Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Коле,маиняй тея капаци то печки,турай браната връз котлона и печи квот ти душа поиска,аз поне така го правя от доста време и съм екстра.И спрех бирата изобщо, а маам само мастика,доматена салата кат за мастика и мръвчета, а и ослабнах,ама умствено .Майтап.

    п.п.Доматена салата за мастичка:Доматки на жулиенчета,чесънче с пресата или счукано и яко магданоз.Редиме доматките ,после чесънчето,после сол и олио или зехтинче/според вкуса/и накрая магданозче на богато.Може и неква рибка отстрани.

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Само да кажа, че още с първото загряване и капака се отмириса. Пипера се опече, макар и малко бавно-котлона е стар, и горелките не горят както трябва. Ще се сменят За да може капака да се нагрява яко.

      В скоро време ще метна няколко меса отгоре му...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Аууу... за кауф шкембето съФсем пресни отзиви. От преди три-четири деня. Е, три води му смених и пак си фуни. Ужс!
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          ...
          Ма то и аз съм се захванал с отслабване, та тези мръвки ще са ми противопоказни, та ще видим.

          За 3 месеца съм свалил 6 кила, това само от драстично намаляване на количеството храна. Иначе си ям всичко което ми е сладко, но се въздържам да не преяждам.

          Вечер с бирата май не ми се удава много, ама пък с една баничка закусвам и обядвам.

          Не вярвам в разделните хранения, черния хляб и хималайската сол.
          Няма да са.

          Яж си, но забрави за "манжа с ляб", пилешко и птиче.

          Повярвай.

          Салата, мръФка и ракийка е перфектната диетична вечеря, но без ляб.

          ... но каквото и да правиш, трябва да не е насила.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Джо, ако не си забелязал-по нагоре писах, че не вярвам в разделното хранене.
            Вярвам в обикновената, скучна наука.
            А тя казва, че приетите калории ако не се изразходват-се натрупват в тялото-затлъстяване.
            Ако приетите калории са по-малко от ежедневно изразходваните-отслабване.

            Ся, има вариации колко от поетата храна се превръща в усвоени от организма калории, там е и разликата между дебели и слаби, там е и разделното хранене, но пак казвам- не е това истината.
            Единствено вярното е елементарната аритметическа сметка-"плюс калории-минус калории". Вариациите просто допринасят за това, че от поетите 1000 калории, от организма да се усвоят 700, а не 800. Примерно.
            Та си ям хляб, и банички, и милинки, както и месо, млечни неща, с все кюфтета, салами и пушени меса, яйца, масло, и каквото ми дойде на ум, но се ограничавам в количеството. Което е и ограничение на поетите калории.
            Ако започна да бягам сутрин-килограмите ще се топят като сняг през Май, но не бързам-все пак отслабването е процес, а не случка.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Импровизиран обяд, иницииран от прибрали се отшелници и респективно единодушно одобрен. Менюто е салата от пресни магазински миди, задушени в бяло вино с магданоз, чесън, пр.лук,зехтин и лимон. За пред и основно ястие бланширании замръзени пролетни охлюви, сега сварени и запечени в малко масло, пресен лук, чесън и лимон. Второ блюдо- панирани. Съпътства бистра рибена чорба от костур, платика, каракуда и глава на бяла риба(останалата се пържи). Отделно допълнително девесил- един не яде. Бяло шардоне от разградско с уговорката да се почва без концентрат (има наличен),бира не е купувана, пък ще видим. Децата ядат всичко.
              Абе колега, това е бетер гурме /доколкото аз влагам смисъл в тази дума/

              Кольо
              От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци


              ама пък с една баничка закусвам и обядвам.
              Грешка!
              защото
              Вечер с бирата май не ми се удава много,
              Доколкото съм слушал колкото едно шкембе е по-стерилно измито, толкова вкуса на чорбата е по-калпав.
              Естествено не става въпрос да се слага със се съдържанието
              Хубаво изчегъртване и измиване с гореща вода върши работа.
              П.П. Жена ми прави второто в класацията ми най-добро шкембе-чорба с шкембе от магазина. Майсторлъка е в запръжката.
              Първото в класацията е на пазара в гр. Оряхово при бай Пешо бивш пожарникар /ако още е там и работи/.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ...така си правих червата...
                O-o, за черва лекции мога да изнасям - с практически занимания за нагледност, от ваденето с л@йната, до пълненето. На цигарена хартишка ги правя!
                Обаче шкембето...

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Във всеки голям месарски магазин има прясно телешко/говеждо шкембе, то си е поизмито, не е баш само нарязано. Режеш на по-големи парчета и миеш със гореща вода и попетъркваш с ръце, махаш с нож некоя ципа или боклук ако има и слагаш в тенджерата. По-големи да са парчетата, защото после по-лесно се вадят, за да се нарежат на малки късове и да се върнат в бульона. 5-5.50 е килото навсякъде, две кила ти вършат работа за една стандартна тенджера под налягане. Пълниш 3/4 вода, затваряш клапана и на макс. мощност, след като "засвири" парата, намаляваш огъня и два часа вариш. После вадиш, режеш, връщаш, сипваш литър млекце, запържваш в тиган 4 ч.л брашно и също толкова червен пипер и сипваш от бульона в тигана като бъркаш интензивно , докато се получи рядка каша, сетне сипваш в тенджерата като отнова бъркаш, кипва и готово...,а и сол де ,на вкус..Чесън си начукал с оцет отделно и лют пипер...Ако не намериш, в Метро има в хладилниците калъпи по 2-3 кила дълбокозамразено вносно, ама ми е постно, а и се минаваш- много вода има в него..
                Тъй де, тъй. Дет са вика - това го знае всяко хлапе. Ма хич и далеч не е достатъчно напрактика (мислех си, че ще ми кажеш нещо дето не го знам, а то пак си е системата: "едно от пет").
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение

                  Тъй де, тъй. Дет са вика - това го знае всяко хлапе. Ма хич и далеч не е достатъчно напрактика (мислех си, че ще ми кажеш нещо дето не го знам, а то пак си е системата: "едно от пет").
                  Е ако си търсиш некой дето ще ти измие шкембето, тука акъл не мога да ти дам...Иначе- шкембеджииници бол...
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Е ако си търсиш некой дето ще ти измие шкембето...
                    Съвсем не.
                    Но това (резултатите му напрактика):
                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    ...миеш със гореща вода и попетъркваш с ръце, махаш с нож некоя ципа или боклук ако има и слагаш в тенджерата.
                    Некси не ми уйдисва на концепцията (за работи, дето да си ги слагам в устата...).
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      Абе колега, това е бетер гурме /доколкото аз влагам смисъл в тази дума/ :very_
                      То май натам отива, щом всичко това почнахме да го броим за деликатес. Човекът, в частност и ние също имаме съществен принос, но да сме живи, здрави и на самоход, па все ще се оправим
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Джо, ако не си забелязал-по нагоре писах, че не вярвам в разделното хранене.
                        Не си прав Коле не си прав.
                        Разделното хранене е 1000% работещо - поради химията на процесите извършващи се в стомаха. Приеми го на доверие защото е много сложно за обяснение и възприятие.

                        Проблема е че колкото по разделно толкоз по невкусно и по малко те държи.
                        Кой не обича мусака примерно дето е най най вредна според разделното хранене.
                        Друг проблем е алкохола дето не се вписва там
                        Абе като цяло разделното иска железна воля и не е за слабаци като мен
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Я кажете КАК ОБРЪЩАТЕ агнешки / ярешки ЧРЕВЦА ? Навремето един познат закла стадото кози, гледано от баща му, който беше получил инсулт и вече не можеше да ги води на паша. Предложи някаква супер-тънка цена и му казах, че купувам седем ярета ама да ми ги държи във фризера си на село, щото нямам място за толкова и да ми ги носи поетапно. Та, носи ми той първото яре и ми обяснява: "Това е шкембето, то ярешкото е много по-чисто от агнешкото, измиваш го там с четка, фъргаш първата вода от варенето, ако много ти мЕрише, това са червата, те трябва да се обърнат, жена ти знае как..." Аз му викам: "Как се обръщат? Жена ми не знае?" А той избухва в смях и отговаря "Айде стига си разказвал хуморески!" Та, намерихме някаква стара готварска книга, четохме-четохме, накрая жертвахме един молив и на него като "демо пред негри за ползване на презерватив" нахлузвахме чревцата, след което ги обръщахме, за да ги измием и после накиснем в солена вода с оцет и т.н. Справихме се, де, но ми е интересно така ли се прави (щото ме гложди един подозрениЙ, че не е баш така) ?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Бе, я дай по подробно нещо за мидите. Аз миди съм ял само на морето по класическата каубойска рецепта (там с ламарините) - и са отвратителни (с извинение). Също и консерва пушени (марка намкъфкойси кайзер), е тия биват, ма са нещо като 20 кинта за нема 100-ина грама (със соса и прочее).
                            Не си купувайте шкембе от Кауфланд! Едно такова симпатично, посварено, понарязано - и ф-фуни, фуни, фуни...
                            Рецептата е лаишка, защото явно е някаква импровизирана компилация от кой какво запомнил от баба си или някъде, но в зависимост от сезона и улова се справя с охлюви (варят се повече), гъби, раци и жаби,а и се приема от ядящите такива неща. А и ония, дето ги боготворят имат и подобна рецепта.
                            Мидите трябва да са пресни,затворени. Слагаме ги в студена вода за 15’-20’ и с твърда четка ги почистваме добре. Отстранява се брадичката с която мидата се захваща, като се дръпне рязко по продължение на мидата към тясната страна. Измиват се хубаво, отворените се изхвърлят и се слагат да се варят в широка тенджера със 100-150 мл бяло вино, като периодично се бъркат/разклащат. Отворените са готови, може да се вадят поетапно. Неотворениге за ~5' се изхвърлят.Отваряш, вадиш мръвката и слагаш в съд.
                            Поливаш обилно с лимон, сол, черен пипер, магданоз, зехтин и чесън. Може и една идея ситно нарязан лук, по-добре пресен. Или панираш, готвиш на яхния, с ориз и др. От това зависи и дали ще сложиш още нещо (чесън, лук, пипер, билки) във виното при варенето. Бульонът е чуден и се ползва в последващите манджи.
                            Шкембето от младо телешко, агнешко а и другото им не добро.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Първом да кажа, че споделям опит, а не го натрапвам.

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Джо, ако не си забелязал-по нагоре писах, че не вярвам в разделното хранене.

                              Вярвам в обикновената, скучна наука.
                              А тя казва, че приетите калории ако не се изразходват-се натрупват в тялото-затлъстяване.
                              Ако приетите калории са по-малко от ежедневно изразходваните-отслабване.


                              Ся, има вариации колко от поетата храна се превръща в усвоени от организма калории, там е и разликата между дебели и слаби, там е и разделното хранене, но пак казвам- не е това истината.
                              Единствено вярното е елементарната аритметическа сметка-"плюс калории-минус калории". Вариациите просто допринасят за това, че от поетите 1000 калории, от организма да се усвоят 700, а не 800. Примерно.
                              Та си ям хляб, и банички, и милинки, както и месо, млечни неща, с все кюфтета, салами и пушени меса, яйца, масло, и каквото ми дойде на ум, но се ограничавам в количеството. Което е и ограничение на поетите калории.
                              Ако започна да бягам сутрин-килограмите ще се топят като сняг през Май, но не бързам-все пак отслабването е процес, а не случка.
                              Забелязах, и точно затова ти го написах да повярваш, щото работи,
                              но както и Росен е написал, разделното хранене е много скучно (особено за човек като мен, който гони вкус и качество, а не количество) и изключва почти всякаква национална маджа.
                              ...
                              Аз също, и понеже в момента имам проблем с изразходването, се съобразявам с приемането, което гледам да е възможно по-изчистено от неправилна (и обикновено вкусна ) храна.

                              Разбира се, всеки организъм е различен, а и съответно така реагира,
                              и като кръстосваме опит ще намерим точната формула, която винаги е някъде по средата.
                              ...
                              Процес е, и който го разбере ще му се случат нещата без разочарования от нереални очаквания.

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Не си прав Коле не си прав.
                              Разделното хранене е 1000% работещо - поради химията на процесите извършващи се в стомаха. Приеми го на доверие защото е много сложно за обяснение и възприятие.

                              Проблема е че колкото по разделно толкоз по невкусно и по малко те държи.
                              Кой не обича мусака примерно дето е най най вредна според разделното хранене.
                              Друг проблем е алкохола дето не се вписва там
                              Абе като цяло разделното иска железна воля и не е за слабаци като мен
                              Е това ми е проблем - скуката в храненето, щото за мен не е физиологична нужда, а кеф.
                              ... както и всичко друго в живота, ма е друга тема.

                              Не, алкохола не е проблем, а количеството му, а и отделно много хора бая си "мезят", което вече е проблем.

                              И един тъп пример:

                              Някой от вас да познава истински пияница ( или алкохолик) който да не е слаб ?
                              ...

                              Това леко отклонение има пряка връзка с темата като последващ резултат, та дано да е полезно.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                За мидички да си кажа аз, че ми аресват и често права. В широк и дълбок съд слагам 1-2 лъжици зехтин, запържвам за 30-на секунди 4-5 скилидки чесън на едро. Слагам измитите и изчистени миди, с черупките, сипвам бира или вино, в зависимост какво съм си отворил и захлупвам. Ма къде половин чаша, не повече, че и те си пускат. Бърка се от време на време. Като се отворат черупките, след 5-6 минути, черен пипер, прясно смлян се слага и голяма бучка масло. Пак бъркане минута-две да се разтопи и усвои маслото. Ръсене обилно с магданоз, бъркат се последно и се махат от огъня. Това, съчетано с пържени картофи и прясна бяла франзела, за топене на соса, си е кулинарно чудо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X