Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на СВ радио

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избор на СВ радио

    Колеги бихте ли ми помогнали да избера между 2 модела на MIDLAND: модел 78 plus multi и 48 excel multi.
    Разликата в цената им е двойна, а не знам нали има чак такива съществени разлики между двете.
    LZ1AID

  • #2
    До: Помощ при избор на СВ радио

    Моля Ви дайте линкове, че и на мен ми предстои покупка.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      До: Помощ при избор на СВ радио

      Търговете на радиа втора употреба в e-bay приключват на цени, много близки, колкото са цените на нова в България. Не си заслужава покупката на втора употреба.
      LZ1AID

      Коментар


      • #4
        До: Помощ при избор на СВ радио

        Разлика има не само в цената ,но и във разните гъдели и функции.
        Зависи дали ще са ти нужни.Модела 78+ си е много готино радио и въпреки малкото време през което съм си играл с него,ми хареса.Изобщо може да се каже - стандартно СВ.Не знам обаче как
        се държи на офроуд.
        Другото не съм го виждал на живо ,но от това
        което изрових в нета виждам че има плавна настройка на честотата,а не само канали, може да работи на 24 или 12 Волта , регулиране усилването на микрофона и изходната мощност в режим високоговоряща уредба,предусилвател и шумоподтискаща система, управление на каналите от микрофона,възможност за слушане на две честоти едновременно(последователно) и т.н. - все неща които са удобни ама не чак толкова необходими за мобилна работа.
        Навремето като ползвах активно СВ стигнах до извода че колкото е по-просто ,толкова е по-здраво и по не се чупи,а ако се счупи загубата не е болезнена .
        Определено модела 48 ексел е по-натоварен с екстри, ако някой го ползва ,да сподели как е .
        Последно редактирано от LZ3YY; 07-08-09, 13:19.
        На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

        Коментар


        • #5
          До: Помощ при избор на СВ радио

          ДА. Именно за това питам. Тези екстри наистина ли са необходими и важни? Плавното определяне на честотата е ли е необходима при условие, че другите участници нямат таква екстра.
          Моля и други съфоромнци за компетентно мнение!!!
          LZ1AID

          Коментар


          • #6
            До: Помощ при избор на СВ радио

            Поне кажете мнението за вашите, които използвате!
            LZ1AID

            Коментар


            • #7
              До: Помощ при избор на СВ радио

              Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
              Поне кажете мнението за вашите, които използвате!
              Има ли с кого да си говориш на СВ.

              Коментар


              • #8
                До: Помощ при избор на СВ радио

                Според моя опит, станция с много настройки не ти трябва, особено ако си се заринал в някое дере и се мъчиш да излезеш, помпаш джака и попсуваш. Избери по-простия вариант.

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ при избор на СВ радио

                  Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
                  Има ли с кого да си говориш на СВ.
                  Да,до колко са популярни и се ползват у нас? В случай на нужда дали ще има кой да отговори?
                  Или един ГСМ върши по-добра работа?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ при избор на СВ радио

                    Ами като се разрових из форума се оказва, че доста съфорумници я използват.
                    Доводите да си купя такова радио са:
                    1. Цена на радиото - доста по евтино от ПМР обхвата.
                    2. Не се иска лицензия и курсове.
                    3. Този обхват вече се поосвободи и може човек да си намери свободен канал за разговори.
                    5. По-голяма проходимост в пресечен терен - съгласете се, че е доста по-голям от този на ПМР.

                    Е, да има си и недостатъци, но няма пълно щастие.

                    Там където ходя, на повечето места няма ГСМ обхват. И на мен ми е по-лесно с него, но понякокога се налага да повървиш с часове за да откриеш сигнал. А понякога те са фатални.

                    Аз помолих колегите, които имат да споделят мнение, но уви.
                    LZ1AID

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ при избор на СВ радио

                      Имам 2 токита на СВ и обхвата при тях май дори е по малък(особено, ако си в кола) от РМR-a сигурно е заради антените понеже си е голям компромис 20см бобинка за 27МХц . Иначе ако се прави сравнение с външни антени май ще е доста по-добре от PMR-a пък си има и 40 свободни канала и аз съм се насочил към този обхват и си търся радио за колата .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ при избор на СВ радио

                        Аз пак не разбрах
                        И с кого ще си говориш на CB ?

                        PMR не изисква лиценз.
                        Цената на токитата вече е значително по-ниска благодарение на китайските радия.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ при избор на СВ радио

                          По добре бъди подготвен и с PMR 446 Mhz и със CB 27 Mhz, защото в гората никога не се знае кое ще ти помогне и ще ти е от полза. По добре бъди подсигурен за да си по спокоен. Това е моят съвет.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X