Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
    Офтопик. Преди да се смееш на хората, че не разбират от коли, се научи да пишеш на български. По-важно е. За справка: https://kaksepishe.com/
    Колега,не се газирай.Щом не пише на "маймуница",сметай го спасенМалко му остава да доучи.

    Коментар


    • #17
      От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

      Аз пък ще ви разкажа истински случай с автосервиз.Имах преди години Нисан патрол.Една сутрин виждам до предно дясно (мисля колело )малка локвичка масло.След вглеждане видях че е текло от ръкава и омаслевена сфера на моста (патрола е с цял преден мост ) изпуснал семеринг.Закарах го на въпросния майстор и му обясних дереджетокакво е.На другият ден си взех въпросното возило и на по-другата сутрин неприятно установявам че пак е текло.Пак в сервиза и направо питам собственика (той беше и майстор тогава)абе вия сменяхте ли нещо.Дааа разбира се ела да покажа и го вдига на подемника.Обаче вика трябва да търсиш нов преден мост бре а сега.Защо естествено питам еми виж сега и ми посочва сферата на моста.Виждаш ли тези язви (леки следи удряли са камъчета)да казвам еми ето.Аз какво ето еми трябва да се смени.Чудих се ,маях се и направо абе вия какво,как и къде сменихте.Въпросната личност ми посочва..............дунапрененият чистач на сферата. Защо аджеба питам сменихте и чистача еми от там течеше.Тогава ми светна вия вътре разглобвахте ли,сменяхте ли семеринг, не аз защо еми защото от тук течеше и пак посочва злополучния чистач.Не ми се мисли ако бях с неговите познания до къде щяхме да стигнем най вероятно до нов мост. Случаят е абсолютно достоверен имам и други приключения снего(въпросният човек е и собственик на голям сервиз в нашия град)

      Коментар


      • #18
        От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Абе какво разправяте за квалификацията на потребители - те не са длъжни да знаят.....
        Обаче следната случка ме бе втрещила и афектирала:
        Официален сервиз на световен автомобилен лидер. Отивам със служебен автомобил с чуждестранни номера за друг проблем, но решавам да взема и предни чистачки. Тъй-като автомобила наистина ми бе чужд (просто чуждестранни партньори бяха закъсали във Варна), не знаех нито размери нито нищо, но модела на автомобила си е доста разпространен.
        И с приемчика протича следният разговор:
        - Дайте и комплект предни чистачки
        - трябва да видим талона - VIN и т.н.?!!!
        - ок - ето ви го - много сериозно работите, щом за едни чистачки се иска VIN
        - еми така е при нас - всичко е на компютър..... Ааааа, според компютъра този модел няма чистачки - не можем да ви помогнем....

        Опитах се да ги убедя да погледнат през прозореца и да се убедят, че колата си е с чистачки, които са си заводско изпълнение, ама безуспешно

        А в кръга на шегата - блондинка отива в магазин и търси част 710... Продавача с удивление (за квалификацията на блондинката) се опитва да изясни какво точно има предвид блондинката...
        И накрая разбира
        [ATTACH=CONFIG]909031[/ATTACH]
        Това е самата истина, понеже в Кия моите чистачки са 140 лв.или поне бяха,си имам вин номера на Хюндай и30 и с него в Хюндай,същите чистачки за 40 лв. [emoji23]
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          Бяхме ученици, последен курс в техникума, някъде 1999 г. Някои, току що изкарали книжка. Който може идва - с на тате Жигулата, Москвича, аз с Трабанта. На Сашо майка му го кара всяка сутрин с Голф 2-ка, широката броня ... Да обаче спряла да го остави и после колата не ще да запали. "Момчета, ще бутнете ли?" Почваме ние да буатме, останахме без дъх и по едно време онази започва да върти на стартер ... От къде да знае жената как се пали на бутане..? В последствие се разбра, че и е свършил бензина.


          Тук на работата ми, вървя си пеша по алеята, по която се кара съвсем бавно. По едно време чувам някой зад мен раздава яко газ. Една колежка, набива спирачки до мен. Вдига капака "Помагай, нещо мяука ..." "?!?!". Ослушвам се аз, вярно някакво коте се дере, колкото глас има. Та колежката спряла някъде да си свърши работа, и понеже беше зима, някакво малко коте се навряло под корите на топло. Колата е БМВ 118, под капака няма място и игла да пуснеш. Нашата се паникьосала, чуди се какво да прави. Пришпорила колата, ама котето не излиза. Добре, че не се беше навряло между ремъците, че щеше да стане мазало. Един час ни отне да го извадим.

          Тази същата след няколко месеца, идва на работа, БМВ-то трака, пуши, огасна и умря пред работата. "Ми аз идвам от София, на Цалапица (на 20-тина км) светна някаква червена лампа, но аз реших да карам докато спре" Е, спря, свършило маслото, задрали бутала и т.н. Смениха мотора и пак газ до ламарината
          Карам служебен Форд кънект транзит,появи се странна миризма,за зла участ,тоя Форд,предния капак се отваря с ключалка която има собствено мнение кога може и кога трябва да работи.Решихме че някой е забравил сандвичи в колата,преровихме де всичко е възможно,минава седмица,вече сълзи на очите,продължаваме да търсим от къде смърди,ключалката пак не работи.Смърди та се не трае...Бай Слави...Човека дето налива течност за чистачките по колите една сутрин решил да налее и нашата...И вика ква е тая котка ????[emoji15] [emoji15] [emoji15] [emoji15] дето си возите на двигателя?
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

            Стига бе хора! То 50-60%, да не кажем повече от съвременните шофьори не разбират нищо от коли. Ама абсолютно нищо. Например моята жена е шофьор от 20 години, но си няма абсолютно никакъв хабер от колата. Даже предния капак не може да си отвори сама.
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #21
              От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

              Точно така си е Skorpion_BG - съпругата в слънчев летен ден ми се обажда по телефона 'откъде се спират чистачките'
              А то - натиснала лоста на пръскалката по погрешка, и чистачките тръгнали. Е да, ама на нисана чистачките правят няколко маха след като си спрял да пръскаш течност...
              Обаче тъй-като съм инструктирал съпругата на сухо да не пуска чистачки, в момента, в който чистачката направи два маха, и съпругата пак пръсва малко течност и така се получава затвореният кръг
              Иначе отваря капака за да налее течност за чистачките (и то в правилното място )...

              Като стана въпрос за течност за чистачки - един друг бивш колега зимата влиза в офиса и мърмори - нещо много мажат чистачките - уж им налях АНТИФРИЗ?!!!
              Какъв антифриз?! - питам...
              Ами то бе по-евтин от течността за чистачки, пък нали пак няма да замръзва
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
                Ми то и аз като малък купих антифриз за трабанчето на тате. Било е някъде '85 '86-та и пуснали в Мототехника заветната течност...
                Ама е било антифриз и е бил сипан на правилното място,че преди време един беше напълнил разширителния съд на радиатора на един Land Rover със спирачна течност и сменява почти нова водна помпа и куп разправий,че го беше налял почти до горе вместо антифриз със спирачна течност.
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар


                • #23
                  От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                  Не е кола ама... Отивам в Мексико, кацаме, такси, и в марината. Собственика на лодката ме чака, лодката готова, заредена. Вечерта палим и тръгваме. След час мотора гасне. Слизам долу, проверявам, всичко наред. Свалям горивния филтър, мирише на бензин. Гледам тъпо, ама много тъпо- на дока дето е горивото даже нямат бензинова колонка. Вечер е, не съм спал 40 часа /от една лодка, на самолета, и на друга лодка/, топя пръста, лизвам , ми не е "права нафта", баш си е бензин. ?!?! Викам другия, мириши, ближи... бензин?! На платна обратно до марината, с аварийната туба и забити маркучи правим маневрата на мотор. Падам и умирам.
                  На сутринта- бе майка му стара, бензин е. Обаждам се на мой човек, той на марината, там обясняват, че трябва "бомберос" /пожарникари/ да дойдат, да оградим лодката с плаващи заграждения, специална помпа работеща на сгъстен въздух, пожарогасители... Давам $1000.00 на моя човек, да видим дали не можем по мексикано/български да източим резервоара...

                  Точим ние /$1000 вършат чудеса/, и се чудим от де тоя бензин. Отивам до дока, мириша "пищовите", ония ме гледат като "гринго шемет"... Права нафта! Мистерия. От къде стотици литри бензин в резервоар на дизелова лодка лодка, при положение, че на дока има само нафта?

                  Снимам всичко, и звъня на собственика.
                  -Снимай ми касовата бележка от горивото и ми прати снимката на телефона.
                  -Ааа, те са 6-7 бележки, ние цял ден ходихме напред-назад с таксито и тубите до бензиностанцията, докато я напълним. Ама спестихме почти $150.00!

                  Спестиха:
                  Паркинг за деня $200
                  Механик $200
                  Наем на варели $100
                  Такса за изхвърленото гориво $250 /те си го сипаха по колите/
                  Бакшиш за баш шефа $1000 /иначе сме 1 седмица там поне, гринго на зор с лодка.../

                  Друг един ми плащаше само да му покажа как да си запали моторите на 30 метрова лодка- "абе нали е като кола, к'во толкова...". Не му показах...
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #24
                    От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Иначе отваря капака за да налее течност за чистачките (и то в правилното място )...
                    Ааа, тя твоята си е направо механик!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #25
                      От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                      Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                      Ама е било антифриз и е бил сипан на правилното място

                      Коментар


                      • #26
                        От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                        За любител шофьорите съм съгласен да правят грешки,
                        но професионалисти с по 15г. стаж да не правят разлика м/у хидравлична и спирачна течност е върха!
                        Другия случай е със съпругата ми.
                        Кара Киата /парт тайм/и звъни,не иска да върви и не ще да завива!
                        Питам,нещо свети ли на таблото?
                        Не бе,само едно като зелено паяче.
                        Последно редактирано от georgipetkov64; 10-04-17, 22:09.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #27
                          От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                          Преди две три седмици с личния автомобил, давам газ, фучи въздух пропорционално на натоварването(TDI -PD е мотора). Веднага ми беше ясно, че е нещо по маркучи между турбото и интерколер(даже знаех на 99 процента кой точно маркуч). Но нали мързел, липса на условия, и инструменти...търся майстор, та само да му кажа какво е и да го оправи набързо. Хващам един монтьор от нашия сервиз за автобуси, който ремонтира коли на колеги, обаче нещо не му се вярва моята диагноза, та той да видел какво е... Сочи ми една мембрана дърпаща кранче на антифриз, и ми вика че шума е от вкуум Разубедих го, но не възприема моята теория. Извика човека баш началника на сервиза, като най-голям авторитет. Дават газ нещо, гледат, слушат и с още един спец... Диагноза - запушен ми бил катализатора! И те така -аз съм прост шофьор-чужденец, хората са специалисти и не възприемат акъл.
                          Естествено, теглИх им една майна на ум, викнах неволята и си смених сам проблемна гумичка (както се оказа) на стойност 5 евро, на маркуча под кулера.

                          Действието се развива в Германия, сервиза сериозен и всичко правят според дебелите книги (работя за Deutsche Bahn)...

                          А за случки с шофьори съм давал пример - пенсиониран бг полицай, иска да става камионджия в Германия, но тръгва да закача полуремаркета откъм стоновете. И не е виц. И опитите да усвои тази професия продължават вече почти две години, почти без резултат.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                            Ето какво се случва кат човек е недоспал - една сутрин ... викам да си видя на колите чорбичките. Речено - сторено..
                            Отварям на едната кола и гУеам ... нема много течност за чистачки .... ее ми екстра имам си цела туМба от 5 литра ... арее сипвай да има. До нея паркирана и другата кола .. остана ми малко в тубата - викам аре да я долея ... отварям и казанчето едно такова същото на другата кола ... сипвааам .. и некйде кйм края ... бе тва в казана що е жълго - зелено?? ... Въййй ми то било казана на антифриза.ми сега??
                            Ми сега добре че не я бях палил и квот сипах си беше в пластмасовия казан... опитах да извадя казана - ма той кат заварен, викам си са остаа и да го строша .. бахмааму. И с една тъъънка тръба .. аре надоле и смУчи смучи .. кат алкохолик - последния литър вино от бурето. Напих се едно хубу с дъх на .. нещо си , докат го изкарам цялото - после вода - и пак , да не ми е жадно. Та така .. внимавайте в картинката дет се вика.

                            А инак тук не си знаят броя на цилиндрите .. повечето шофери.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                              А да - а пък един юнак - кара нова УАЗ-ка нова на година. (Купихме им ги нови - подарък на една държавна дирекция от братския мерикански народ)
                              Викам му как е колата бе ... миии взе да се усуква нещо - викам я дай ключовете и с един друг взехме да направим едно кръгче. Какво кръгче - волана едва се държи - геврека се откачил почти изцяло .. от дърпане. Викам му кво е тва бе - мии .. не завива иначе.
                              В казана на сервото имаше паяжина. Дай да огледаме още малко и какво да видим - плюсовия кабел на акумулатора беше протрил изолацията и оставаше под 1 мм да може да лепне качествено жилото с капака .. И спирачки немаше ... а бяхме из гората - тоя как я беше закарал дотам ... нямам си идея, а пък дали щеше да върне хората живи - още по-малко.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                                Брат ми пък ходи до сервиза да види какво трака по колата. Оказа се камъче в грайфера на гумата.
                                Миналата година не беше чул силно виещ лагер и конското да си слуша и проверява колата го държи още. Има желание да се научи поне на основните неща и бързо ги учи.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X