Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще ви се не знаят газовите запалки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ще ви се не знаят газовите запалки

    Не съм виждал толкова много миришещи на гориво бензинови и дизелови коли. Виж, да минеш покрай смърдяща на газ кола по улицата си е ежедневие. Май евтините/неизправни газови уредби и некадърният им монтаж са също така ежедневие ...
    Търси и ще намериш (не беше ли от библията): миризма на бензин в купето на лада нива и по-конкретно:
    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    това някаква шега ли е?
    няма лада, във или около която поне малко да не мирише на бензин...
    Сега сериозно: карал съм жигули на газ, ауди на газ, брат ми кара пасат с газова, баща ми лада с газова и нито една от тях не мирише на газ. Това, че ладата мирише на бензин го отдавам на руския технически гений, защото повярвай ми търсили сме в двигателния отсек и под купето за следи от теч и няма. Остава някъде около резервоара или по-скоро отдушници и др.

    Това, че има коли в които смърди на газ отдавам на абсолютното безхаберие на собствениците им, които рискуват собствения си и на околните живот/здраве.

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/;
    се чудя като е толкоз "убаво" да се кара на газ, защо правят колите на бензин/дизел? И не казвайте, че на запад са богати и не им пука от разхода - напротив, те си правят сметка мно-о-ого повече от нас /и затова са по-богати/...
    По тая логика защо всички зилове са бензинови а? Сигурно щото им е по-евтино или щото на дизел не върви?

    Не четеш където трябва сигурно , ти не караше ли Hyundai: Hyundai to produce LPG Hybrid Avante for Korea, Renault to offer Dacia Logans converted to LPG for free in Italy, EcoFuel World Tour driving around the world on natural gas ...

    Има още много. Дали е по-добро и защо тогава не е толкова разпространено - ми има много примери в историята и може би най-известните са Chrysler EV1 или VHS срещу BetaMax.

    Коментар


    • #17
      До: Ще ви се не знаят газовите запалки

      Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
      Има още много. Дали е по-добро и защо тогава не е толкова разпространено - ми има много примери в историята и може би най-известните са Chrysler EV1 или VHS срещу BetaMax.
      Или Apple и Microsoft...
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #18
        До: Ще ви се не знаят газовите запалки

        не ми ги хвалете - сега карах зад едно такси есперо - направо не се дишаше! и това при положение, че колата ми е активен филтър и като мина покрай някой камион през облак черен дим в купето не мирише въобще... тоя днеска сигурно 50% от газта я е ползвал за аромат...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          До: Ще ви се не знаят газовите запалки

          Всичко е от "Сиромашията" (за съжаление главно в Главата) Хората си взимат НАЙ-ЕВТИНАТА Газова уредба, монтират им я също за "без пари" и после - Харчила много - ми тя просто си изпуска - Смърди - не изгаря подаваното гориво (защото е много в повече) ....
          Аз само веднъж съм слагал газ, но се напънах и взех най-добрата (която намерих) и колата НЕ миришеше, не харчеше повече от на бензин и вървеше колкот с бензина, но от тогава Газ не съм слагал и не ми се иска, по-сложна потдръжка, навлизат и законовите ограничения, а и наистина при повреда (нещата се чупят - случва се и в най-добрите американски семеиства) наистина има по-голям шанс да се нанесът сериозни щети - Клиниките по изгаряния имат доста пациенти за съжаление;(!

          Коментар


          • #20
            До: Ще ви се не знаят газовите запалки

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            не ми ги хвалете - сега карах зад едно такси есперо - направо не се дишаше! и това при положение, че колата ми е активен филтър и като мина покрай някой камион през облак черен дим в купето не мирише въобще... тоя днеска сигурно 50% от газта я е ползвал за аромат...
            Е ти намери зад кого да караш . Те бакшишите са известни с полаганите грижи за използваните МПС-та.

            Коментар


            • #21
              До: Ще ви се не знаят газовите запалки

              аз вече 60 000 км. с фронтерата на газ не съм усеил миризма, преди със сеат Ронда още 120 000 пак не миришеше, преди това мазда 626 200 000 никаква миризма. Но на някой може да им харесва да им мирише знам ли.....
              no signature no problems

              Коментар


              • #22
                До: Ще ви се не знаят газовите запалки

                Ами широкоразпространено сред таксиджиите схващане е, че например каретата на полуоските трябва да се пълнят със смес от грес и... дървени стърготини Какво остава за газта, която изисква прецизно регулиране.
                Освен това съм забелязвал, че са фенове на драстичното свиване на всмукателния отвор, което също си е простотия
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  До: Ще ви се не знаят газовите запалки

                  Принципно никога не съм харесвал газовите уредби. Карал съм, но все чужди коли и съм бил на мнение, че не си струва проблемите. Ама не щеш ли джипа го взех с вече монтирана, не намерих толкова здрав и не прехвърлян няколко пъти с пълномощни без такава. Мислех и да я махам, ама ме домързя. Сега при тая драстична разлика в цените взех да пробвам как е. Грамотно е монтирана. Ловато. Не мирише. Не се усеща никаква разлика във вървенето, а и разликата в разхода с бензина да е примерно 100 грама на 100 км. Чак взех да се замислям и за другата си кола да слагам, не че ще забогатея от спестените пари, но просто някак си ме човърка нещо като видя 2 лева цена на бензина, а и като се сетя, че излишакът от последното вдигане на акциза отива за бюджет за нови танкове, а не за пътищата да кажем...
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ще ви се не знаят газовите запалки

                    Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                    Е ти намери зад кого да караш . Те бакшишите са известни с полаганите грижи за използваните МПС-та.
                    това беше от левия завой на светофара преди Окръжна болница докато излеземе на Цариградско - направо ми се догади - досега не ми се беше случвало такова нещо!

                    ако ми попадне джип на газ /в което се съмнявам/ то е ясно, че няма да сваля АГУ-то... ама такива ексцесии като да искаш да махнеш дизеловия мотор и да сложиш бензинов на газ, щото било по-добре...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ще ви се не знаят газовите запалки

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      това беше от левия завой на светофара преди Окръжна болница докато излеземе на Цариградско - направо ми се догади - досега не ми се беше случвало такова нещо!

                      ако ми попадне джип на газ /в което се съмнявам/ то е ясно, че няма да сваля АГУ-то... ама такива ексцесии като да искаш да махнеш дизеловия мотор и да сложиш бензинов на газ, щото било по-добре...
                      Ммммне, искам да махна мотора и да сложа батерии, ма е много скъпо сега. Ще почакам година две пък тогаз .

                      Не казвам, че АГУ-то е панацея, просто за всяко нещо се мисли спрямо конкретната обстановка и приоритети на собственика.

                      Не я отписвайте (газта) с лека ръка, само защото някой не ще да дава пари да си оправи течовете, щото колко такива има дето правят димни завеси зад себе си .....

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ще ви се не знаят газовите запалки

                        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                        Всичко е от "Сиромашията" (за съжаление главно в Главата) Хората си взимат НАЙ-ЕВТИНАТА Газова уредба, монтират им я също за "без пари" и после - Харчила много - ми тя просто си изпуска - Смърди - не изгаря подаваното гориво (защото е много в повече) ....
                        Да, в ръцете на някои хора газовата уредба е като да дадеш на луд картечница!
                        А също и - казаха им да си вземат светлоотразителни жилетки за екстрени случаи, а те си ги наслагаха по облегалките, че и по две!
                        С топ не можаха да ги накарат да карат през зимата на фарове, а сега пък не ги изключват....
                        И още примери... за сиромашията в главата...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ще ви се не знаят газовите запалки

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          С топ не можаха да ги накарат да карат през зимата на фарове, а сега пък не ги изключват....
                          Напротив - откакто не е задължително /през лятото/ карат без фарове и в 10ч вечерта!
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ще ви се не знаят газовите запалки

                            Аз лично не съм забелязал улиците да се носи смрад на газ, а коли на газ много. Но като карам след някой камион тогава не се диша. Инциденти с взривени газови уредби изобщо не са често срещани, не че няма, но са единични случаи, особено на фона на ежедневната касапница по пътищата. Освен това отскоро позатегнаха, контрола за узаконяването на газовите уредби, дано да има ефект. Аз карам на газ и икономията която постигам е значителна спрамо дохода ми и себестойността на колата. Иска ми се да не губя от багажното пространство и да не усложнявам допълнително нещата в колата но...... не мога да си го позволя. Освен това до колкото съм чел по въпроса с газ замърсяванвто е мноооооого по малко.
                            О899 2б2 1З2

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ще ви се не знаят газовите запалки

                              При теч в газова уретба газта се изпарява, докато при бензина това става значително по-бавно, респективно опасността е по-трайна.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X