Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паркиране пред гараж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Паркиране пред гараж

    Днес ми се случи интересна случка.Магазин с когото сме врата да врата беше спрял пред вратата ми.Помолих го защото имах да нося стока.Такава наглост не очаквах.Трябваше да стане скандал.
    И сме през един магазин.

    Коментар


    • #47
      От: Паркиране пред гараж

      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
      Днес ми се случи интересна случка.Магазин с когото сме врата да врата беше спрял пред вратата ми.Помолих го защото имах да нося стока.Такава наглост не очаквах.Трябваше да стане скандал.
      И сме през един магазин.
      Пред вратата на гаража ти ли?

      Коментар


      • #48
        От: Паркиране пред гараж

        Пред вратата на магазина.Вече се успокоих, но ме шашна наглостта .

        Коментар


        • #49
          От: Паркиране пред гараж

          Един ден гледах, как пред един хотел за турбо-гъзета в София изнасяха (не, не се шегувам) една соц. колица... Точно пред вратата на хотела (дървена двойна врата за пешеходци) имаше паркирано едно старо соц. возило, но добре паркирано - по средата на тротоара... Та дойдоха шест здрави момчета и я преместиха по средата на улицата... Ефекта беше все едно бяха взривили бомба посред улицата! Та дойде един стар циганин и си я откара колата.

          Коментар


          • #50
            От: Паркиране пред гараж

            В крайна сметка има ли някъде регламентирано (закон, правилник или наредба) какво е минималното отстояние от гараж за спиране/паркиране?
            [I][COLOR=red]Шаренията по колата е обратно пропорционална на дължината на кренвирша на шофьора.:wink:[/COLOR][/I]

            Коментар


            • #51
              Re: Паркиране пред гараж

              2м. отстояние, ако е тротоар, а за гараж мисля е забранено да се спира.

              Коментар


              • #52
                Re: Паркиране пред гараж

                Въпреки че не съм почитател на саморазправите винаги съм се чудел какво би направило стоманено въже на 4 тонна лебедка минаващо под колата и след това над колата. Куката обратно на въжето и... но това би било унищожаване на чужда собственост

                Аз бих подходил с информационна табела, че паркиралите автомобили ще се преместват принудително. След това бих си сглобил някакво Wheel Dollie:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WheelOn.jpg
Прегледи:1
Размер:17.7 КБ
ID:5399737Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hydrolic-wheel-dolly_5059333.jpg
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5399738

                Като целта ми не би била да местя колата далече - просто напряко на улицата или все едно се е опитал да паркира паралелно, но не е оставил място за нищо - останалото ше си последва естествено.
                Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
                Един велосипед също.

                Коментар


                • #53
                  От: Паркиране пред гараж

                  Каквото и да правя, то е след като веднъж съм предупредил изрично за това. Не съм в много добри отношения със съседите понеже постоянно ми правят нещо напук. Та последният път когато ми паркира пред гаража просто оцели момент в който не ми трябваше гаража за колата и го оставих на трупчета - повече не спира. Сега отучвам един да спира в зоната пред гаража ми, щото не мога да си вкарам колата с някой друг лек удар при маневра за влизане в гаража. Самурая е с такива брони, че ми е все тая дали ще се одраскани или не.
                  Отучват се.. с такива драстични мерки

                  Коментар


                  • #54
                    От: Паркиране пред гараж

                    Наскоро гледах един клип как един си сваля цялото колело с джантата , слага си резервната гума и тръгва с гумата и скобата в багажника
                    Който може,го може. Който не може,не може....

                    Коментар


                    • #55
                      От: Паркиране пред гараж

                      И ако сега кажеш какво има общо с темата?

                      поздрави

                      Коментар


                      • #56
                        От: Re: Паркиране пред гараж

                        Първоначално публикуван от djivotno Преглед на мнение
                        ..........Като целта ми не би била да местя колата далече - просто напряко на улицата или все едно се е опитал да паркира паралелно, но не е оставил място за нищо - останалото ше си последва естествено.
                        известен наш съфорумник /бивш/ с джипката си издърпа така една кола .......... имаше доста неприятности в РПУ-то
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #57
                          От: Паркиране пред гараж

                          Ами да, класическа схема е всяка седмица да викам Катаджии, защото пред гаража почти всекидневно паркират коли, собствениците им се забравят,отиват да пият кафе и се почва едно дълго чакане. И табели не помагат и постоянни забележки . Миналата седмица отново забелязах,че пред гаража има спряла кола. И това в 14,30. Не мога да си изкарам леката кола. Почаках,почаках, стана 15:00 . Междувременно подритвах гумите на колата, че да се разсвири алармата - йок. Разпитах в близките кафета,магазини - нищо. 112 - връзка с Кат и след 10 мин. идват полицаите. А поне при нас, в Кърджали нямаме си още паяк се почва едно чакане заедно с полицаите. И тъй като Нивата ми беше отвън питам аз полицая - какво ще стане аджеба,ако закача на Нивата , Корсата паркирана пред гаража и я отместя, толкова, че да мога да си влезна. Единия полицай - ти няма да можеш да я преместиш,оставена е на скорост Да бе да, тя Нивата няма бавни . Обаче другия, явно по-опитен - ще я преместиш,обаче веднага ще имаш ядове с нас, тъй като това е посегателство върху чужда собственост, ала - бала, ако му повредиш колата и т.н. И така почакахме си до 16,30, съставиха акт на собственичката и по живо, по здраво. Няма ли паяк - няма угода ( поне за нашия град )
                          First Man, then Machine!
                          Lada Niva
                          Honda XR 400

                          Коментар


                          • #58
                            От: Паркиране пред гараж

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            И ако сега кажеш какво има общо с темата?

                            поздрави
                            Живко , тъй като явно този твой пост се отнася за моя пост , ти пояснявам какво съм имал предвид .

                            ето какво съм написал

                            Наскоро гледах един клип как един си сваля цялото колело с джантата , слага си резервната гума и тръгва с гумата и скобата в багажника




                            Тарикат бе , новатор
                            Който може,го може. Който не може,не може....

                            Коментар


                            • #59
                              От: Паркиране пред гараж

                              Р.П.(RFF) 0898677590
                              Пътна помощ
                              ДЕНОНОЩНО

                              Коментар


                              • #60
                                От: Паркиране пред гараж

                                Първоначално публикуван от mirkata Преглед на мнение
                                Живко , тъй като явно този твой пост се отнася за моя пост , ти пояснявам какво съм имал предвид .

                                ето какво съм написал
                                [/COLOR]



                                [/COLOR]Тарикат бе , новатор
                                Мисля че е малка постановка,скобата закрива болтовете на джантата,няма как да ги развиеш,аз също има гараж и го ползвам всекидневно.Живея на морето сами се сещате лятото каква лудница е,почти всекидневно се разправям с каиши спрели пред гаража ми.Аз ги лекувам така,първо пускам четирите гуми ако след това не се махнал пукам...... до сега не съм пукал гуми.
                                HONDA DOMINATOR 650
                                ОРЕЛ ASTRA
                                РСПБЗН-Приморско

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X