Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сглобих антена за PMR446

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сглобих антена за PMR446

    Здравейте. Преди доста време сглобих две насочени антени за този обхват, алуминии, тефлон, конектори с позлатени контакти, всичко по учебник и доста часове докато ги настроя да са идеални за честотата. Идеята ми е да ги изпробвам на практика, ако има мераклии от област Пловдив ще се радвам да тестваме. Мога да направя кратко видео и да споделя резултата. Радиостанцията е Baofeng UV-3 Plus. Мисля е най-малката от тази серия като размер и мощност.
    следващата седмица на 29 август 2020 към 11ч ще заредя батерията и съм готов.
    Предлагам да се работи при отворен канал, без кодиращи тонове.
    Поздрави

  • #2
    Здравейте. Според закона и разпоредбите, не е разрешено изполване на външни антени, особено насочени за обхвата PMR, Може да изполвате станциите само с фабричните им антени.
    Не само може да попречите на други хора да ползват станциите (защото ще излъчвате без да разберете, че честотата е заета), но и може да ви глобят.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от pmr446a Преглед на мнение
      Здравейте. Преди доста време сглобих две насочени антени за този обхват, алуминии, тефлон, конектори с позлатени контакти, всичко по учебник и доста часове докато ги настроя да са идеални за честотата. Идеята ми е да ги изпробвам на практика, ако има мераклии от област Пловдив ще се радвам да тестваме. Мога да направя кратко видео и да споделя резултата. Радиостанцията е Baofeng UV-3 Plus. Мисля е най-малката от тази серия като размер и мощност.
      следващата седмица на 29 август 2020 към 11ч ще заредя батерията и съм готов.
      Предлагам да се работи при отворен канал, без кодиращи тонове.
      Поздрави
      На каква честота.С каква мощност,от къде ще предаваш.На мен ми трябват 30 мин.да пусна нещата ,но трябва да е вечер след 22 часа някоя събота..
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        Сега видях....446 .ок.. Става ,неразбрах ,искаш да си говорим през твоите антени или няма значение?

        Сега разгледах модел ,двубандер на 150 и 400 ,със фм приемник,мощност 2.4 вата ?

        Та каква е идеята ,да видиш с насочената антена ,колко ще закара,или с точка в точка и малка мощност,да не те чуват отстрани ?Ако е така,питай ,ще обясня,правили сме го,точно на 400 мегахерца с 1 ват..

        Ти къде си точно.
        Последно редактирано от Roninn; 19-08-20, 22:23.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • pmr446a
          pmr446a коментира
          Редактиране на коментар
          Здравей и благодаря за включването. Ще ми бъде интересно да пробваме дали ще може да се чуем и евентуално става ли за връзка от по-голямо разстояние. Аз ще пътувам от яз.Батак посока Пазарджик и мисля да отбия някъде по пътя да тествам как е в посока Пазарджик и Пловдив. Мощността е под 2 вата със сигурност. С фабричната антена е умряла работа за 446. Наясно съм, че според закона нямам право да си правя антенка както и нямам право да шофирам с алкохол или да мачкам по тротоарите.

      • #5
        1 ват, 40-50 км

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от dobriq313 Преглед на мнение
          1 ват, 40-50 км
          Може и повече,но естествено има и много фактори според зависи.Аз имам случаи ,на 4-5 вата да чувам предавател на 170 км.

          Като предавателя излъчва от жилище,и не само да го чуя,а му чета и данните по канала... невероятно но факт.На 400 мегахерца.

          Единственото ми обяснение е че бяхме качили приемната антена на 325 метра от земята.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #7
            Теста мина успешно, с Baofeng UV-3R и около 1.5W направи разстояние 50км, като можеше и още, приемането беше със сила на сигнала 6 от 9 по скалата при мен. Днес купих две професионални радиостанции покриващи този обхват, доста сериозно са направени, по военен стандарт 810. Ще ги подготвя и минават в готовност за тест на 100км. Ако сайта позволява мога да публикувам снимки.
            Последно редактирано от pmr446a; 11-09-20, 15:14.

            Коментар


            • #8
              А имат ли стъпка 6.25, нужна за PMR? Силно се съмнявам.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #9
                Имат, изпробвано е.

                Коментар


                • #10
                  Здравейте на всички. Мисля да изтупам прахта от антените. Има желаещи да тестваме връзка на 446, област Пазарджик и Пловдив?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X