Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
    Като чета тук и се сетих една случка от преди десетина години. Едни симпатяги сменят масло на москвич... колко масло събира според вас този двигател? Бяха го напълнили до капачката [emoji1]
    В казармата на първото СТО имах няколко такива случая . За да не стават грешки разчертах няколко 12 литрови пластмасови лейки и раздавах маслото според камиона
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #77
      От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

      Това със сипването на масло сега като се замисля ми се е случвало в сервиз.Купих преди години за Punto 1.2 16V 2001 масло от един сервиз и ми предложиха безплатна смяна и аз го оставих да му сменят маслото.Колата събира 3.5 литра според сервизното ръководство.Когато погледнах пича налял почти цялото съдържание на 5 литровата туба и после кво да прави източи малко.
      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

      Коментар


      • #78
        От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

        Не бъркайте грешки от разсеяност с неукост. Пратих темата на моя майстор и си призна, че въпреки, че е сменил стотици накладки веднъж му се е случило да ги сложи на обратно. Като знам аз колко съм разсеян понякога и какви глупости правя... чак си помислям, че някой върви след мен да ми бърка нещата, не вярвам, че съм способен на чак такива грешки като ги видя .
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #79
          От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Яко. ................... Да му мисли следващият който ще разглобява.
          Мислих му ама не много.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01365.JPG
Прегледи:1
Размер:631.9 КБ
ID:5750601

          Коментар


          • #80
            От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

            Заварката е ясна. Каква е идеята да се среже корпуса?
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #81
              От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

              Раздатката беше с оронени зъби ,корпуса беше счупен и въобще не беше за пазене. Флекса беше най бързото решение е и малко варварско амааа!

              Коментар


              • #82
                От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                Ясно. Междиния диф не остана ли поне?
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #83
                  От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                  Днес един приятел който кара Cherokee XJ му омръзна да прави всеки ден падащата му от пантите предна дясна врата и кво да прави...завария.
                  Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                    Сещам се за един лаф: "Когато на човек му изневери жената или счупи колата, да не му се присмиваш, щото то...стига"
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #85
                      От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                      Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                      Раздатката беше с оронени зъби ,корпуса беше счупен и въобще не беше за пазене. Флекса беше най бързото решение е и малко варварско амааа!
                      Достоен последовател на Александър Македонски!
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                        Зимата с едни приятели бяхме на заведение.Вече си тръгваме,качваме се на колата на нашият приятел (BMW 316i e36 M40).Един пич от компанията тръгва да си пали цигара,когато усетихме миризма на газ.Шофьорът ни се качи да кара,когато му казахме,че има теч на газ той ни се изсмя,върна колата с метър назад излезе от нея почна да гледа в снега на мястото където беше колата даже помириса снега.Качи се в автомобила и каза:
                        -Абе нищо не тече няма капки в снега и не мирише снега на газ.
                        Става дума за BMW-то на същият мой приятел от по-горните историй за дизеловата центровка и виаграта във филтъра на алфата
                        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                          Ако се чудите колко литра масло може да събере Фолцваген Голф 1 с кубатура 1,1 (мисля, че беше) ама до капачката то е точно 6,5 л. Някъде през 1994 г. беше. На приятел техните му го купиха и се опита да си смени маслото сам. Обажда ми се, защото съм завършил училище по автотранспорт и се предполага, че разбирам малко от ДВГ, та вика не ще да запали, когато отидох гледам двигателя тече от всякъде. Питам го колко масло е сипал? Отговор: Точно колко си трябва, до капачката. Не беше чувал за щека и min. и max.
                          Jeep Grand Cherokee WG 2.7 CRD 2004 Facelift
                          Моят канал: https://www.youtube.com/channel/UCtDVShnVmcfYEPWh8igsSNg?view_as=subscriber

                          Коментар


                          • #88
                            От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                            Хех .. сетих се за един случай зимата към Шилигарника.
                            Карам и един авер (Варналия , нищо лично по-долу ще разберете защо) спрял на платното и се шушняви около колата. Спирам и го питам има ли нужда от помощ - той аа не само вИриги щъ слагам. Вади и тръгва да монтира на задните гуми (обикновено Ауди 80, sans allroad) ... Ми казах му да си направи справка на кои гуми трябва да се монтират веригите и си продължих.
                            Него ден ... пак един негов градски - запецнал на едно заледено наклонче и раздава ръчка, а колата се пързаля назад. Обиколих го из насрещното и лекинко с газчицата си продължавам нагоре. И чувам следното възмутено:
                            - Абье глей го и тоя бьее. Бье ко стаа тука бье!? Ко стаа бье да му е--а майката ? Аз що ни моа въря, пък виж го тоз??

                            Коментар


                            • #89
                              От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                              Ааа, тук може да се видят всякакви неща... От рода - 'днес няма много лед - ще сложа само едната верига'
                              Ама както казва колега - добре е, че хаховците са равномерно разпределени по света - затова няма много вибрации и по-малко гРЪми Обвързването на действия с локация не са съвсем коректни...
                              Опит за бутане от група хора на автомобил, раздаващ здрава газ в лед, и със забравена дръпната ръчна (не замръзнала) бе станал точно в Западна България След няколко дни - повторение на сценката Ама все пак виновникът е близък приятел - простено му е Само дето първия път се оплакваше, че нещо колата (която аз му бях избрал и закарал на собствен ход) не иска да върви на лед и сняг - трудно тръгвала и много въртяла задница
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                                айде и аз да се вкарам в изцепките :
                                накладки е лесно да сложите на обратно ама някой успявал ли е да монтира съединител на обратно ?
                                случая е следния : духнах гарнитура на опел вектра 1,6 моно с прословутата скоростна кутия F13 .
                                Свалих двигателя и в мазата с дебелите книги и със заветните думи "ти или аз", купих ремонтрн комплект и започнах - смяна на всякакви семеринги главата занесена на шлайф, пасване на клапани и смана на гумички.... абе всичко сменено и запова борбата по монтажа обратно - след 4 часа борба да крараме двигателя в скоростната кутия аз издивявам свалям диска, нахлузвам го на шлиците нахлупвам двигателя за три минути, лягам одолу и стягам маховика.

                                да ама не - оказа се че съм успял да го монтирам наобратно
                                следва взиамане на комплект скоби , сваляна на страничния капак на скоростната кутия, изтегляне на остта сваляне на диска и притискателя и връщането им обратно в правилни ред ( на тоя модел при наличието на няколко спец. инструмента и опит можеш да смениш съдинителя за 20 мин без да отцепваш кутията от двигателя )

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X