Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на любителска или професионална радиостанция от САЩ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на любителска или професионална радиостанция от САЩ

    Моля за съвет за покупка на любителска или професионална станция от Сащ! Спрял съм се на Midland GXT1050VP4 или Midland g8!
    Бих искал да са две,като горните би трябвало да ми свършат добра работа в
    града на много малки растояния.
    Ако можете да ми дадете съвет да тях или да доплатя с цел да взема с по-добри параметри и по-висок клас ще бъда много радостен.
    Искрено
    Благодаря!
    Последно редактирано от dimche; 28-04-10, 11:42.

  • #2
    До: Съвет за покупка на любителска или професионална радиостанция от САЩ

    Не разбирам от радиостанции, чистоти и т.н., но аз си донесох от САЩ две мотороли и те за съжаление не сработват с тукашните радиостанции Ако си разбираш обърни внимание и на това
    Y61

    Коментар


    • #3
      До: Съвет за покупка на любителска или професионална радиостанция от САЩ

      Колега, ако искаш да имаш връзка с останалите от форума и на разходки, тази станция която си избрал няма да ти е полезна, защото е в диапазона:
      462.550 ~ 467.7125 MHz


      Обикновено станциите по разходките са настроени на осми отворен канал, който е на:

      446.09375 MHz

      Можеш да погледнеш и китайските варианти ето тук www.409shop.com

      За да те посъветваме, е добре да споделиш повече информация, за какво мислиш да използваш станциите.

      Поздрави.
      www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
      0898777327

      Коментар


      • #4
        До: Съвет за покупка на любителска или професионална радиостанция от САЩ

        От петък съм собственик на комплект радиостанции/ 2 бр./ " Моторола " TLKR-T7, комплекта е 2 бр. радиостанции,зарядното за двете, възможност да зареждаш само батериите на същите. Отделно си взех и слушалките, имат много възможности включително и на всеки канал 121 субканала, групи и т.н. В разрешения за България диапазон на честотите.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #5
          До: Съвет за покупка на любителска или професионална радиостанция от САЩ

          Колеги не отварям нова тема че вече се пита само едно и също в 10 други такива , ами си задавам въпроса тук .
          Искам да си взема две радиостанции тип Walkie-Talkiе да ги ползвам да речем когато идем в гората с АТВ-тата или с колелата по някой пътека или в града докато караме или в училище да чукна на приятеля да ми вземе баничка ... та поразгледах тук-таме и най ми се връзват на Uniden цените и информацията която дават ... имайте впредвид че си нямам и на идея кое как и какво само видях някакви 20 мили радиус и 22 канала..
          GMR2059-2CK ето това е модела , струват 26$ в сайта им но нямат доставка до BG ... което някак ще го оправя имаше фирми които препращат и ще измисля вариант със тях ... ползвал съм на AEG Funky 50 радиостанцииките , определено си свършиха работата когато ни трябваха в Сърбия с колите да не хабим роуминг но пък от време на време по завоите идваха малко слабички ... предложете някой друг модел ако имате наум или втора ръка също не отказвам само да са комплект 2-чки
          Няма кал - Няма кеф !!!
          Suzuki Samurai LJ410 1984
          Suzuki LTZ400 2008
          Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

          Коментар


          • #6
            До: Съвет за покупка на любителска или професионална радиостанция от САЩ

            Първоначално публикуван от bi0nic Преглед на мнение
            Колеги не отварям нова тема че вече се пита само едно и също в 10 други такива , ами си задавам въпроса тук .
            Искам да си взема две радиостанции тип Walkie-Talkiе да ги ползвам да речем когато идем в гората с АТВ-тата или с колелата по някой пътека или в града докато караме или в училище да чукна на приятеля да ми вземе баничка ... та поразгледах тук-таме и най ми се връзват на Uniden цените и информацията която дават ... имайте впредвид че си нямам и на идея кое как и какво само видях някакви 20 мили радиус и 22 канала..
            GMR2059-2CK ето това е модела , струват 26$ в сайта им но нямат доставка до BG ... което някак ще го оправя имаше фирми които препращат и ще измисля вариант със тях ... ползвал съм на AEG Funky 50 радиостанцииките , определено си свършиха работата когато ни трябваха в Сърбия с колите да не хабим роуминг но пък от време на време по завоите идваха малко слабички ... предложете някой друг модел ако имате наум или втора ръка също не отказвам само да са комплект 2-чки
            Колега, имай предвид, че GMR2059-2CK работят на Американският стандарт и в Европа не са разрешени ! Е, това не значи, че не можеш да си ги поръчаш и използваш , но имай едно наум ! Иначе на пресечена местност американските GMRS(мощност до 5 вата), са по-добри от европейския PMR (мощност 0.5 вата) !
            LZ1DVB

            Коментар


            • #7
              До: Съвет за покупка на любителска или професионална радиостанция от САЩ

              е щом няма да мога да се чувам с други тукашни значи не са ми точно по критерия ... добре можете ли да препоръчате по този европейски стандарт PMR пакет 2 устройства за 100 лева или ако има вариянт , гледам тука някакви китайци уж били свестни мога да речем да дам 70 лева на парче за нещо по-добро тъй като в групата имаме 4 радиостанциики рехави и ще мога да си говоря с тях предполагам ?
              Няма кал - Няма кеф !!!
              Suzuki Samurai LJ410 1984
              Suzuki LTZ400 2008
              Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

              Коментар


              • #8
                До: Съвет за покупка на любителска или професионална радиостанция от САЩ

                Колеги при положение че реша да взема от USA радиостанции за цена 26$ , при положение че сайта на производителя няма доставка до БГ какви са ми вариянтите да успея да ги доставя до тук ... гледах някакъв сайт подарак.ком където за покупки под 50$ комисионната е 30$ , 26$+30$=56$=85 лева ... е как да дам повече пари за доставка отколкото за радиостанциите ?!
                Няма кал - Няма кеф !!!
                Suzuki Samurai LJ410 1984
                Suzuki LTZ400 2008
                Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за покупка на любителска или професионална радиостанция от САЩ

                  Здравей, значи първо трябва да решиш до колко пари можеш да отделиш за радио. И колко често ще го ползваш. Иначе варианти много, аз бих ти препоръчал да си вземеш нещо между 100 и 150лв. така че да можеш да го ползваш навсякаде. ако утре вземеш разрешително можеш и за това да ползваш.
                  Ако имаш въпроси можеш да званнеш на 0877 566146 Иво.
                  С каквото мога ще помогна а и имам някой неща който могат да ти свършат работа.
                  Успех.

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: Съвет за покупка на любителска или професионална радиостанция от САЩ

                    Първоначално публикуван от bi0nic Преглед на мнение
                    Колеги при положение че реша да взема от USA радиостанции за цена 26$ , при положение че сайта на производителя няма доставка до БГ какви са ми вариянтите да успея да ги доставя до тук ... гледах някакъв сайт подарак.ком където за покупки под 50$ комисионната е 30$ , 26$+30$=56$=85 лева ... е как да дам повече пари за доставка отколкото за радиостанциите ?!
                    Вземи си тези: http://www.bittel-bg.com/content.php...id=72&prid=634 . Ще ти свършат работа, а ще имаш връзка с повече хора. А и цената като гледах преди месец беше под 100 лева в метро. Сега с курса на долара може да е леко нагоре, но едва ли ще е нещо стряскащо.
                    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                    SSang Yong Kyron 2.0xdi
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Съвет за покупка на любителска или професионална радиостанция от САЩ

                      Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                      Вземи си тези: http://www.bittel-bg.com/content.php...id=72&prid=634 . Ще ти свършат работа, а ще имаш връзка с повече хора. А и цената като гледах преди месец беше под 100 лева в метро. Сега с курса на долара може да е леко нагоре, но едва ли ще е нещо стряскащо.
                      Този вариант не е лош, имам такива станции 2 бр., купих ги скоро от Технополис, цена 105 лв. (в Метро бяха свършили). За работа без лиценз може би са най-оптималния избор, който може да се направи в БГ към този момент. Ползвал съм ги няколко пъти-при пряка видимост и на открито, на разстояние 5-6 км. се чуваха доста прилично.


                      Поздрави,
                      Владо
                      LZ1VLP

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X