Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българо-Американска партньорска проверка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Българо-Американска партньорска проверка

    Опитвайки се за пореден път да подредя разхвърляните си неща, открих един малко архивен материал, който истински ме развесели.

    Преди да го споделя с Вас бих искал да се извиня на дамската част от Форума за присъствието в текста на не толкова приятни думи и изрази. В случая обаче, без тези думи, атмосферата и действието не биха били толкова добре изразени и подчертани. Въпреки това тези думички са с точици .

    Също така е малко дългичко, така че да се чете само ако имате излишно време или искате да се посмеете .

    С поздрав и за всички, които са минали през родната казарма и УВО .... хайде да не казвам годината


    Партньорска проверка


    Секретно!
    екз. единствен

    До
    Контраадмирал Роджър Конър
    Норфолк

    Относно: Отчет за извършена проверка

    Сър,
    Съгласно Ваше разпореждане от 15 Юли 19.. г. получих заповед да извърша учебно проникване в Българска военна база и да Ви предоставя снимки на склад за съхранение на тактически ракети тип Точка.
    Като напътствие Вие ми казахте: Стив, не се съмнявам във Вашата подготовка, Вие сам се равнявате на взвод морска пехота. Не давайте никакъв шанс на българите, на карта е поставена и честта на силите за специални операции. Имайте в предвид, че и български диверсант ще се опита да проникне в нашата ракетна част.

    В града пристигнах с дегизировка на богат английски турист и веднага почувствах зад себе си опашка. Агенти на един едър генерал с бръсната глава ми откраднаха още на летището куфара с личните вещи, тоалетни принадлежности и видеокамера на обща стойност 4500$.
    В тоалетната двама агенти под прикритието на гейове се опитаха да ме ограбят. В последвалия ръкопашния бой заryбих зъба си с вградената инфрачервена камера и GPS на стойност 6300$ . Излизайки от тоалетната видях, че е съсипан и костюмът ми с антирадарно покритие на стойност 10000$.

    Намерих въпросната войнска част и маскирайки се, започнах да водя денонощно наблюдение, излизайки от укритието само през нощта.
    Поделението беше оградено с опъната бодлива тел, около която бягаха кучета с неопределена порода. Те бяха невероятно зли, вечно гладни и хапеха всичко до което можеха да се докопат. Хранеха се с това което могат да докопат в отговорната си за пазене зона. С цел привличане, нееднократно се опитах да ги нахраня с мюсли и сух хамбургер от неприкосновения запас на морския пехотинец, но уви, те категорично отказаха да го вкусят. Предложения салам тип хамбургски местен на стойност 1,5$/ кг също отказаха. Когато Аз им демонстрирах яденето му те ме гледаха с мрачен интерес. И имаше защо. Получих силно натравяне сър.
    Представяте ли си сър да се нахрани с местен аборигенски салам капитан от морската пехота? Длъжен съм да ви доложа сър, че на четвъртия ден, впредвид обстоятелствата с натравянето, свърши запаса ми на американска тоалетна хартия, а походния биоклозет се препълни. Едва оживях, когато се свърши и походния дезодорант и от укритието ми се понесе зловоние от което бягаха и местните цигани.
    За целта се наложи да взема квартира под наем за 12$/ден и да се измия. Позвъних на жена си и и казах че много я обичам. Подключих се към местната телефонна централа с цел подслушване на телефонната линия на войнската част.

    Сър, аз отлично владея литературен български, но българските военни говорят на непонятен сленг, част от който дословно превеждам:
    - Господин капитан, еб...я фатмак пак е за...л службата и бичи карти някъде с други еб..и фатмаци. Новобранките до един са се тръшнали по креватите и хъркат като рязани бургии.
    На което капитанът отговаря:
    - Лейтенант, бомбе недоклатено, ами ти какво правиш да ти го нач....м в три ката??? Направих извод че този сленг не се поддава на дешифровка.

    След крайно неудачния опит с телефона се върнах към кучетата като им предложих гъши дроб от 15$/кг.
    Изядоха го. Започнах да ги храня редовно. След два дни най-съобразителното куче изрови дупка под бодливата тел и по следата ме намери в конспиративната квартира, като започна яростно да лае и да стърже по вратата.
    Не го пуснах от страх да не се демаскирам.
    Псето от яд се изходи пред вратата и се върна към местослужбата си. Лайната ги събрах всичките. Вечерта облякох суперкостюма тип Стелт и го натрих с кучешки лайна. Промъкнах се под бодливата тел.
    Кучетата ме подушиха и широкоотворили очи наблюдаваха придвижването на Голямата купчина.

    Веднага след кучешките къщички лежаха големи продълговати сандъци с руски надпис "Не открывать! Взрывоопасно!" и непознати символи и букви от типа на УВО 91, УВО 93, УВО 98.
    Покрай сандъците мирно спеше часови.
    Не го събудих.
    Отворих един сандък.
    Ракети!! Целите покрити с ръжда. Явно камуфлаж. А къде ли са истинските??
    За всеки случай поставих в сандъка снимка на Доналд Ръмсфелд.
    Затваряйки сандъка се закачих за гвоздей и скъсах суперкостюма.
    Събуди се часовия и извика:
    -Стой кой идва?!!
    Погледна ме, нарече ме глупак, че съм го изплашил и пак заспа.

    В далечината се виждаше ниско и ярко осветено с прожектори помещение.
    Пред него часови и сигнализация с бодлива тел.
    Това е.
    Елиминирах сигнализацията, светлината и часовия.
    Прекъсвайки проводника към видеокамерата забелязах, че това е само обвивка без медна жица.
    Явно действат в автономен режим.
    Опитах се да разбия видеокамерата и след удара разбрах, че това също е камуфлаж, защото тя беше дървена.
    Къде е истинската ... нямах време да търся.
    Пристъпих към вратата с електронна брава.
    Въведох код от лаптопа, бравата зазвъня, забръмча, от нея започна да бие ток, но не се отвори.
    Правилно ни говориха в академията в Норфолк, че българската електроника не се поддава на логика.
    Докато се мъчех с бравата акумулаторите на лаптопа паднаха и се наложи да ги изхвърля (50 $). И да се залепя за тавана.
    Чуха се стъпки на приближаващия часови.
    Той се приближи плътно и почука с приклад по електронната брава.
    - Кой е, ма..а му? - се чу отвътре.
    - Аз бе пе..л.
    Вратата се отвори.
    Всичко беше толкова просто: като навигация по глоубмастер.
    Лепенките обаче не издържаха на екстремалните условия на варосания с паяжна таван и аз паднах, разбивайки телефона за спътникова връзка и самото си ухо на обща стойност 3200$. Дочаках заминаването на часовия от когото се носеше дъх на алкохол, явен признак за наличие на ракетно гориво.
    Почуках с крак по бравата.
    - Кой е пак бе ма..а ви?!
    - Аз.
    - Кой си ти бе пу..а май.а?
    След преминаването на непреводимия жаргон аз си спомних че в такива случаи в академията са ни учили да говорим истината и казах:
    - Стив, от Уисконсин.
    Часовият се досети че зад врата е чужд човек и от любопитство отвори.
    Елиминирах часовия и се огледах.
    Голямо помещение без прозорци и вентилация и надпис "Артелно" .
    Силно се носеше мирис на алкохол.
    На маста голяма чаша, пълна дополовината.
    Oтворенa консерва с надпис "Русенско варено".
    Чували с картофи. Навсякъде.
    Учил съм, че алкохолът е ракетно гориво, но ракетите явно бяха скрити сред чували с картофи.
    Помирисах чашата и направих извод, че това са точно ракети с малък обсег щом горивото се налива с чаши.
    Започнах да разхвърлям чувалите с картофи и намерих желязна туба с надпис "Медицински спирт".
    В това време на вратата се почука.
    - Кой е, ма..а ви - попитах аз
    - Ние.
    Паролата беше неправилна.
    Не отворих. Пак почукаха.
    - Кой?
    - Аве майна, отваряй, баба ти от Мексико е.
    - Грешка, баба ми е родена в Айова.
    - Коой??
    - Отваряй бе бомбе, твойта ма..а.
    Реших да ги примамя и отворих.
    В следващия момент ме тресна един юмрук и ми счупи носа (1000$).
    Съвзех се когато часовите ме изхвърляха през бодливата тел.
    Чух кодираните разговори на отдалечаващите се войници:
    - Аве, майна, отде се взе тоя битник, ма..а му проста, облечен в полиетилен и овалян в кучешки лайна. Баси вонята. Ако фатмака разбере че е влизал в Артелното, освен 10 денонощия арест ще ни бъркат в задниците на цялата рота и познай, старите кучета ще ни пийнат мозъка.

    Болеше ме всичко.
    Суперкостюмът( 100 000$) беше скъсан и овалян в лайна и картофи. Наложи се да го закопая.
    На другия ден заемайки наблюдателния си пост забелязах тримата часови изпънати пред сандъците и един сержант им крещеше:
    -До сега само снимки на голи жени намирах в сандъците, а сега къв е тоя пе.....т, резбите ли обърнахте, ма..а ви?
    Тъй като нямах сили да продължа операцията, преминах към вариант "Б" и се прибрах в базата.
    Всичко разходи по операцията: 530 246$

    Сър, пристигайки в Норфолк се запознах с отчета на диверсанта на разузнавателно управление към ГЩ на Българската армия:
    Той в течение на четири седмици е разглеждал военната част през прозорците на близкия бар, и когато парите му свършили с последните 200$ се хванал на бас с един от американските охранители, че не може да сложи фотографията на дядо си - артилерист от Виетнам на някоя от охраняваните ракети.
    Сержантът поставил снимката и за да вземе 200$ я документирал със снимка на ракетата. На следващия ден от разузнавателно управление позвънили в американската база да махнат фотографията от ракетата.

    Отчетът на българския диверсант изглежда така:
    200$ - самата операция.
    100$ - колата в която е спял понякога.
    900$ - уиски
    200$ - боб по мексикански
    5400$ - разходи по жени с леко поведение
    Общо: 6800$

    В заключение Сър считам, че нашите учения по оцеляване са съвършенно неефективни. Ние сме научени да ядем скакалци, змии, скорпиони и зелена трева. В България това го нямаше въпреки че търсих.
    Тоалетните ни не са в съответствие с бойните нужди.
    Във връзка с това моля да бъда изпратен на двугодишни курсове в България.

    С Уважение:
    Капитан трети ранг
    Стив Маккинли
    Последно редактирано от cveti; 03-05-08, 11:32.
    ... to be continued

  • #2
    До: Българо-Американска партньорска проверка

    ..... Няма да коментирам тъй като работя в БА, но определено има доза истина ! Какъв процент е тая доза това си е друг въпрос !
    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
    [/FONT]________________________________________
    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]
    [/CENTER]

    Коментар


    • #3
      До: Българо-Американска партньорска проверка

      Трябвало е да му покажат как се практикува "Формула 1" в спалното
      Или как се бръсне Ботев
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        До: Българо-Американска партньорска проверка

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Трябвало е да му покажат как се практикува "Формула 1" в спалното
        Това и аз съм го пропуснал, ама предполагам не е много здравословно да ми го показват нагледно.
        ... to be continued

        Коментар


        • #5
          До: Българо-Американска партньорска проверка

          Не е нещо страшно Просто един лежи на леглото и бръмчи, като от врме на време се влиза в бокса за смяна на гуми (таблите на леглото). Обикновено се участва отборно, като интригата е предимно при механиците - бързо сменяне на гуми (табли)
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            До: Българо-Американска партньорска проверка

            Забрави и свалянето на знамето от новобранци в спалното
            MG RACING

            Коментар


            • #7
              До: Българо-Американска партньорска проверка

              Първоначално публикуван от stanislav_7140 Преглед на мнение
              Забрави и свалянето на знамето от новобранци в спалното
              Това пък аз съм го пропуснал
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                До: Българо-Американска партньорска проверка

                Това е култово не го ли знаете
                MG RACING

                Коментар


                • #9
                  До: Българо-Американска партньорска проверка

                  А убииството на Кенеди гладали ли сте го ?
                  А да бутат нарисувана задница на ЗИЛ да запали ?
                  А четиритактов двигател правили ли сте ?
                  Откриване на паметник ?
                  Р.П.(RFF) 0898677590
                  Пътна помощ
                  ДЕНОНОЩНО

                  Коментар


                  • #10
                    До: Българо-Американска партньорска проверка

                    Първоначално публикуван от RFF Преглед на мнение
                    А убииството на Кенеди гладали ли сте го ?
                    А да бутат нарисувана задница на ЗИЛ да запали ?
                    А четиритактов двигател правили ли сте ?
                    Откриване на паметник ?
                    Разказвай де
                    MG RACING

                    Коментар


                    • #11
                      До: Българо-Американска партньорска проверка

                      Убииството на Кенеди :
                      Двама седнали на столове с лице към облегалката и с по едно пласмасово кошче(чисто) на главата, след тях четирима носят една маса и на нея седи един, зад тях още двама на столове, и още един на стол с кожено яке ги чака накъде по коридора !
                      Обяснявам кой какъв е:
                      Четиримата на столовете са полицай от кортежа с мотори; масата е лимузината; четиримата които носят масата са шофьора и охраната; този който седи на масата е Кенеди; а другия с коженото яке е убиеца !


                      Палене на ЗИЛ:
                      Някой рисува задницата на ЗИЛ на дъската в помещението за занятия и всички се нареждат да бутат ЗИЛа да запали !


                      Четиритактов двигател :
                      Нареждат се четирима(по възможност с еднакъв ръст) в редица един започва да пали двигателя и те започват да клякат и да се изправят в реда на палене на буталата !


                      Откриване на паметник :
                      Съблича се един по слипове, качва се на една маса, заема някаква стойка(според фантазията на организатора), покриват го с бял чаршаф, нарежда се целият личен състав (по възможност с цветя) на мястото за откриване, един дърпа чаршафа, пуска се някой военен марш, и всички започват да хвърлят цветя и да ръкопляскат с бурно УРА !

                      А колко още простотии има !
                      Р.П.(RFF) 0898677590
                      Пътна помощ
                      ДЕНОНОЩНО

                      Коментар


                      • #12
                        До: Българо-Американска партньорска проверка

                        Първоначално публикуван от RFF Преглед на мнение
                        А колко още простотии има !
                        Вдигане на знамето:
                        Един новобранец пее химна друг вдига знамето трети скърца като въэжето на знамето,старите се забавляват.
                        Простотия до шия
                        MG RACING

                        Коментар


                        • #13
                          До: Българо-Американска партньорска проверка

                          Смешно е, но вече нямаме ракети "Точка"
                          Толкова за американското разузнаване.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Българо-Американска партньорска проверка

                            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                            Смешно е, но вече нямаме ракети "Точка"
                            Толкова за американското разузнаване.
                            А за какво са ни ракети?
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X