Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дивата страна на колите Лада

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дивата страна на колите Лада - втора част

    Сега ни е много лесно да викаме по ладите.
    Ама който е живял през светлия комунизъм си спомня как боготворяхме ладите.
    За мен те си остават най-добрата кола произвеждана в соц лагера. Показателно е, че още се срещат лади и жигулки тук-там. А допреди няколко години ЛАДА 3107 все още се произвеждаше. Вярно доста остаряла концепция за кола, но щом я произвеждаха-значи има пазар за нея. Което пък показва, че не е чак толкова загубена кола.
    Е, не може да се сравнява със сегашните, а и от по-ранни години коли, ама за годините си беше добра.

    Колата-мечта за много български мъже...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Дивата страна на колите Лада - втора част

      Коле, посмали малко - вероятно 2107
      иначе .. ладата е нещо, което ако някой не е карал, не е български мъж, или руски...
      аз и направих 470 к км, и се прехвърлих на Самара - още 300 к км с нея..

      после взеха да не ми стигат силите, и се прехвърлих към други марки... опозитни

      Коментар


      • #18
        От: Дивата страна на колите Лада - втора част

        Родителите ми имаха първо 2103, после 21063 и накрая 2107. Аз карах само последната. На нея се научих да карам. Тя беше тая с развинтените болтове на маховика.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #19
          От: Дивата страна на колите Лада - втора част

          И аз не съм го гледал и много му се накефих.Викам си щом дроба го е пуснал ще е интересно и затова отворих темата.Аз съм долу-горе от поколението което си падаше по ВАЗ.Даже имах и една 1200S.
          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

          Коментар


          • #20
            От: Дивата страна на колите Лада - втора част

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Ако бобината случайно не се намокри, грижата за тоя дерт се поема от перката на вентилатора, която с потресаваща точност прехвърля водата върху капачката на дистрибутора, което пък води до същия ефект...
            Обичам я тая марка - първата любов (кола) ръжда не хваща..

            Клипа е потресаващо рекламен - яко е..
            С малко безцветен силикон и я правиш амфибия-проверено.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #21
              От: Дивата страна на колите Лада - втора част

              И аз не го бях гледал... Нивата разцепва
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #22
                От: Дивата страна на колите Лада - втора част

                Абе на клипа ладата минава през локвата с голяма скорост, а локвата е къса. Та и да се намокри-все тая, кадрите за рекламата си ги има.
                Верно, че при дъжд се мокреха, ама не си спомням да е било чак трагично положението. Е, ако се кара през река или със скорост като на клипа през локвите-няма как да не се намокри, ама и в това има доза чар-да внимаваш как караш за да не намокриш делкото...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Дивата страна на колите Лада - втора част

                  Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                  щото започвам да ровя обявите за НИВА!!
                  Аз вече съм по-напред от теб- даже си купих ето: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=141723
                  На сърбела майката му е чесането.
                  Борислав Борисов Русе О885 О37815

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дивата страна на колите Лада - втора част

                    С малко безцветен силикон и я правиш амфибия-проверено.
                    По времето, когато изпитвах тия удоволствия, такива химии като силикон нямаше - говоря за 1982 година...
                    После, когато имаше силикон, аз вече нямах ( и никога повече нямаше да имам - така бях решил ) такова нещо.

                    Не се оплаквам, аз имам около 60 000 км с Балкан 50 сс, и безчет часове на картинг-пистата с такова моторче...
                    Това, между другото, де

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дивата страна на колите Лада - втора част

                      Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                      Аз вече съм по-напред от теб- даже си купих ето: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=141723
                      Чакай Ники(скрапа) да се появи,и да видиш как ще ни нахрани и двамата!!
                      Последно редактирано от REGULATOR; 13-12-12, 19:57. Причина: пр.гр
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дивата страна на колите Лада - втора част

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Сега ни е много лесно да викаме по ладите.
                        Ама който е живял през светлия комунизъм си спомня как боготворяхме ладите.
                        За мен те си остават най-добрата кола произвеждана в соц лагера. Показателно е, че още се срещат лади и жигулки тук-там. А допреди няколко години ЛАДА 3107 все още се произвеждаше. Вярно доста остаряла концепция за кола, но щом я произвеждаха-значи има пазар за нея. Което пък показва, че не е чак толкова загубена кола.
                        Е, не може да се сравнява със сегашните, а и от по-ранни години коли, ама за годините си беше добра.

                        Колата-мечта за много български мъже...
                        Всъщност 2107 се произвежда още, в Египет. Аз съм имал 2105, немска -"Рива" с жигулски мАтор-1200 кубика.
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дивата страна на колите Лада - втора част

                          Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                          Аз пък не съм го гледал този клип! Благодаря че ми го показа! И да знаеш, вече си виновен,щото започвам да ровя обявите за НИВА!!
                          Не се бутайте, за всеки има Само мерак да има да я караш

                          Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                          Чакай Ники(скрапа) да се появи,и да видиш как ще ни нахрани и двамата!!
                          Все известен е.... С неговото недолюбство, към тази марка, но вече ни е писнало, аз също не харесвам някои марки, но не го пиша на всяка 2ра тема...
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X