Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И на мен се случи.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И на мен се случи.

    Здравейте колеги ! Преди седмица и половина ми се случи ПТП, удари ме кола и ми счупи ниско долу подбедрицата на десния крак. Толкова нелепа, даже смешна случка, карам с мотора през центъра на село Дорково и лека кола не спира на стоп и ме удри от дясно в крака. Водача ме видя чак когато скочих на колата.Резултата е два пирона и на татък прецакан събор ( в смисъл не мога нито да отида нито да участвам) и заминала втората половина на годината.
    Бих искал да попитам ако някой е на ясно, дали полицата на задължителната застраховка покрива и такива щети или ще пия една студена вода.

    П.п. Моля модераторите да преместят темата ако не и е тук мястото.
    По добре късно от колкото никога .
    Нула89781нула019

  • #2
    От: И на мен се случи.

    Покрива, но обикновено не минава без дело ако е куц застрахователя. Събирай си вскчики документи, епикризи, престой в болници, болнични и за всичко вземай фактури.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: И на мен се случи.

      Точно така ще направя.
      Тук в нашия край мотора не го имат за превозно средство, няма никаква толерантност. Ходил съм на много места но това тук като нашето го няма никъде.
      Последно редактирано от aptt; 06-07-13, 22:30. Причина: 1
      По добре късно от колкото никога .
      Нула89781нула019

      Коментар


      • #4
        От: И на мен се случи.

        Не е само до мотора. Със същия успех щеше да е и с дете и велосипед. Хората са като замаени на волана..

        Желая бързо оздравяване.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: И на мен се случи.

          Без частен иск няма да станат нещата.При подобен случай с мой познат наехме адвокат около 2 часа след инцидента.При него удара беше от ляво и освен качествено надробения крак имаше и счупена ръка и на доста места по- леки охлузвания и натъртвания.Мотора беше и той в доста лошо състояние.Застрахователите тръгнаха с някакви смешни суми , който не покриваха само щетите на мотора.В крайна сметка с добър адвокат обещетението за имуществени щети беше 2000 лв а за неимуществените (телесните) 40 000 лв.+ болничните разходи!Вярно е , че делото се проточи 5-6 месеца но е смешно да вземеш от застрахователя 800 лв. с ,който да си покриеш и лечението и ремонта на мотора а и още 5-6 месеца да се подпираш на патерици и т.н.
          Uaz 469 2.4 D MB
          KTM 600 ROTAX
          Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
          Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

          Коментар


          • #6
            От: И на мен се случи.

            При моя случай щети по мотора няма никакви защото той се опря на колата както на степенката, защото бях почти спрял. Този заспал "водач" ме видя едва когато му счупих стъклото с каската.Наистина и той караше бавно за което съм благодарен, защото не ми се мисли какво щеше да стане при по голяма скорост.
            По добре късно от колкото никога .
            Нула89781нула019

            Коментар


            • #7
              От: И на мен се случи.

              Че ще се хваща адвокат е ясно но не знам кога , тъй като още не са се обадили от полицията. Казаха ми че ще се прави експертиза и сигурно ще мине време. Не знам да чакам ли още или да действам с адвоката.
              По добре късно от колкото никога .
              Нула89781нула019

              Коментар


              • #8
                От: И на мен се случи.

                Действай!
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: И на мен се случи.

                  Както казах по-горе ние го ангажирахме 2 часа след ПТП-то.Той си ходи периодично до КАТ и следи всичко от близо,подържа връзка с обвинителя и при всеки грешен ход от страна на КАТ или застрахователите се намесва на момента.Ако забавиш ще има допуснати грешки част от който са непоправими и крайния резултат ще е нисък .Успех!
                  Uaz 469 2.4 D MB
                  KTM 600 ROTAX
                  Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                  Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                  Коментар


                  • #10
                    От: И на мен се случи.

                    Почти никой не вижда моториста! Лошо, ама верно. За всичко взимай документи. Предяви претенции за неимуществени вреди пред съответният застраховател. Полицата покрива подобни щети!
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: И на мен се случи.

                      Работата е там че имам само задължителната застраховка, та не знам дали покрива щети като счупения ми крак.
                      По добре късно от колкото никога .
                      Нула89781нула019

                      Коментар


                      • #12
                        От: И на мен се случи.

                        Първоначално публикуван от aptt Преглед на мнение
                        Работата е там че имам само задължителната застраховка, та не знам дали покрива щети като счупения ми крак.
                        Щетите трябва да ги покрие не твоята, а застраховката "Гражданска отговорност" на този, който те е ударил.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: И на мен се случи.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Щетите трябва да ги покрие не твоята, а застраховката "Гражданска отговорност" на този, който те е ударил.
                          Това е така. Вземи си адвокат и си стиснете ръцете на 30 % примерно и повече не се занимавай.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X