчика упорито твърди ,че е с ремък и му показва на някакъв атлас на Форд ,че е с ремък .След кратко чудене се оказа ,че гледат картинките на Фиеста .

            Коментар


            • santaclash
              santaclash коментира
              Редактиране на коментар
              Напълно нормално. Познавам двама, които в някакъв етап от живота си са работили като приемчици в сервизи. Единият е програмист по образование, а другият беше зъботехник, преди да си направи фирма за дограма и врати. Кой как остане без работа или реши да започва нова професия, май задължително минава през етапа "приемчик в сервиз".

          • Шефа на сервиза в Мото Пфое Варна не беше чувал, че има Ровъри със заключване на междинния диф.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • MM1980
              MM1980 коментира
              Редактиране на коментар
              преди години купувах вито от балкан стар - та тоя дето го продаваше, не можеше да ми отговори с предно или задно предаване е...

          • Шефа на сервиза в Мото Пфое Варна не беше чувал, че има Ровъри със заключване на междинния диф.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • Шефа на сервиза не е механик и не му е работа да знае подобни детайли.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • gimax
                gimax коментира
                Редактиране на коментар
                Демек толкова е и шеф,некое връзкарско лайно.Днешно време тъй става-с връзки и парета.

              • Kirilpm
                Kirilpm коментира
                Редактиране на коментар
                Детайли вика

              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Ма то на шефа какво ли му е работа... Освен да дава задачи сутрин и да лиже гъза на по-големия шеф...
                Докато мислим така-все ще сме зле. Точно шефа трябва да знае най-много, а работниците са просто гайкаджии. Ама при нас нещо е объркано и всичко е с главата надолу.

            • като чета за приемчици, преди 10-тина години отиваме с едно приятелче в официален сервиз на Опел, май на Ботевградско /ако не съм забравил/ за смяна на масло на скорости и раздатка на неговата Фронтера Б и едвам ги убедихме, че се слага двигателно масло ...... спориха, спориха, по едно време единия отиде и донесе някакъв каталог и вика, бреййй, верно двигателно масло се слагало.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • Това за опел,самара и някой дърти пежа е по-скоро чудо да намериш някой който го знае, отколкото някой който не го знае.При мен една злощастна самара изкара 5 години с ЕП90 без да каже гък няколко години след като нарязаха купето, новият собственик на кутия и двигателя ме нахока, че трябвало да налея двигателно.И преди и след наливане на правилното масло ни теч ни вой.




                И една случка отпреди 2-3 години.Мой приятел с шофьорски стаж малко над 60 години ме моли да му пробвам ръчната дали държи добре.Качвам се в бясната табуретка(fiesta mk3) и на едно песъкливо място дърпам ръчната, съответно захапва веднага, две хубави прави бразди с еднаква дължина.Понеже познавам шофьора много добре го питам за какво му е чак толкова сериозна ръчна спирачка??Отговори ми, че когато се налагало да спре рязко освен крачната дърпал и нея

                Коментар


                • Преди нколко години отиваме да гледаме новозакупеното беенве на един колега. Много се гордееше с него, и не даваше прашинка да има върху него. После градушката го направи на ръбове, ама е друга тема.
                  Та навеждам се да гледам нещо отзад и не се вижда пружина. Там си е, ама скрита в някакви кори, пластмасории... Викам му-"Абе тази кола що няма пружини отзад?" с ясното съзнание, че се бъзикам, и онзи ще разбере бъзика.
                  А той като се впрегна, като започна да се шашка и да псува, че му продали кола без пружини отзад...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • Kirilpm
                    Kirilpm коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ако знаеш колко специалисти с джипове съм изправял на нокти и са пълзяли на четири крака да гледат що нямат пружини отпред

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X