Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Случка с куриерска фирма (преместено от Вицове)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Случка с куриерска фирма (преместено от Вицове)

    Истинска случка от днес (подчертавам - не е виц)

    От голяма, реномирана куриерска фирма ни връщат пратка - не могат да намерят посочения адрес. Дотук добре - случва се, някой сбутан офис-гараж в малка квартална уличка и т.н. Малък детайл - конкретната пратка е адресирана до...... АЕЦ Козлодуй !!!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kozloduy_01.jpg
Прегледи:1
Размер:156.4 КБ
ID:6022643

    Как ли са го пропуснали...
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    От: Вицове

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    Истинска случка от днес (подчертавам - не е виц)

    От голяма, реномирана куриерска фирма ни връщат пратка - не могат да намерят посочения адрес. Дотук добре - случва се, някой сбутан офис-гараж в малка квартална уличка и т.н. Малък детайл - конкретната пратка е адресирана до...... АЕЦ Козлодуй !!!



    Как ли са го пропуснали...
    Лесно. И аз съм го пропускал, входа е на такова шибано място, че ако не знаеш къде е, просто решаваш, че пътя е затворен. Друг въпрос е, че на пратката задължително се пише телефон...
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #3
      От: Вицове

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      .... входа е на такова шибано място, че ако не знаеш къде е, просто решаваш, че пътя е затворен....
      Или просто спираш първия минувач/автомобил и питаш "извинете, къде е входа" - все пак се предполага да си професионален куриер (не ти де), а не разносвач на сладолед. Ма той не входа не е намерил, АЕЦ-а като цяло му е убягнал на завалията.

      Същите тия комици миналата седмица ми връщат пратка. На пратката пише "Гр. Видин, Индустриална зона, ул...... и т.н.". На плика ръкописна забележка "Такъв адрес в гр. София не съществува"....

      Ако колежките не са изхвърлили пликовете, утре ще ги сканирам и ще ги кача.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #4
        От: Вицове

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Истинска случка от днес (подчертавам - не е виц)

        От голяма, реномирана куриерска фирма ни връщат пратка - не могат да намерят посочения адрес. Дотук добре - случва се, някой сбутан офис-гараж в малка квартална уличка и т.н. Малък детайл - конкретната пратка е адресирана до...... АЕЦ Козлодуй !!!

        Как ли са го пропуснали...
        Има един тънък момент в АЕЦ Козлодуй. Има пропускателен режим, КПП-тата са на около километър-два от "входа" и не всички "реномирани" куриерски фирми имат пропуски.
        Доколкото имам наблюдения май са само Еконт, Спиди и DHL.
        Последно редактирано от javoresku; 12-08-13, 21:42.
        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
        Walter Rohrl
        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

        Коментар


        • #5
          От: Вицове

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Ако колежките не са изхвърлили пликовете, утре ще ги сканирам и ще ги кача.
          Качи ги, с логото на "куриерите"- да се посмеем малко. Макар че по-скоро е за рев положението!

          Коментар


          • #6
            От: Вицове

            Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
            Има един тънък момент в АЕЦ Козлодуй. Има строг пропускателен режим на около километър-два от "входа" и не всички "реномирани" куриерски фирми имат пропуски.
            Доколкото имам наблюдения май са само Еконт, Спиди и DHL.
            Твърде възможно (фирмата не е сред изброените, но си е голяма и реномирана без кавички). Само дето обратната връзка не е "Върнаха ме от КПП-то, щото нямаме право на достъп" (а дори и тук си има варианти - моля приемете пратка за г-н Х, един подпис тук на товарителницата и сайонара), а "Не намерих адреса".

            П.С. Оспамихме темата....
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #7
              От: Случка с куриерска фирма (преместено от Вицове)

              Е, той ако се е разходил до центъра, огледал се, почесал се и си казал "Б@х м@@ му, тук АЕЦ нема" е нормално. И все пак трябва да е дошъл откъм Лом и да се е върнал пак натам, че ако идва откъм София трябва да е гледал все наляво, че ако гледа направо ще го види. Да не говорим, че трябва да направи един ляв завой, за да не се натресе в КПП-то.

              Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
              Има един тънък момент в АЕЦ Козлодуй. Има пропускателен режим, КПП-тата са на около километър-два от "входа" и не всички "реномирани" куриерски фирми имат пропуски.
              Доколкото имам наблюдения май са само Еконт, Спиди и DHL.
              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              (а дори и тук си има варианти - моля приемете пратка за г-н Х, един подпис тук на товарителницата и сайонара)
              КПП-тата се охраняват от полицаи и няма вариант да приемат пратка. Но щом се знае човека или звеното, куриера може да се обади да дойдат да си я вземат или да бъде пропуснат. На всички КПП има вътрешен телефон.
              Последно редактирано от silverfox; 13-08-13, 06:04.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Случка с куриерска фирма (преместено от Вицове)

                КПП-то изобщо не е драма за приемане-предаване на пратка.
                Има 3 варианта:
                1. Пускат те вътре след регистрация да отидеш при лицето, което трябва да получи.
                2. Лицето идва до КПП и получава.
                3. Охранителят от КПП я получава вместо лицето.

                НЕнамирането на КПП-то на АЕЦ-а излагация тип "ташакус максимус". Една куриерска фирма, която държи на името си, не може да си позволи такова нещо. Най-малкото, което трябва да направи, е да уволни куриера, който е натворил този бисер.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #9
                  От: Случка с куриерска фирма (преместено от Вицове)

                  Те пак като не са го тьрсили в София като оная другата пратка.................
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Случка с куриерска фирма (преместено от Вицове)

                    Най малкото АЕЦ Козлодуй и с размерите на МК Кремиковци и се вижда от доста километри .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Случка с куриерска фирма (преместено от Вицове)

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Те пак като не са го тьрсили в София като оная другата пратка.................
                      Аз в ТУ София.

                      - Постоянно пътувам и това не ми излиза никак евтино.
                      - Откъде пътувате?
                      - От Козлодуй.
                      - А защо не ползвате градския транспорт?

                      ... та да не наистина да са го търсили на улица "Козлодуй" в София?
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Случка с куриерска фирма (преместено от Вицове)

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        ... та да не наистина да са го търсили на улица "Козлодуй" в София?
                        Виж за този вариант не се бях сещал... сега като се замисля - твърде е възможно. Щото и дресирана маймуна от цирка все ще намери АЕЦ-а, особено ако може да чете крайпътните табели...

                        П.С. Доказателствата за резила си бяха налични, но поради редица причини се отказах да ги качвам в темата. Ако искайте вярвайте, ако не - приемете го като виц (то изначално и там го бях пуснал)...

                        П.П.С. Още от същите симпатяги. Обажда ми се клиент да ми вряка, че не си е получил важна пратка. Помолих една колежка да се оправи със случая. Между колежката (К.) и симпатягите (С.) се заформя следната кореспонденция (в сбит свободен преразказ):

                        К. - Един наш клиент се оплаква, че му няма пратката, трябваше да я е получил преди близо седмица
                        С. - Ще проверим и ще ви пишем

                        Минава още една седмица - отговор йок.

                        К. - Пичоуе, ко стаа с пратката ?!?
                        С. - Еми явно сме я пратили на грешен адрес.... (ебахти прозрението !!!)
                        К. - Е убуу де, вижте там на кой сте я пратили, приберете си я обратно, и я пратете на верния адрес !
                        С. - Мииии, то ние не знаем къде реално сме я пратили...
                        К. - И ко праим ся ?
                        С. - Ми ше чакаме тоя дето е получил грешната пратка да се обади и ще я приберем и ще я пратим на точния човек... за наша сметка (един вид - от мен да мине, 'щот сте ми симпатични)
                        К. - И ако човека получил грешната пратка, просто я е метнал в коша, ко праим ? (става въпрос за важна делова кореспонденция - затова ползваме куриер, а не Български пощи)
                        С. - Ми..... не знам

                        К. към мен (устно) - я си @#%#%231#%)&&4 и да не ме занимаваш повече с твоите глупости !!!!!!!

                        Завесата пада, антракт.
                        Последно редактирано от windwarrior; 23-08-13, 20:01.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Случка с куриерска фирма (преместено от Вицове)

                          Същия филм го гледахме във фирмата с Бг пощи не са намерили Техномаркет - Владимир Вазов, а пощенския клон е на има няма 500 метра от него и тогава нямаше другите фирми около него. Живеем в БГ тук може да се случват такива неща. Оправданието беше, че нямат пощенска кутия и не могат да доставят пратката.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X