Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cobra 29-NW CB Radio

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Cobra 29-NW CB Radio

    Здравейте! Интересува ме дали някой има преки наблюдения за този модел. Разбрах, че СВ диапазона е свободен за гражданско ползване.
    Гледах в е-bay сa около 110$...без доставка нови!
    Ако някой има по-добри предложения моля да ги сподели...
    Станцията ще се ползва 1-2 пъти седмично за обсег около 3-5 км.


    П.С. СВ или ПМР 446 е по-добре..
    Прегледах 200 тем във форума, но информацията е много стара
    (говоря за разпространението на СВ и ПМР станциите сред форумците)
    Последно редактирано от blqsu4ko; 18-01-10, 22:49.
    [SIGPIC]http://picbg.net/u/14372/36944/427687.gif[/SIGPIC]

  • #2
    До: Cobra 29-NW CB Radio

    отскоро и аз търся информация точно за това.
    До колкото знам честотата на 27Мхз (СБ радио с подходяща антена)позволява повече покритие без пряка видимост отколкото ПМР 446.
    това е моето лично мнение и аз съм доста нов в бранша.СБ радио-та доста трудно се намират 2-ра употреба.Иначе нови има но внимавай като купуваш до колкото четох има 3 стандарта при тях.(говоря за каналите)
    Най сигурно е да купиш 2 от едно и също място.

    Коментар


    • #3
      До: Cobra 29-NW CB Radio

      Ако не те гъделичка да си купуваш КСВ метър и да се занимаваш с настройка на антени направо тичай за ПМР . СВ-то в кола има предимство, че не се занимаваш с батерии , иначе токи на СБ в кола е много зле, иска си външна антена за този обхват .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #4
        До: Cobra 29-NW CB Radio

        Да ме гъделичка, бих казал, че съм доста далече от гъдела...даже на светлинни години съм от него . От прочетеното във форума разбрах, че има по-добър обхват при силно пресечена местност. Затова съм се ориентирал към СВ, но за момента всичко ми е мътно, повечето от вас са минали през този етап (надявам се, че не съм единствен). Затова си позволих да попитам..надявам се, че ще се ориентирам..с Ваша помощ!
        Последно редактирано от blqsu4ko; 19-01-10, 02:05.
        [SIGPIC]http://picbg.net/u/14372/36944/427687.gif[/SIGPIC]

        Коментар


        • #5
          До: Cobra 29-NW CB Radio

          Ако имаш познат Бакшиш от едно време....Всичките бяха с такива! На мен ми подариха една! Ама нямам антена! В конрад за антена ми поискаха 100 лева ми че то станцията струва 40!? сега съм на тема намиране на антена и ще се чуем в ефира! Поздрави!!!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X