Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как ми се случи рибарска слука, без да съм рибар и в забранена за риболов река.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как ми се случи рибарска слука, без да съм рибар и в забранена за риболов река.

    Та значи, имам си колега. Не знам какво се е случило в душата му или в семейния му живот, но на 30+ години той реши да стане рибар (за разлика от всички други рибари, които познавам и които са рибари от деца). Това преди половин-една година. Естествено, накупи такъми, заседна в риболовните форуми, а почти всяка събота - по реките и вировете. Бяха му дошли идеи да си пазарува Нива (още по-лошо - нова), но аз тактично го разубедих, знаейки му техническата грамотност. Това не му попречи да се интересува от моите джипки и настоятелно да ме кани на неговите си излети. Толкова за предисловие.

    И така, за предната събота беше планиран не риболов, а зарибяване (т.е. проспах риболова рано сутринта). Беше ми обяснено, че е много важно да дойда точно аз. Още с идването ми се наби в очите драстичната разлика от нашите разходки - другият най-проходим беше Рено Колеос, той и единствен 4х4. В тази дружина УАЗът изглеждаше като възрастен динозавър с очила (булбар) и изплезен език (от лебедката), ококорен (7" кръгли фарове) от изумление в компанията на невръстни аниме-герои. Които аниме-герои обещаха да не карат бързо - всичките 2500 малки рибки бяха при нас, а и последният участък от пътя не беше точно като в японската анимация. Възрастният динозавър пък обеща да пази мисията в дълбока тайна - врагът (бракониерите) вече знаеха какво правим, но не трябваше да разберат най-важното - къде! Така и не включихме предния мост, но аниме-героите постепенно отпаднаха, прехвърляйки товара си на дедо УАЗ. Плис-плис-плис-плис-плис-цамбур-цамбур по завоите, стигнахме на правилното място и изпълнихме ритуала по даването на живот на реката (той сам по себе си интересен, но за него - друг път).

    А на една разливна тераса аз си намерих ето това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:knife.JPG
Прегледи:1
Размер:156.6 КБ
ID:5926570
    Рибарите, по определение суеверни хора, ме посъветваха да пусна монета на мястото, а аз, нали него ден бях в техния свят - пуснах.

    Ръждата практически е ликвидирала нитовете на калъфката, но по острието ръжда нямаше. Беше и остро. Дръжката е отливка + някаква пластмаса. Изобщо, по моите критерии, съвсем приличен, макар и прост инструмент.

    Аз никога досега не съм имал нож за носене, но това беше явен намек от съдбата. Сега остава само да измисля в какво да го нося - тази калъфка определено си е изиграла ролята.
    Последно редактирано от Ясен; 22-04-11, 23:51.

  • #2
    От: Как ми се случи рибарска слука, без да съм рибар и в забранена за риболов река.

    Ясене, Пепи Петракиев е твоят човек.
    Ще ти го стъкми за чудо и приказ този късмет.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #3
      От: Как ми се случи рибарска слука, без да съм рибар и в забранена за риболов река.

      Ясене нали познаваш мойто дзвер.Та ако те интересува ще ти кажа къде работи.И отиваш при нея даваш и туй джилезо и и казваш,че аз съм те пратил.Мене ще ме нахрани хубаво,ама на теб ще ти направи кания като за изложба.Тя и без това не е черпила за съдействието с акумулатора.
      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
      Mark Twain
      СтоЕнчA

      Коментар


      • #4
        От: Как ми се случи рибарска слука, без да съм рибар и в забранена за риболов река.

        Брей. Като има избор е трудно. Ще видя кой да изнудя.

        Коментар


        • #5
          От: Как ми се случи рибарска слука, без да съм рибар и в забранена за риболов река.

          Такъв нож имах като малък.Стоманата не е добра,и според мен не си струва да му правиш калъфка.Става само за сувенир.
          0884 987 137
          В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

          Коментар


          • #6
            От: Как ми се случи рибарска слука, без да съм рибар и в забранена за риболов река.

            Реже, реже. Поне колкото кухненския.

            Коментар


            • #7
              От: Как ми се случи рибарска слука, без да съм рибар и в забранена за риболов река.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ... Сега остава само да измисля в какво да го нося - тази калъфка определено си е изиграла ролята.
              Ясене, като истински вакарелски хайдутин, ще си го носиш "на пояс"...да ти е под ръка

              Коментар


              • #8
                От: Как ми се случи рибарска слука, без да съм рибар и в забранена за риболов река.

                А, не ме пиши при вакарелските хайдути. Нито съм строил пещ, нито съм открадвал агне.

                Коментар


                • #9
                  От: Как ми се случи рибарска слука, без да съм рибар и в забранена за риболов река.

                  Такъв нож и аз имах навремето соц изделие някъде го загубих :>
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X